У зимовій облозі
Сьогодні Україна потонула не лише у глибокій суспільно-політичній кризі, а й зазнає болючих ударів природної стихії. Двадцяти-, а то й тридцятиградусні морози, шквальні вітри, замети-перемети окупували практично всю територію країни і стали серйозним випробуванням для людей, комунального господарства, енергетиків, рятувальних служб. Не обійшла біда й Одещину.
Станом на ранок 31 січня внаслідок погіршення погодних умов (морозів удень до мінус 22°С та вночі до мінус 33°С, сильного вітру — до 30 м/сек., снігопадів, хуртовин, ожеледиці) знеструмленими залишалися 524 населених пунктів. Роботи з відновлення енергопостачання продовжуються в АР Крим (були ще знеструмлені 149 населених пунктів), Одеській (129), Херсонській (70), Миколаївській (91), Донецькій (56), Запорізькій (15), Івано-Франківській (7), Дніпропетровській (6) та Луганській (1) областях. Залишався частково обмежений проїзд до 221 населеного пункту: у Дніпропетровській (23), Донецькій (9), Запорізькій (32), Івано-Франківській (16), Кіровоградській (34), Львівській (23), Одеській (24), Рівненській (17), Тернопільській (41) та Херсонській (2) областях.
На Одещині у цілодобовому режимі працює обласний штаб з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. На брифінгу голови Одеської облдержадміністрації Миколи Скорика, за участю представників головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій і керівників «Облавтодору» та «Обленерго» йшлося про оперативну обстановку та заходи, які вживаються. Стихія, як уже мовилося, наробила дуже багато лиха, тож відповідним службам належать виконати величезний обсяг аварійних і відновлювальних робіт.
«Хочу подякувати всім співробітникам «Обленерго», Держслужби з надзвичайних ситуацій, дорожньої та інших служб, які беруть участь у ліквідації наслідків, за те, що люди — не побоюся цього слова — не шкодуючи себе, свого здоров’я, своїх сил, героїчно борються з тією погодною ситуацією, яка склалася. Вони намагаються максимально вирішити ті проблеми, які виникли в життєзабезпеченні окремих об’єктів, населених пунктів нашої області», — зазначив голова ОДА.
Від ударів стихії чи не найбільше постраждав Комінтернівський район, де на 12 годину п’ятниці, все ще залишалися знеструмленими 50 населених пунктів, та Южне. Тут натиску стихії не витримало 7 опор магістральної лінії електроживлення 110 кВ, тож місто вже вдруге поспіль залишилося без електроенергії та води. У найскладніших умовах опинилися жителі 16-поверхівок, де відсутнє і газове постачання. Тож до цих будинків рятувальники насамперед доставляли їжу, гарячий чай та окріп. Станом на п’ятницю Южне під’єднали до електромережі за тимчасовою схемою.
На півдні області між Ізмаїлом та Рені у сніговий полон потрапили понад 50 одиниць транспортних засобів і майже сотня людей, зокрема пасажири рейсових автобусів «Одеса—Рені» та «Одеса—Варна». Поки велися роботи з розчищення проїжджої частини, подорожніх розмістили у пожежно-рятувальній частині м. Ізмаїла та частину — у вільних номерах місцевого готелю.
У сніговий полон потрапляли і карети швидкої допомоги. Одна з них застрягла 29 січня о 21.01 між с. Старостине та с. Новий Гребеник Роздільнянського району. У машині була вагітна жінка, яку мали доставити до центральної райлікарні. Рятувальники допомогли витягнути автомобіль зі снігового замету, надали жінці першу необхідну медичну допомогу, після чого супроводжували «швидку» до самої лікарні. А вранці наступного дня співробітники ДСНС уже мчали на допомогу «швидкій» в с. Липецьке Котовського району. Фельдшер мав доставити до пологового відділення центральної райлікарні вагітну жінку, яка мала от-от народити. Рятувальники витягнули карету з пастки та доставили її до лікарні. Уже за кілька хвилин вони почули радісну новину: жінка народила дівчинку.
До деяких населених пунктів рятувальники доставляли хліб, оскільки інша техніка не могла пробратися крізь замети.
Оскільки рух на дорогах все ще залишається ускладненим, ГУ ДСНС України в Одеській області звертається до жителів та гостей Одещини не виїжджати без необхідності на засніжені автошляхи та відмінити поїздки на великі відстані.
У свою чергу «Укравтодор» звертається до всіх учасників дорожнього руху у разі потрапляння у замети звертатися до чергових диспетчерів Служби автомобільних доріг. Телефони чергових диспетчерів Служби автомобільних доріг в Одеській області: (048) 778-24-07. 778-25-97.
З 24 січня на Одещині працюють 70 пунктів обігріву людей. Два з них діють в Одесі — на Старосінній площі та поблизу станції Східна. В них створені відповідні умови: опалювання здійснюється за допомогою печей на дровах, є продукти харчування й обов’язково гарячий чай.
Крім стаціонарних пунктів обігріву, на трасах державного значення чергують автомобілі ГУ ДСНС України в Одеській області, які за потреби надаватимуть першу необхідну допомогу водіям.
За матеріалами головного управління
ДСНС України в Одеській області.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206