Переглядів: 855

Закон як тотальне залякування журналістів

Ми, група одеських журналістів і одеситів, які підтримують їх, зібралися на пікет протесту біля будівлі Одеської обласної державної адміністрації і заявляємо:

що твердо переконані в необхід­ності дотримання об’єктивного і відповідального розміщення інформації в ЗМІ. Тим більше — в умовах існуючої в країні політичної, економічної та соціальної кризи. Ми вважаємо, що і журналіст, і видання, в якому він працює, зобов’язані нести відповідальність за ту інформацію, яку вони поширюють.

Однак сьогодні в Україні існує більш ніж достатньо важелів для того, щоб покарати тих, хто поширює недостовірну інформацію. Мало того, із законодавства України в останні роки були прибрані меха­нізми, які стримували появу необґрунтованих і руйнівних для ЗМІ позовів чиновників, політиків і провладних бізнесменів. І, відповідно, судова практика нашої країни рясніє великим списком руйнівних позовів проти ЗМІ, які дуже часто легко і без необхідного обґрунтування підтримуються українськими судами. Цей факт однозначно підтвер­джується судовою практикою Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Незважаючи на прецедентні рішення ЄСПЛ, які згідно із законодавством є обов’язковими для українських судів, наша судова влада категорично відмовляється визнавати за ЗМІ право на публікацію суспільно значущої інформації.

У цих умовах прийняття закону про кримінальну відповідальність за наклеп і блокування інтернет-сайтів без рішення суду означає на практиці тотальне залякування окремих журналістів і всіх ЗМІ загалом. У нашій країні цілком можлива ситуація, коли, прикриваючись цим законом, будь-яка негативна інформація про партію влади, про органи державної влади і місцевого самоврядування, про провладних бізнесменів буде визнана наклепницькою без будь-яких на те підстав.

Суспільство і влада будуть позбавлені можливості публічного обговорення будь-яких гострих полі­тичних, економічних і соціальних проблем. І, зрозуміло, все це призведе не до вирішення існуючої політико-економічної кризи, а до перетворення її в цокаючий атомний фугас, вибух якого неминуче перетворить наше життя, нашу країну і наше місто в палаючі руїни.

Ми звертаємося до одеситів і закликаємо їх підтримати наші вимоги незалежно від їхніх політичних поглядів. Адже свавілля над людьми в нашій країні творять чиновники, політики і бізнесмени від влади, незалежно від політичних переконань цих людей. Так, ми визнаємо, що наші ЗМІ далеко не завжди бездоганні. Але прийняття цього закону неминуче знищить і свободу ЗМІ, і право людей хоч якось протистояти свавіллю.

Ми, група одеських журналістів та одеситів, які їх підтримують, вимагаємо негайного і беззастережного скасування прийнятого закону про наклеп і блокування інтернет-сайтів без рішення суду.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net