Переглядів: 806

Зупиніть безум. Вимагає Український народ

Про те, що трапилося на світанку Дня Соборності і Свободи, ви, шановні читачі, вже знаєте з телевізійних новин, а відтак не будемо переповідати у подробицях. Тим більше, що ситуація міняється настільки стрімко, що вже за годину будь-які слова можуть втратити сенс. Зрештою, чи й можна підібрати слова, щоб точно охарактеризувати те, що сталося, коли у беззбройних людей стріляють, судячи з попередньої інформації, снайпери?

Отож подаємо добірку заяв — реакцію міжнародної спільноти та українських політиків на події у Києві.

Кетрін Ештон, верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки:

«Я різко засуджую насильницьку ескалацію подій у Києві цієї ночі, що призвела до людських жертв. Повідомлення про смерть кількох протестувальників викликає надзвичайне занепокоєння. Я висловлюю своє співчуття усім тим, хто постраждав у цих подіях.

Я закликаю усіх учасників подій бути стриманими. Застосування сили та прояви насильства не є відповіддю на політичну кризу. Усі насильницькі дії мають бути негайно припинені; щодо їх застосування мають бути проведені відповідні розслідування. Усі винні мають бути притягнуті до відповідальності.

Права українських громадян на зібрання, свободу думки та свободу медіа мають цілковито шануватися та захищатися. Я глибоко стурбована інформацією про атаки на журналістів та про те, що є люди, зниклі безвісти.

Я закликаю українську владу і опозицію до справжнього діалогу на найвищому рівні. Розв’язання ситуації має відповідати прагненням українського народу».

Президент Європейської комісії Жозе Мануела Баррозу:

«Ми шоковані новинами про смерть протестувальників в Україні і висловлюємо наші глибокі співчуття їхнім сім’ям. Ми у найрішучіший спосіб засуджуємо використання сили та насильство. Закликаємо усі сторони конфлікту негайно утри­матися від їхнього застосування та розпочати кроки, що допоможуть розрядити обстановку.

Останнім часом загальна ситуація в країні погіршувалася. Я хочу відкрито підкреслити про засадничу відповідальність української влади вжити заходів із деескалації конфлікту та, особливо, потребу розпочати справжній діалог з опозицією та громадянським суспільством щодо шляхів подолання глибокої кризи.

Ми також з великою стурбованістю слідкуємо за нещодавніми обмеженнями засадничих прав, включаючи свободу думки і свободу медіа.

Ми по-справжньому стурбовані тим, куди ці події ведуть Україну. Також ми продовжуватимемо пильно стежити за ними та оцінювати можливі дії з боку ЄС та наслідки для наших відносин».

Заява Посольства США в Україні про скасування віз:

«У відповідь на дії проти протестувальників на Майдані у листопаді й грудні минулого року Посольство США скасувало візи декількох громадян України, пов’язаних із застосуванням сили. Оскільки візові справи за законами США є конфіденційними, ми не можемо коментувати індивідуальні випадки. Хочемо підкреслити, що Державний департамент має широкі повноваження скасовувати візи на основі інформації, що вказує на неможливість допуску отримувача візи на територію США, і ми розглядаємо подальші кроки проти тих, хто несе відповідальність за нинішнє насилля».

Російська Держдума ухвалила заяву, у якій назвала протести в Україні «спробами повалення легітимних інститутів влади» і вважає неприпустимим зовнішній тиск на Україну з боку Заходу.

Правоохоронці, йдеться у тексті документа, зазнають нападів з боку «організованих груп, які використовують холодну зброю і горючі суміші».

Відповідальність за загострення ситуації в Україні російські депутати покладають на «представників екстремістської частини опозиції» та «західних політиків, які грубо втручаються у внутрішні справи суверенної України, виступаючи під час мітингів опозиції».

Віце-президент Європейського парламенту Яцек Протасевич заявив, що ЄС може припинити офіційні відносини з Україною, якщо підтвердиться, що міліція стріляла в демонстрантів з вогнепальної зброї.

«Новини з України шокують. Після цього ми не можемо мати справу з Україною так, як раніше, — сказав Протасевич. — Якщо це правда (що міліція відкрила вогонь проти демонстрантів, — Ред.), то відносини України та Європейського Союзу зазнають кардинальних зміни. Діалог з Україною знаходиться під за­грозою і може бути припинений сьогодні», — цитує посадовця «ВВС Україна».

Економічний форум у Давосі хвилиною мовчання вшанував па­м’ять протестувальників, загиблих у Києві.

«Хвилина мовчання в пам’ять про загиблих в Україні під час робочої сесії Давосу-2014. Для будь-якого економічного розвитку країна в першу чергу потребує миру», — написав у Twitter президент Європараменту Мартін Шульц.

Із заяви ініціативної групи Першого грудня до Віктора Януковича:

«Пане Президенте, Ініціативна група Першого грудня публічно і непублічно зверталася до Вас з пропозицією діалогу задля країни і для виходу з кризи. Ви не почули.

Можливо, це наше останнє звернення.

Закликаємо і вимагаємо: зупи­ніться і зупиніть сценарій катастрофи для України. Припиніть кривавий план. Припиніть вбивства та викрадання людей. Перестаньте використовувати бандитів для збереження влади.

Ви поклялися на Біблії та Конституції. Ви ламаєте присягу перед Богом і народом. Це може стати початком великої темряви.

Жодна влада не дається для того, щоб вбивати та калічити своїх громадян.

Ви взяли на себе всю повноту влади і несете всю повноту відповідальності перед людьми і перед Богом. 

Зупиніть безум. Це вимагає Український народ».

У зв’язку з останніми подіями в Україні 22 січня відбулося екстрене засідання Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій. На ньому прийнято комюніке:

«Гостро засуджуємо факти вбивств, за які несе відповідальність перед Богом кожен, хто до цього причетний. Нікому не дозволено переступати Божу заповідь «Не вбивай!».

Закликаємо негайно припинити кровопролиття.

Засуджуємо використання Церков і релігійних організацій у полі­тичних технологіях.

Просимо про термінову зустріч як з Президентом України В. Ф. Януковичем, так і з очільниками опозиції.

Закликаємо вірних Церков і ре­лігійних організацій України до посиленої молитви і посту за збереження миру і цілісності Соборної Української Держави».

Екс-міністр МНС Віктор Балога переконаний, що Президентові України Віктору Януковичу загрожує трибунал.

«Це ж яким треба бути циніком, щоб вітати з Днем Соборності націю, кров якої проливаєш? Це якою треба бути бездушною людиною, щоб у траурний день говорити слова вітання?» — написав він на своїй сторінці у Facebook.

Колишній заступник голови Служби безпеки України, генерал СБУ Олександр Скибинецький категорично засуджує насильницькі дії «силовиків» проти мітингувальників. Про це він заявив в інтерв’ю виданню «Главком».

Коментуючи інформацію про те, що на дахах в районі вулиці Грушевського засіли снайпери і вони могли відкрити вогонь по учасниках акції протесту, він сказав: «Стріляти вони не можуть в сьогоднішній ситуації, і сама міліція про це говорить».

«Зважаючи на дії влади, я допускаю все, що завгодно. Не знаю, які у них там інструкції, але стріляти по беззбройних — це вже крайній випадок клінічного ідіотизму. Люди ж з палицями, а не з кулеметами», — обурився Олександр Скибинецький.

Один з лідерів Автомайдану Сергій Хаджинов поширив інформацію про те, що в Австрії готують арешт активів секретаря РНБО Андрія Клюєва.

«Акція під посольством Австрії скасована, тому що, за нашими даними, уряд цієї країни вже терміново готує арешт активів Клюєва», — цитує активіста «Українська правда».

У посольстві Австрії на прохання «УП» уточнити цю інформацію сказали, що розслідування ведеться, але розголошувати деталей вони не можуть. «В Австрії існує закон про захист особистих даних. Ми не можемо розповсюджувати цю інформацію. Розслідування ведуться, але про ці розслідування у посольстві інформації нема», — сказав посол Вольф Дітріх Хайм.

Понад три години тривав перший етап переговорів за участю президента, лідерів опозиції та учасників робочої групи з урегулювання політичної кризи.

Окрім Віктора Януковича, Віталія Кличка, Олега Тягнибока та Арсенія Яценюка, участь у переговорах брали секретар Ради національної безпеки та оборони Андрій Клюєв, радник президента Андрій Портнов та міністр юстиції Олена Лукаш.

Із зустрічі опозиціонери вийшли дуже стривоженими і мовчазними. Вони відмовилися давати будь-які коментарі, пообіцявши, що зроблять це пізніше. Жодних подробиць про переговори на момент здачі номера в друк не оприлюднено і на сайті президента.

Фото «Української правди».
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net