Переглядів: 739

Встигли б поприбирати...

Єдина концепція для відродження парку Шевченка

Обласна державна адміністрація бере на себе відповідальність за впорядкування Центрального парку культури і відпочинку імені Т. Г. Шевченка в Одесі. Це запевнення прозвучало на прес-конференції за участю заступника голови облдержадміністрації Олексія Єремиці та начальника управління охорони об’єктів культурної спадщини ОДА Наталії Штербуль.

Сьогодні, як не прикро про це говорити, парк Шевченка — одне із найбільш занедбаних місць Одеси. Пам’ятник Невідомому матросу, до якого веде давно не ремонтована алея; так звана Карантинна арка (Аркада), архітектурний спадок міста національного значення, який нині служить, вибачте, за туалет, бо про такі необхідні зручності ніхто не подбав; пам’ятник Тарасові Шевченку, що потребує упорядкованої території довкруж себе; пам’ятник воїнам-афганцям… Скрізь розчахнуті дерева, скособочені прибудови, сліди від вигулу тварин і нічних розваг компаній. А ще ж — «новобудови століття»...

Ще місяць тому новий очільник облдержадміністрації Микола Скорик  дав завдання підлеглим розробити єдину концепцію реконструкції парку Шевченка. Йдеться не про косметичні залатування найбільших дірок, які так полюбляють недобросовісні розбудовники і ті, хто їх наймає, бо в землю можна зарити грубі гроші й справно відзвітувати. Нещодавно, хто пам’ятає, так спробували зарити 8,5 мільйона бюджетних грошей міста, виколупуючи стару тротуарну плитку та міняючи її на нову. Таке «оновлення», за яким, писали, стежив мер Костусєв, все одно того занепадницького стану не змінило б.

Увесь парковий комплекс, запевняли учасники прес-конференції, буде реконструйовано, перетворено в єдиний архітектурний комплекс. Зокрема, обіцяють, облаштувати центральну алею, впорядкувати велодоріжки, зробити сучасний молодіжний спортмайданчик із скеле­дромом, закриті майданчики для малечі, місця для розваг та спокійного відпочинку. Будуть туалети, лавочки, урни. І все в достатній кількості. Можливо, в парку заграє й фонтан. Частину грошей, а йдеться про мільйони, планують віднайти в обласному бюджеті, та більшу частку проситимуть із державного.

Як  запевнила Наталія Штербуль, реставрація пам’яток культурної спадщини, як-от Аркади, розпочнеться уже най­ближчим часом, незалежно від затвер­дження єдиної концепції розвитку парку. Її поки що нема. Обіцяють: скоро буде.

Втім, якщо навіть буде достатньо грошей, до Шевченкового ювілею навряд чи приведуть до Божого вигляду весь парк. Зима — почало мести-віяти. Встигли б поприбирати біля пам’ятника Кобзареві...

Яна СТАСІНА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net