№ 6 (21477) четвер 23 січня 2014 року

Переглядів: 801

Зупиніть безум. Вимагає Український народ

Про те, що трапилося на світанку Дня Соборності і Свободи, ви, шановні читачі, вже знаєте з телевізійних новин, а відтак не будемо переповідати у подробицях. Тим більше, що ситуація міняється настільки стрімко, що вже за годину будь-які слова можуть втратити сенс. Зрештою, чи й можна підібрати слова, щоб точно охарактеризувати те, що сталося, коли у беззбройних людей стріляють, судячи з попередньої інформації, снайпери?

Отож подаємо добірку заяв — реакцію міжнародної спільноти та українських політиків на події у Києві.

Переглядів: 839

Звернення Одеської облради до президента

Учора відбулося позачергове засідання Одеської обласної ради, на якому більшістю голосів депутати ухвалили звернення до президента України щодо забезпечення національної безпеки людини, громадянина, суспільства і держави. У ньому йдеться:

Масові заворушення, втручання в роботу державних органів та силове протистояння правоохоронним органам, захоплення будівель державної та комунальної власності, завдання значної шкоди комунальному господарству м. Києва, розповсюдження проявів вандалізму та екстремізму, а також безлад, руйнування, погроми, підпали та сва­вілля надають усі підстави констатувати, що події, які мають місце у столиці нашої держави, не мають нічого спільного з мирним протест­ним рухом, перейшли межі законності та моральності і є спробою державного перевороту.

Поширення екстремістських настроїв у суспільній свідомості, поява відповідних радикальних орга­нізацій та носіїв крайніх, радикальних поглядів стали прямою перед­умовою до спалаху насильства, яке вчиняється для повалення конституційного ладу та незаконного захоплення влади. Протистояння, спровоковане радикальними протестувальниками, які знецінюють життя та здоров’я людей, спричиняє кровопролиття.

Нагнітання ворожнечі по відношенню до органів державної влади призводить до розколу між державою та суспільством і підриває авторитет України як суверенної та незалежної країни. Тому неможливо залишатися осторонь загрози національній безпеці людини, громадянина, суспільства і держави.

Переглядів: 839

«Це — не ваша війна. Параду перемоги не буде!»

Звернення до солдатів та офіцерів Внутрішніх військ та спецпідрозділу «Беркут» на вулиці Грушевського 22 січня

Солдати і офіцери!

Чотири роки я керував Міністерством внутрішніх справ і жодного разу не відправляв вас проти українського народу. Я брав усю відповідальність на себе. Мої сини тренувалися у спортзалі «Беркуту» разом з вами.

Разом з генералом Яремою я будував для вас гуртожиток. Я робив усе для підтримки Внутрішніх військ, які були гвардією МВС. Зрештою, Янукович посадив мене в тюрму за те, що я нібито незаконно святкував День міліції.

Переглядів: 970

І у нас є «тітушки»

/_f/2014/006.jpg

На мітингу на підтримку влади, який пройшов 22 січня перед обладміністрацією, вперше активно проявилися місцеві так звані «тітушки», — молоді люди спортивної статури, що відрізняються агресивністю.

Спочатку вони демонстративно вишикувалися прямо перед входом в адмінбудівлю. Чи не для того, щоб не виникло сумнівів: діють вони зі схвалення влади? А потім, наче по команді, ринулися проти нечисленного пікету представників опозиції, відділеного кордоном міліції. Попри натиск та агресію, попрацювати «тітушкам» кулаками не вдалося — правоохоронці посилили кордон між ними й опозицією. Тож обійшлося лише словесними ударами. А ще «тітушки» виявили спроби перешкодити роботі преси, намагаючись не допустити, щоб їхні «подвиги» були зафіксовані.

Нічого нового в тому, що влада використовує такі методи, нема. Під час революції 1904—1905 років у Російській імперії були створені подібного роду загони, і називалися вони «чорною сотнею». Спортсменів тоді було мало, а тому у них активно залучали двірників, м’ясників, прикажчиків та інші непролетарські елементи.

Переглядів: 1492

Кривава Водохреща

В Україні Водохреща забарвилась у колір крові… Сьогодні можна почути різні оцінки того, що відбулося в ніч з 19 на 20 січня у Києві на вулиці Грушевського і біля входу на стадіон «Динамо» (криваві сутички між мітингувальниками і міліцією, спалення автобусів) і відбувається до сьогодні. Одні називають це спланованою провокацією з метою спаплюжити імідж Євромайдану, інші — безглуздими діями неврівноважених «гарячих голів», у яких «увірвався терпець» після скандального «ухвалення» «регіоналами» і комуністами у Верховній Раді низки репресивних законів та їх квапливого підписання В. Януковичем.

Дехто вважає, що протистояння на вулиці Грушевського могло б не бути, якби правоохоронні органи не заблокували рух по ній для «мирних мітингувальників». Але для всіх сьогодні очевидно, що вони не були мирними і вони шукали силової конфронтації з правоохоронцями. На мій погляд, спроби радикального крила Майдану силою прорватися до пустих будинків Верховної Ради і Кабміну на вулиці Грушевського були вкрай хибним кроком, який не схвалив жоден лідер опозиції. Ці насильницькі дії не мають нічого спільного із задекларованими принципами Майдану, який до цього користувався повагою і підтримкою всього світу як цивілізований прояв мирного волевиявлення людей.

Переглядів: 849

Закон як тотальне залякування журналістів

Ми, група одеських журналістів і одеситів, які підтримують їх, зібралися на пікет протесту біля будівлі Одеської обласної державної адміністрації і заявляємо:

що твердо переконані в необхід­ності дотримання об’єктивного і відповідального розміщення інформації в ЗМІ. Тим більше — в умовах існуючої в країні політичної, економічної та соціальної кризи. Ми вважаємо, що і журналіст, і видання, в якому він працює, зобов’язані нести відповідальність за ту інформацію, яку вони поширюють.

Однак сьогодні в Україні існує більш ніж достатньо важелів для того, щоб покарати тих, хто поширює недостовірну інформацію. Мало того, із законодавства України в останні роки були прибрані меха­нізми, які стримували появу необґрунтованих і руйнівних для ЗМІ позовів чиновників, політиків і провладних бізнесменів. І, відповідно, судова практика нашої країни рясніє великим списком руйнівних позовів проти ЗМІ, які дуже часто легко і без необхідного обґрунтування підтримуються українськими судами. Цей факт однозначно підтвер­джується судовою практикою Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Переглядів: 814

Інтернет, вай-фай і ноутбук — за одну гривню. Ого!

Саме так сталося з мешканцем села Піщана Балтського району Станіславом Проданом, який нещодавно підключився до інтернету, при цьому став 70-тисячним абонентом послуги «ОГО!», тож отримав у подарунок ноутбук фірми Асер. Подарунки отримали ще двоє абонентів, які підключилися майже одночасно з ним, — Василь Лучків із Фрунзівки та Галина Головльова з Одеси. На пам’ять від «Укртелекому» їм вручили комп’ютерну «пам’ять» — жорсткі диски обсягом 1 тетрабайт!

З нагоди 70-тисячного рубежу користувачів інтернету «ОГО!» в нашій області відбулася зустріч керівництва одеської філії компанії та журналістів із щасливчиками, яким дісталися несподівані подарунки.

Переглядів: 1075

Зона проїдання

Тільки шість областей України могли б прожити на самозабезпеченні. Решта отримують з держбюджету більше, ніж віддають

«А ми вас, дотаційних...»

Коли під час демонтажу барикад на столичній вулиці Лютеранській, як повідомляє «Инвест­Газета» (http://www.investgazeta.net/ekonomika/zona-proedanija-164683), її кореспондент намагався поговорити зі співробітниками «Беркуту», ті у відповідь заявляли: «Ми не хочемо вас слухати, ви нам зарплати все одно не платите — ви всі з дотаційних західних регіонів».

Це твердження — не власний винахід міліцейських політруків. Тезу про те, що східні регіони України годують західні, неодноразово повторювали багато представників влади, починаючи від мера Донецька Олександра Лук’янченка і закінчуючи екс-міністром соціальної політики Михайлом Папієвим.

Як показують підрахунки «ИнвестГазеты», це твердження безна­дійно застаріло.

Переглядів: 4886

Найблагородніший у світі ідеал До Дня Соборності України

Україна — один з найважливіших геоетнічних центрів, територія зародження та розвитку багатьох народів і водночас перехрестя двох культурних світів — європейського та азійського. Мусимо визначитися, на якому ідеологічному фундаменті здійснювати державотворчий процес і розбудувати соборну українську державу.

Історія нашої держави підтвер­джує, що таким фундаментом повинна стати Українська національна ідея. Вона є своєрідним комплексом вірувань і духовним кредо народу, квінтесенцією патріотичних почувань, національного світобачення та усвідомлення державної незалежності, суверенності її інтересів, концепт-конструктом духовно-інтелектуального потенціалу нації, тобто людей-державотворців і співгромадян, які, спираючись на минуле, мобілізують творчі зусилля та здобутки сучасності і майбутні на становлення та консолідацію українського народу як єдиної політико-етнічної громадянської спільноти і цілісної одиниці світового співтовариства (С. Вовканич, «На своїй — не чужій землі», «Україна молода»). Національна ідея є со­ціально-політичним, морально-етичним та психологічним феноменом народного буття, менталітетом народу, що згруповує його в єдине ціле. Ми говоримо про національну ідею, коли певний народ відчуває свою єдність, свій внутрішній зв’язок, помічає своє становлення та розвиток, усвідомлює свою долю і призначення. Святая святих завдань Української національної ідеї — сформувати єдиний національний економічний, мовно-інформаційний, культурний, релігійний й інші простори та освітою і просвітою допомогти всім українцям у різних регіонах усвідомити себе соборною державоцентричною нацією.

Переглядів: 769

Щоб і до найменшого села прийшов Тарас

Святкування ювілею Великого Кобзаря має бути не стандартним і цікавим кожному мешканцю Одещини. Саме до цього закликав учасників «круглого столу» з підготовки та відзначення в Одеській області 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка перший заступник голови ОДА Олександр Орлов. Він на ньому головував.

У роботі засідання взяли участь начальники управлінь та департаментів обл­держадміністрації, представники бібліотек, театрів, творчих спілок, вишів, громадських організацій та засобів масової інформації.

Переглядів: 733

Встигли б поприбирати...

Єдина концепція для відродження парку Шевченка

Обласна державна адміністрація бере на себе відповідальність за впорядкування Центрального парку культури і відпочинку імені Т. Г. Шевченка в Одесі. Це запевнення прозвучало на прес-конференції за участю заступника голови облдержадміністрації Олексія Єремиці та начальника управління охорони об’єктів культурної спадщини ОДА Наталії Штербуль.

Сьогодні, як не прикро про це говорити, парк Шевченка — одне із найбільш занедбаних місць Одеси. Пам’ятник Невідомому матросу, до якого веде давно не ремонтована алея; так звана Карантинна арка (Аркада), архітектурний спадок міста національного значення, який нині служить, вибачте, за туалет, бо про такі необхідні зручності ніхто не подбав; пам’ятник Тарасові Шевченку, що потребує упорядкованої території довкруж себе; пам’ятник воїнам-афганцям… Скрізь розчахнуті дерева, скособочені прибудови, сліди від вигулу тварин і нічних розваг компаній. А ще ж — «новобудови століття»...

Переглядів: 11024

Чому болять ноги?

«Від чого ж так болять ноги?» — часто запитуємо себе. А болять вони не тільки від утоми. І про це добре знають фахівці. До них і звернемося за порадою. Нинішня розмова — з лікарем-невропатологом Анатолієм ПАРХОМЕНКОМ.

— Отже, в чому причина?

— Як правило, болі в ногах у літніх людей виникають у зв’язку з розвитком атеросклерозу артерій. На атеросклероз артерій можуть вказувати болі у литках і судоми, що виникають при ходьбі, бігу, підйомі по сходах, а також вночі під час сну. І взимку, і влітку при цьому захворюванні стопи ніг у хворих завжди холодні. На великому пальці ноги дуже погано прощупується пульс. А от у чоловіків можуть виникати навіть проблеми із потенцією, а на пальцях ніг — перестати рости волосся. Щоправда, останнє не завжди є сигналом.

— Тож куди бігти, до кого стукати у двері?

— За лікуванням у такому випадку слід звернутися до судинного хірурга. Необхідно обов’язково пройти УЗД, магнітно-резонансну контрастну ангіографію. А курці мають пам’ятати, що їх згубна пристрасть до тютюну посилює хворобу, яка у серйозних випадках може обернутися гангреною.

Переглядів: 745

А борщ — поза конкуренцією

Соціологічна група «Рейтинг» продовжує проект «Народний ТОП», який складається із серії досліджень визначення кращих з кращих. Особливість методики полягає у тому, що респонденти не отримують жодних списків чи підказок і висловлюють думку винятково за допомогою відкритих питань, називаючи власні варіанти. Цього разу запитання звучало так: «Назвіть ваші три найулюбленіші страви. Не важливо, до кухні якого народу належить страва».

Згідно з результатами дослі­дження, найулюбленішою стравою українців є борщ (44%). До улюблених страв увійшли також:

вареники (18%), зокрема з сиром, картоплею та вишнями;

Переглядів: 712

На тобі, небоже...

Після новорічних свят українці почали розпродувати непотрібні подарунки. Заявки з такими пропозиціями заполонили сайт безкоштовних оголошень Slando.

Серед найнепотрібніших подарунків упевнено лідирують аксесуари, парфумерія, косметика, сумочки, наручні годинники й біжутерія.

Переглядів: 716

Іграшкове авто і реальний штраф

Жителя англійського міста Сток-он-Трент позбавили на рік водійських прав за те, що він у нетверезому стані пересувався на іграшковій версії фургона Volkswagen.

Як пише газета Daily Mail, суд визнав 43-річного Ріо Бірдмора винним у керуванні транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння і зобов’язав також виплатити штраф у розмірі 500 фунтів. Поліцейські зупинили слюсаря Ріо Бірдмора після того, як той вийшов з місцевого бару і на півдорозі до дому «сів за кермо» іграшкового автомобіля. Перевіривши «водія» на вміст алкоголю, поліцейські виявили майже триразове перевищення норми.

Переглядів: 726

Як позбутися поганих думок

Учені провели дослідження, під час якого розробили ефективний спосіб позбавлення від поганих думок, повідомляє DELFI.

Фахівці в галузі психології з університету Огайо (США) та університету Мадрида (Іспанія) провели дослідження, під час якого розробили ефективний спосіб позбавлятися від поганих думок, йдеться у повідомленні.

Переглядів: 769

Слово — не горобець

«Роскомнадзор» оприлюднив список слів, неприпустимих у друкованих та електронних ЗМІ. За їх вживання відомство буде виносити виданню офіційне попередження.

Як пишуть «Известия» з посиланням на документ, до нецензурних слів зачислені: «нецензурне позначення чоло­вічого статевого органу, нецензурне позначення жіночого статевого органу, нецензурне позначення процесу інтимних стосунків і нецензурне позначення жінки розпусної поведінки, а також усі утворені від цих слів мовні одиниці».

Переглядів: 700

Перше зимове випробування

20 січня через налипання мокрого снігу та поривчастий вітер у північних та центральних районах Одещини були знеструмлені 195 населених пунктів: у Роздільнянському районі —77, Іванівському — 32, Комінтернівському — 30, Великомихайлівському — 26, Біляївському — 22, Березівському — 5, Білгород-Дністровському — 3. А чи не найбільше потерпіло місто Южне.

Через надзвичайну ситуацію на підстанції «Берегова», де внаслідок обледеніння стався обрив двох ліній 110 кВ, Южне залишилося без електроенергії, тепла та водопостачання. З перебоями працював мобільний зв’язок, не було доступу до інтернету. Міські лікарні перейшли на автономний режим електропостачання — з допомогою дизель-генераторів. А для забезпечення електропостачання каналізаційно-насосної станції КП «Водопостачання та каналізація» ГУ ДСНС України в Одеській області направило туди електростанцію ЕСД-100.

Переглядів: 707

Пляжний сезон у... січні

Уже традиційні в Одесі купання на Водохреще цього річ стали масовими.

За деякими оцінками, у них взяли участь не менше 10 тисяч осіб. Тільки на пляжі Ланжерон з 12-ї до 14-ї було офіційно зареєстровано 751 купальника, що зафіксовано у Книзі рекордів України. А скільки городян купалися без будь-якої реєстрації — і не злічити! Наймолодшим «моржем» виявився одесит у віці 1 рік і 10 місяців, який занурився у море разом з батьками.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net