Переглядів: 947

Право сили чи сила права?

Ось воно — торжество їхньої «стабільності».
Борони, Боже, побачити торжество ще й їхнього «покращення».

Влада пропонує домовитися: нас не арештовуватимуть, не катуватимуть і не вбиватимуть, якщо ми відмовимося відстоювати те, за що готові бути заарештованими, закатованими і вбитими. Нас не чіпатимуть, якщо відмовимось від людських прав.

Людей не займатимуть, якщо вони відмовляться залишитися людьми.

«Приваблива» пропозиція, чи не так? Саме вона лежить в основі «закону про заручників». Владоможці серед усіх привласнених своїх монопольних прав найвище, як бачимо, ставлять право сили і нелюдської жорстокості і відмовляють народу в його останньому людському праві — праві на спротив.

Наші дії протизаконні?

Невдовзі будь-які спроби відстояти своє право у цій країні стануть протизаконними. Бо скоро тут всі державні закони суперечитимуть людським правам. А правоохоронці захищатимуть цей протиправний маразм, примушуючи людей виконувати ці закони. Міліціонерам навіюватимуть, що вони охороняють громадський порядок, коли замість покласти край викраденням, тортурам і вбивствам людей, будуть примушені захищати від учорашніх протестувальників і сьогоднішніх повстанців владу, що допустила ці жахіття.

Який порядок називається громадським? Хто може називатися правоохоронцем? Щоб відповісти, мало знати лише закон «Про міліцію». Якби ж міліціянти ще й вивчали добре Конституцію України та Загальну декларацію прав людини (чинний для України міжнародний договір — частину національного законодавства відповідно до статті 9 Конституції України).

«Необхідно, щоб права людини охоронялися силою закону з метою забезпечення того, щоб людина не була змушена вдаватися як до останнього засобу до повстання проти тиранії і гноблення».

Тільки влада винувата у такій великій кількості всіх нас — «екстремістів і терористів» — на вулицях і майданах українських міст. Вона не здатна ні на що інше, як плодити й надалі цей «екстремізм». Скоро абсолютна більшість народу стане до лав «екстремістів та терористів». Стає дедалі очевидніше, що це конфлікт не між владою та опозицією, а між владою та народом.

Отже, ми справді порушуємо «закони», які влада незаконним шляхом намагається поставити на службу власній сваволі і на закріплення народного безправ’я.

Микола КОВАЛЬ.

Київ. Майдан.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net