№ 9 (21480) cубота 1 лютого 2014 року

Переглядів: 914

Час звільнення

Як повідомив офіційний сайт президента у п’ятницю, Віктор Янукович підписав низку законів. Відтак підписані ним же «драконівсько-парнокопитні» старання Верховної Ради від 16 січня втратили силу. Ще один закон — про амністію — влада обіцяє застосувати, якщо Майдан погодиться на її умови.

Серед підписаних президентом законів: «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України»; «Про внесення зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» щодо відтермінування набрання чинності положеннями пункту 6 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення»; «Про внесення зміни до статті 297 Кримінального кодексу України щодо відповідальності за осквернення або руйнування пам’ятників, споруджених в пам’ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни — радянських воїнів-визволителів, учасників партизанського руху, підпільників, жертв нацистських переслідувань, а також воїнів-інтернаціоналістів та миротворців»; «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за заперечення чи виправдання злочинів фашизму»; «Про внесення зміни до статті 197 Податкового кодексу України щодо звільнення від обкладення податком на додану вартість операцій із ввезення на митну територію України природного газу»; «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань».

Переглядів: 865

У зимовій облозі

Сьогодні Україна потонула не лише у глибокій суспільно-політичній кризі, а й зазнає болючих ударів природної стихії. Двадцяти-, а то й тридцятиградусні морози, шквальні вітри, замети-перемети окупували практично всю територію країни і стали серйозним випробуванням для людей, комунального господарства, енергетиків, рятувальних служб. Не обійшла біда й Одещину.

Станом на ранок 31 січня внаслідок погіршення погодних умов (морозів удень до мінус 22°С та вночі до мінус 33°С, сильного вітру — до 30 м/сек., снігопадів, хуртовин, ожеледиці) знеструмленими залишалися 524 населених пунктів. Роботи з відновлення енергопостачання продовжуються в АР Крим (були ще знеструмлені 149 населених пунктів), Одеській (129), Херсонській (70), Миколаївській (91), Донецькій (56), Запорізькій (15), Івано-Франківській (7), Дніпропетровській (6) та Луганській (1) областях. Залишався частково обмежений проїзд до 221 населеного пункту: у Дніпропетровській (23), Донецькій (9), Запорізькій (32), Івано-Франківській (16), Кіровоградській (34), Львівській (23), Одеській (24), Рівненській (17), Тернопільській (41) та Херсонській (2) областях.

Переглядів: 909

Право сили чи сила права?

Ось воно — торжество їхньої «стабільності».
Борони, Боже, побачити торжество ще й їхнього «покращення».

Влада пропонує домовитися: нас не арештовуватимуть, не катуватимуть і не вбиватимуть, якщо ми відмовимося відстоювати те, за що готові бути заарештованими, закатованими і вбитими. Нас не чіпатимуть, якщо відмовимось від людських прав.

Людей не займатимуть, якщо вони відмовляться залишитися людьми.

Переглядів: 874

Андрій ПАРУБІЙ: «Ми не будемо міняти приміщення на долю людей»

Після голосування так званого «закону про амністію» у всіх було єдине питання: що далі робитиме Майдан? Майдан на цей закон не погодився. Комендант Майдану Андрій ПАРУБІЙ розповів iPress.ua про те, чому революція в регіонах забуксувала, які плани має Майдан і що планує робити далі парламентська опозиція.

— Якими далі будуть дії Майдану?

— Наш план дій не змінювався. Є вимоги, які висловив Майдан у перші дні: дочасні вибори президента, підписання Угоди про асоціацію з ЄС, відставка уряду, зміни до Конституції, потім додалася вимога про відміну всіх диктаторських законів 16 січня та розпуск спецпідрозділу міліції «Беркут». На позачерговій сесії ми змогли домогтися виконання деяких з наших вимог. Зокрема, прийняли закон про скасування диктаторських законів. Але його ще не підписав президент, і тому він не ввійшов в дію. Уряд пішов у відставку. Ми вважаємо, що це великі кроки нашої перемоги, бо 70 днів Янукович і вся влада ніби не помічали Майдану. Ми змусили їх виконувати наші вимоги.

Переглядів: 841

На захист Конституції, прав людини і громадянина

У вівторок, 28 січня, створена Одеська народна рада

У відповідній декларації йдеться:

«Виходячи з того, що:

— згідно зі статтею 5 Конституції України носієм суверенітету та єдиним джерелом влади в Україні є народ;

— режим Януковича узурпував законодавчу, виконавчу та судову гілки влади;

— у Верховній Раді України, Одеській обласній раді, Одеській міській раді та інших місцевих радах населених пунктів Одеської області не враховуються інтереси всіх громадян — членів територіальних громад,

учасники віча на Європейській площі в м. Одесі 26 січня 2014 року від імені членів територіальних громад Одеської області висловилися за створення Одеської народної ради як представницького органу мешканців Одеської області із захисту Конституції України.

Переглядів: 871

Російський сир у мишоловці

Перспектив у криміногенної влади нема жодних. Скоро вона втратить фінансовий ґрунт під ногами: не зможе звести бюджет, не зможе платити зарплату силовикам, не зможе вести війну проти своїх громадян. Янукович і Азаров повинні це знати. А продаж своєї країни іноземній державі має наслідком в’язницю.

Ресурс влади Януковича має свої межі. Особливо важливо знати фінансово-економічний ресурс, який завдяки навмисному розвалу економіки Азаровим та К° скорочується вже третій рік поспіль.

У нинішніх кривавих умовах, на тлі економічного занепаду, тимчасовість перебування донецького клану на урядових і міліцейських позиціях — безсумнівна. Відхід від влади цього клану може відбутися внаслідок революційного громадянського процесу, але не виключене й деяке затягування конфлікту.

Переглядів: 888

Угода про асоціацію з ЄС: міфи і факти

Продовження. Початок у номері за 30 січня.

Міф шостий:
«Аби підписати угоду, Україна має спочатку виконати умови МВФ, пов’язані з ціною на газ,
обмінним курсом гривні та фіскальним балансом».

Спростування міфу:

Вимоги МВФ щодо отримання кредитної угоди з Україною не є передумовою для підписання Угоди про асоціацію. Про них не згадується в угоді. Окрім того, жодна інституція або орган ЄС ніколи не розглядали ці вимоги у такому контексті. Якщо говорити конкретніше, Угода про асоціацію не містить жодного положення про умови, пов’язані із цінами на газ, курсом обміну гривні або фіскальним балансом.

Переглядів: 6539

Давав приклад, як ставитися до рідного

Народився Михайло Федорович Комаров 23 січня 1844 року в с. Дмитрівці тепер Петропавлівського району Дніпропетровської області

У нашому гомінкому чорноморському місті наприкінці 1887 року відбулася подія, яка відчутно позначилася на житті громади. Творцем цих змін був Михайло Федорович Комаров, який перебрався з тихої степової Умані і в своєму помешканні на вулиці Поштовій (сьогодні — Жуковського) став фундатором одеського культурологічного товариства «Просвіта», одного з найпотужніших осередків початку ХХ століття. Коли ви йдете вулицею Жуковського, зупиніться біля будинку 27: у ньому, на другому поверсі, мешкав Комаров із родиною, а на першому — містилася нотаріальна контора, у якій він працював.

За фахом — правник, бо закінчив юридичний факультет Харківського уні­верситету, за покликанням — письменник, філолог, дослідник української минувшини.

Переглядів: 737

Перша зустріч

(з дитинства і — назавжди)

Була схарапуджена весна 1946 року Божого.

В калюжах, в дощових сплавах, ще навіть без бру­ньок і без смарагдовиння.

В моїх щойно окупованих совєтами Перекалях, що на Волині між Дубном і Луцьком, Шевченків «Кобзар» ходив підпільно, спочатку по селу, а потім по наших усіх хуторах.

Я, п’ятирічна дівчинка, не могла дочекатися, поки дійде наша черга на «Кобзаря», про якого мені так багато розповідала моя мама Вєра. І ось, нарешті! Я несу «Кобзаря» від сусідів Литвинчуків. Сховала його під полу пальтечка і з усієї сили притримую сильнішим правим рученям.

Переглядів: 844

Коли тікає сон...

Сон досі залишається однією з найбільших загадок у медицині. За допомогою сканування людського мозку вчені дізналися дуже багато про природу сну. Але все ще не можуть дати вичерпну відповідь на питання, чому ми спимо. Очевидне одне: без сну наш організм починає працювати зі збоями. Доведено: навіть одна безсонна ніч знижує працездатність мозку майже на 10 відсотків. Уявляєте, якої шкоди завдається організмові, якщо доводиться миритися із цією проблемою постійно?

Як же подолати безсоння, які існують ефективні засоби для цього? Про це ми попросили розповісти психотерапевта Марію ДЬЯКОНОВУ.

Переглядів: 751

Куплю собі хатку...

Іспанія, Португалія, Італія — ось країни, де сьогодні українці охоче купують собі «хатку», щоправда, без сіножатки.

Українці, повідомив нещодавно «Сніданок з 1+1», скуповують нерухомість за кордоном. Таке бажання ріелтори пояснюють просто: це — надійне капіталовкладення.

Переглядів: 772

Витверезники по-австралійськи

Уряд Австралії останніми роками не раз доводив, що здатний на найрішучіші заходи, коли йдеться про боротьбу зі шкідливими звичками своїх громадян. А для боротьби із пияцтвом та алкоголізмом влада Зеленого континенту використовує «перевірені методи».

Влада Австралії першою у світі запровадила обов’язковий однаковий відштовхуючий дизайн сигаретних пачок, а також першою почала забороняти солярії. Обидва кроки, безумовно, спрямовані на збереження здоров’я нації.

Переглядів: 6628

Екоакценти чорноморських країн

На початку 1980-х світове співтовариство усвідомило, що екологічна криза стає реальною загрозою для людства. Саме тоді були зроблені перші зусилля до створення міжнародних механізмів вирішення екологічних проблем, які стосуються так званих ресурсів загального користування.

Для здійснення проектів, пов’язаних із глобальними змінами в біосфері, в 1991 році була створена спеціальна структура — Global Environment Facility (GEF). У 1992-у конференція в Ріо-де-Жанейро прийняла низку конвенцій, що стали важливим інструментом виконання завдань, які стоять перед світом. Підписали ці документи і чорноморські країни, як і Бухарест­ську конвенцію про захист Чорного моря від забруднення та Одеську декларацію. Результатом зусиль Чорноморської екологічної програми (BSEP) стали два важливі і конкретні документи: Транскордонний діагностичний аналіз Чорного моря і Стратегічний план дій з реабі­літації та захисту Чорного моря. Підписавши в 1996 році цей план, чорноморські держави зобов’язалися розробити загальну стратегію захисту та відновлення Чорного моря, управління його береговими й морськими ресурсами на 20 років.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net