Переглядів: 706

Перше зимове випробування

20 січня через налипання мокрого снігу та поривчастий вітер у північних та центральних районах Одещини були знеструмлені 195 населених пунктів: у Роздільнянському районі —77, Іванівському — 32, Комінтернівському — 30, Великомихайлівському — 26, Біляївському — 22, Березівському — 5, Білгород-Дністровському — 3. А чи не найбільше потерпіло місто Южне.

Через надзвичайну ситуацію на підстанції «Берегова», де внаслідок обледеніння стався обрив двох ліній 110 кВ, Южне залишилося без електроенергії, тепла та водопостачання. З перебоями працював мобільний зв’язок, не було доступу до інтернету. Міські лікарні перейшли на автономний режим електропостачання — з допомогою дизель-генераторів. А для забезпечення електропостачання каналізаційно-насосної станції КП «Водопостачання та каналізація» ГУ ДСНС України в Одеській області направило туди електростанцію ЕСД-100.

Внаслідок несприятливих погодних умов на АТ «Одеський припортовий завод» вийшли з ладу дві з чотирьох ліній електропостачання.

Через відсутність струму в с. Іллінці Біляївського району припинилося електроживлення насосної станції, через що без водопостачання залишилися села Іллінка, Маринівка, Морозівка, Еметівка, Ковалівка.

До ліквідації наслідків негоди було залучено 12 бригад ВАТ «Одесаобленерго» (31 працівник та 12 одиниць техніки) та 269 працівників і 157 одиниць техніки від   ДП «Одеський облавтодор». Від ГУ ДСНС України в Одеській області залучалося 4 одиниці спе­ціальної техніки та 16 спеціалістів особового складу, котрі, зокрема, допомагали витягнути на дорогу автобус та автомобілі, яких занесло на узбіччя.

Увечері того ж дня в облдержадміністрації відбулося засідання комісії з питань техногенно-еколо­гічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке пройшло під керівництвом заступника голови ОДА Олега Куракова, а опівночі у головному управлінні ДСНС — оперативне засідання штабу з ліквідації наслідків негоди.

Як повідомили в головному управлінні Держслужби з надзвичайних ситуацій, на випадок ускладнення погодних умов підрозділи ДСНС Одещини підготували 7 пересувних електростанцій, 15 одиниць техніки підвищеної прохідності та 4 одиниці інженерної техніки для транспортування аварійно-ремонтних бригад, вивільнення із снігових заметів та буксирування транспортних засобів.

У самій Одесі найбільше постраждав Суворовський район. Тут через обледеніння високовольтних проводів сталося аварійне відключення електропостачання котелень «Північна-1» та «Північна-2», а також водонасосної станції «Котовська». Як результат — чимало будинків житломасиву залишилися без гарячої і холодної води, без опалення. У вівторок у першій половині дня роботу цих об’єктів відновили. Довше сидіти у холоді довелося мешканцям 12 будинків, теплопо­стачання яких забезпечує мала котельня, що на вул. Одеській, 58. Загалом в обласному центрі сталося майже три десятки пошкоджень повітряних ліній: у Суворовському РЕМ — 15, Центральному —7, Південному — 5.

Крижаний подих зими, що ще й не настала по-справжньому, вбирав у кришталевий панцир не тільки кабелі, але й дерева. Не всі з них витримали вагу льодового панцира — тільки в обласному центрі впало чотири десятки дерев.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net