Диплом заради диплома?
Понад 80% педагогів працюють не за спеціальністю
За нинішнього стану української економіки тільки 36% спеціалістів можуть дозволити собі працювати за спеціальністю. І найбільше пощастило тим, хто отримав освіту в сфері маркетингу, менеджменту й права. А ось працівникам із педагогічною освітою доводиться підлаштовуватися під потреби ринку праці: 83% з них працюють не за спеціальністю. Про це свідчать результати опитування, проведеного дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.
На українському ринку праці спостерігається масштабна диспропорція між кількістю робочих місць, з одного боку, й кількістю працівників з певною спеціалізацією, з іншого. Згідно з результатами опитування, тільки 36% співробітників працюють за спеціальністю, робота 20% пов’язана з отриманою спеціалізацією, тоді як 44% працівників узагалі змінили професію.
Найчастіше працюють за спеціальністю маркетологи (53%), менеджери (42%) та юристи (44%). І це не дивно, адже практично кожній компанії необхідні фахівці такого профілю. Водночас, економістам, яких виші випускають значно більше, пощастило дещо менше: тільки 37% з них працюють за спеціальністю, ще 22% — частково, а 40% — навпаки, кардинально змінили сферу діяльності.
Тим часом серед працівників як з інженерно-технічною, так і з гуманітарною освітою кожен другий працює не за спеціальністю і тільки один з трьох залишився вірним своїй професії. Тим, хто спеціалізується на природничих науках, дещо складніше знайти роботу суто за фахом, і все ж багато з них працюють на стикові наук, професійних сфер.
А от найскладніше спеціалістам із педагогічною освітою. Тільки 9% з них зуміли знайти роботу за спеціальністю, а 83% були вимушені змінити професію. Найчастіше до такого рішучого кроку підштовхує не що інше, як проблеми з пошуком роботи, низька зарплата, а також відсутність кар’єрних перспектив. Більше того, професія вчителя вважається однією з найменш престижних.
А ще дослідники із HeadHunter Україна поцікавилися: чи допомагає диплом про освіту під час першого працевлаштування? Як показав аналіз, кожен третій випускник ВНЗ отримує перше робоче місце «по блату». Багатьох влаштовують батьки, знайомі. Швидше за інших роботу знаходять ті, хто вже має певний досвід або ж проявляють підприємливість.
Дані були отримані в результаті опитування, проведеного дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в жовтні—листопаді 2013 року. Загалом опитано 1678 респондентів.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206