Між двома світами
Президент США Барак Обама сподівається, що в Україні буде сформовано більш легітимний уряд, а влада зрозуміє, що люди прагнуть брати участь у визначенні власної долі. Про це він заявив у рамках відеоконференції.
Коментуючи питання щодо ситуації в Україні, Барак Обама зазначив, що США ведуть активний діалог і з опозицією, і з урядом. «Ми переконані, що, по-перше, правила, які обмежують протести і свободу слова, зрештою, є контрпродуктивними, і ми виступаємо проти цього. По-друге, має бути шлях реструктуризувати уряд України у спосіб, який дозволить опозиції і людям на вулицях брати участь у підготовці до демократичного процесу, що створить більш легітимний і єдиний уряд. Це буде непросто, але ми намагаємося допомагати в переговорах на шляху до цієї мети. Третє. У довготерміновій перспективі, частина того, що відбувається, є проявом того, що українці, очевидно, дивляться на Європу та Захід як на партнерів у переході до більш вільної економіки, на основі вільного ринку. Очевидно, вони мають сильні історичні зв’язки з Росією та значні комерційні стосунки з Росією, і ними не треба жертвувати».
Окрім того Барак Обома зауважив: «Я думаю, що чого українці не хочуть — і ми бачимо підтвердження цьому на вулицях — то це того, щоб за зачиненими дверима було поставлено хрест на їхньому прагненні до більш вільного суспільства, інтегрованого в Європу. Ми вже бачили подібне у світі. Державам тепер важко діяти за старими правилами, які не враховують реальні надії та сподівання звичайних людей. Коли є Інтернет, смартфони, Google-технології та інформація, люди хочуть брати участь у визначенні власної долі. Тепер не можна обмежувати інформацію так, як раніше. Сподіваюся, що влада України визнає це і все вирішиться мирно. Я завжди стурбований випадками застосування сили, і, як уже казав, ми щодня спілкуємося з урядом України, щоб досягти позитивного вирішення».
У свою чергу, віце-президент США Джозеф Байден під час телефонних переговорів закликав президента України Віктора Януковича використовувати будь-яку можливість, включаючи пропозиції про надання Києву міжнародної фінансової допомоги, для того щоб знизити рівень напруженості в країні. «Це передбачає такі негайні кроки, як відкликання міліцейського спецназу, звільнення затриманих демонстрантів і притягнення до відповідальності тих, хто причетний до побиття і нападів на журналістів та демонстрантів». За словами віце-президента США, «єдиний реальний шлях до миру і стабільності в Україні — це продовження діалогу і вироблення справжнього компромісу з метою формування нового уряду, здатного завоювати довіру українського народу».
Влада Праги не бачить підстав влаштовувати урочисті заходи з приводу візиту Віктора Януковича, більше того — має намір виділити українським демонстрантам, які постраждали від дій «Беркуту», грошову допомогу у понад 215 тис. грн, повідомило радіо «Свобода».
Мерія столиці Чехії Праги 4 лютого ухвалила рішення про відмову брати участь в організації візиту президента України, запланованого на квітень.
Мер столиці Томаш Гудечек заявив, що нема підстав, аби Прага брала участь у зустрічі українського президента. До того ж, підкреслив він, «абсурдно, щоб саме президент Янукович приземлився на аеродромі, який має ім’я Вацлава Гавела».
За словами Томаша Гудечека, якщо президент України прибуде до Праги, міська влада не організовуватиме ніяких заходів, прийнятих у разі візитів голів держав, зокрема не запросить Віктора Януковича на традиційний прийом до ратуші.
Мер Праги також повідомив, що чеська столиця передасть як допомогу постраждалим українським демонстрантам, пораненим у зіткненнях в Україні, 500 тисяч чеських крон, а це майже 215 тисяч гривень. Допомогу передадуть через гуманітарну організацію «Людина у скруті». Як зауважує радіо «Свобода», ця організація тиждень тому сама вирішила надати таку ж суму «жертвам насильства, цілеспрямованих переслідувань під час протестів, у разі необхідності — також їхнім сім’ям» в Україні.
Із закликом скасувати квітневий візит Віктора Януковича до Чехії минулого тижня звернулася до президента країни Мілоша Земана низка чеських громадських діячів, поетів, кінорежисерів, співаків, спортсменів, керівників адміністрацій міст та областей.
На сайті Міністерства закордонних справ Російської Федерації оприлюднено заяву, в якій висловлюється занепокоєння щодо ситуації в Україні.
«У Росії дуже стурбовані прагненням опозиційних сил України ще більше загострити ситуацію в країні, — йдеться у заяві. — Один з лідерів опозиції публічно закликав українських громадян навіть створювати якісь «дружини ополчення», патрулювати вулиці і влаштовувати протестні акції біля адміністрацій у регіонах. Усе це прямо суперечить заявам про прихильність опозиції демократії та європейським цінностям. Викликає подив, що подібного роду провокаційні кроки робляться відразу після контактів лідерів опозиції з представниками західних держав, які відбулися цими днями в Мюнхені. Розраховуємо, що опозиція на Україні відмовиться від погроз та ультиматумів й активізує діалог з владою з метою виходу країни з глибокої кризи в конституційному полі».
Водночас, обурюючись імовірністю створення українцями в Україні «дружин ополчення», Кремль не те що не засуджує, а, судячи з наявної інформації, всіляко сприятиме творенню «Українського фронту», який має, за словами голови Харківської ОДА Михайла Добкіна, зі Сходу на Захід «зачищати й очищати українську землю...». «Гвардія», на яку покладається місія зачистки (вочевидь, України від українців), складатиметься з членів «Оплоту», «Нічних вовків», воїнів-афганців, представників козацтва та спортивних рухів.
Відповідальним за проекти, пов’язані зі створенням «Українського фронту», в Кремлі, як повідомляє http://ipress.ua, призначили Бориса Рапопорта, одного з найближчих соратників Владислава Суркова, який, у свою чергу, вважається людиною дуже наближеною до Володимира Путіна. Зараз Сурков очолює кремлівське управління соціально-економічного співробітництва з СНД, Абхазією та Південною Осетією. Він є ідеологом створення російської моделі управління «Суверенна демократія». Цікаво, що останнім часом, за даними ЗМІ, Борис Рапопорт дедалі рідше навідується у Донецьк, натомість розглядає Харків як «форпост Росії» на сході України.
А на південному форпості — у Криму — пішли ще далі. Так, у вівторок на засіданні президії Верховної ради автономії прозвучала пропозиція внести зміни до Конституції Криму та розглянути питання про можливе звернення «за захистом» до Росії. «Ми просто зобов’язані звернутися до Російської Федерації з урахуванням того, що Крим — це російська автономія, російська за національністю, за культурою і мовою... нашим захисником може бути тільки Російська Федерація», — заявив ініціатор звернення Сергій Цеков.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206