№ 5 (21476) субота 18 січня 2014 року

Переглядів: 945

Закон як інструмент для репресій?

У четвер, 16 січня, Верховна Рада, точніше правляча більшість у ній, перевершила сама себе у нехтуванні парламентського регламенту, законів, у тому числі й Основного, та понаухвалювала такого, що світ вхопився за голову: Україна скочується до тоталітаризму, почасти навіть небезпечнішого зразка, ніж наші сусіди на Півночі та Сході.

/_f/2014/005.jpg Зокрема, Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян». Відповідний законопроект № 3879 було зареєстровано 14 січня народними депутатами—«регіоналами» Вадимом Колесніченком і Володимиром Олійником. «За» проголосували 239 нардепів: 189 від Партії регіонів, 32 від Компартії та 18 позафракційних. Цього ж дня, 16 січня, закон Колесніченка—Олійника відправили на підпис президенту.

За словами юриста Інституту медіаправа Ігоря Розкладая, закон був прийнятий Верховною Радою без дотримання процедури, публічного обговорення, без електронної фіксації та фактичного підрахунку голосів. Він містить низку репресивних норм щодо інформаційного законодавства, про які детально написали юристи юридичної фірми Jurimex Оксана Єфімчук та Юрій Крайняк.

Скажімо, закон повертає до Кримінального кодексу статтю про наклеп. Під наклепом розуміється умисне поширення завідомо недостовірних відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи. За це передбачається кримінальна відповідальність у формі штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк до двохсот годин, або виправних робіт на строк до одного року. Наклеп у ЗМІ або в мережі інтернет, а також особою, раніше судимою за наклеп, тягне відповідальність у формі штрафу від 50 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадських робіт на строк від 150 до 240 годин, або виправних робіт на строк до одного року. За наклеп-обвинувачення у вчиненні тяжкого чи особливо тяжкого злочину — від одного до двох років виправних робіт або до двох років обмеження волі.

Переглядів: 5318

Програми без грошей — пусті декларації

Чому місцевий чиновник такий пасивний, якщо йдеться про громадський, а не про його особистий інтерес?

На щотижневій апаратній нараді, яка проходила під головуванням першого заступника голови ОДА Олександра Орлова, насамперед обговорювалося питання про організацію додаткових заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Слово мав Владислав Станков, начальник управління культури і туризму, національностей та релігії ОДА.

Переглядів: 868

МЗС: це — втручання у наші внутрішні справи

Міністр закордонних справ України Леонід Кожара під час зустрічі з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом та главою Представництва ЄС в Україні, послом Яном Томбінські, що відбулася учора в МЗС, висловив занепокоєння української сторони «у зв’язку з коментарями офіційних осіб окремих іноземних держав і міжнародних інституцій щодо роботи Верховної Ради України, які роз­глядаються в Києві як втручання у внутрішні справи нашої держави».

Як повідомляє прес-центр зовнішньополітичного відомства, Леонід Кожара наголосив, що «ухвалені Верховною Радою України 16 січня 2014 року закони спрямовані на імплементацію в українському законодавстві низки норм, які вже існують в законодавстві більшості європейських держав, та відповідають загальновизнаним демократичним стандартам і міжнародним практикам». А ще він закликав іноземних дипломатів «бути максимально об’єктивними та виваженими в оцінках внутрішніх процесів» в Україні та «уникати однобічних заяв і коментарів, які не відображають реальний стан справ».

Переглядів: 825

Затримали, але «Москва своїх не здає»

Цими днями поліція Москви затримала брата заарештованого екс-нардепа Ігоря Маркова — депутата Одеської міськради Олега Маркова, який був оголошений у розшук українською міліцією за сутички, що відбулися біля ГУ МВС України в Одеській області в момент затримання Маркова-старшого.

Втім, Марков-молодший не довго затримався «за ґратами». Екстрадиції, на яку сподівалися (чи робили вигляд, що сподівалися) наші правоохоронці не буде. Як повідомив сайт http://otkat.od.ua, постановою Пресненської районної прокуратури Москви Олег Марков у п’ятницю, 17 січня, відпущений з-під варти. Наглядове відомство не знайшло підстав для передачі до суду справи про його екстрадицію в Україну. Про це «Откату» повідомив сам Олег Марков, підкресливши: «Москва своїх не здає», і додав, що найближчим часом проживатиме в Москві.

Переглядів: 863

Жовто-сині Потьомкінські сходи

Мерехтінням барв Державного Прапора спалахнуть Потьомкінські сходи Одеси у надвечірній час 22 січня — Дня Соборності України.

Як зазначають організатори — одеська філія МО «Остання барикада» та ГО «Інтелектуальний форум», уже третій рік поспіль одесити підтримують всеукраїнську акцію до Дня Соборності.

Переглядів: 747

«Каструльний» протест

У День Соборності, який відзначатимемо 22 січня, небайдужих громадян закликають взяти участь у «каструльному» протесті.

Група людей, у яких виникла така ідея, через мережу Facebook пропонують о 21.00 вийти на балкон своєї квартири і, скільки вистачить духу, гамселити ложкою по каструлі.

Переглядів: 849

День Відкритих Людей

У неділю в Одесі відбудеться День Відкритих Людей. Цей мультиформатний благодійний захід має на меті популяризувати ідею ефективної доброчинності серед громадян і водночас залучити якомога більше людей до відповідних проектів. Місце проведення — коворкінг-центр Hub Odessa на Грецькій, 1а.

За задумом організаторів, під одним дахом об’єднаються більше півтора десятка благодійних фондів, громадських організацій, волонтерських груп і проектів со­ціального підприємництва. Багато з них уже давно відомі в Одесі своєю активною діяльністю, як-от БФ «Дорога до дому», «Добрий Самарянин», Інститут ранньої дитячої реабілітації ім. Януша Корчака, со­ціальна «Гончарна студія» та інші.

Переглядів: 855

Україна здатна перетворитися з імпортера на експортера газу

Роман Семенович Яремійчук — одна з живих легенд нафтогазової галузі України. Доктор технічних наук, професор, віце-президент Української нафтогазової академії, член Російської академії природничих наук ім. В. Вернадського, дійсний член Наукового товариства ім. Т. Шевченка та Білоруської гірничої академії. Заслужений діяч науки і техніки, лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки. 34 роки (з 1976-го по 2010-й) Роман Семенович віддав Івано-Франківському національному технічному університету нафти і газу, готуючи кадри для нафтогазової промисловості. Був деканом факультету морських нафтогазових технологій. Один з провідних вчених країни в галузі техніки і технології буріння свердловин для видобутку вуглеводнів. Автор 58 книг (підручників, монографій, двомовних словників, довідників). Науковий доробок вченого налічує також понад 200 наукових та 100 публіцистичних статей, 140 винаходів.

За підручниками і методиками Яремійчука в Україні та за кордоном підготовлено не одне покоління буровиків, виконані тисячі бурових операцій тощо.

У пропонованій статті (джерело — http://geostrategy.org.ua) професор Роман Яремійчук ділиться оцінками та міркуваннями щодо природного газу з нетрадиційних джерел.

Переглядів: 4780

Made in з-під Одеси

Одеські правоохоронці ліквідували виробництво контрафактного жіночого взуття з використанням логотипів всесвітньо відомих торговельних марок «Chanel» та «Louis Vuitton». Цим незаконним промислом займалися два з половиною десятки вихідців зі Східної Азії. Підпільний цех організував 60-річний підприємець, житель Овідіопольського району.

Наприкінці минулого року до обласного управління карного розшуку надійшла інформація, що в передмісті Одеси знаходиться цех з виготовлення контрафактної взуттєвої продукції відомих світових брендів, в якому працюють іноземці. У рамках розпочатого кримінального провадження, працівники регіонального управлін­ня боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, та слідства провели обшук приміщення, де вироблялася брендова продукція. Підпільне виробництво велося у величезному ангарі на території одного із селищ Овідіопольського району. Поряд, у невеличкому бараку, проживали і всі його 24 працівники.

Переглядів: 2527

А які пісні обираєте ви?

Пісня співачки Софії Ротару «Червона рута»  — найпопулярніша в Україні. Про це свідчать результати соціологічного дослідження групи «Рейтинг».

Як з’ясувалося, ви­значити улюблені пісні українців не так уже й просто. У рамках опитування респонденти назвали близько 800 творів, і це при тому, що аж чверть не змогла визначитися з улюбленою піснею. Відтак, щоб скласти рейтинг, із 800 названих соціологи виділили три десятки найпопулярніших.

Отже, згідно з результатами дослідження, найулюбленішою піснею українців є «Червона рута» (питома вага в ТОП-30 складає 14,3%). Серед найпопулярніших також  — «Чорнобривці» (5%), «Одна калина» (4,3%), «Несе Галя воду» (4,1%), «Ой, смереко» (3,9%), «Миллион алых роз», «Хуторянка», «Рідна мати моя» та «Катюша» (по 3,6%), «Айсберг», «День Победы» (по 3,3%), «О Боже, какой мужчина» (3,2%), «Черемшина» та «Ой, на горі два дубки» (по 3%).

Переглядів: 799

Романс від генконсула

15 січня Румунія урочисто відзначає день народження письменника і громадського діяча з трагічною долею Міхая Емінеску, якого називають світочем румунської літератури. І цей же день у Румунії, а також в інших країнах, де є румунська діаспора, святкують День культури Румунії.

В Одесі цей день відзначили великим концертом у великому залі середньої спеціальної музичної школи-інтернату ім. П.С. Столярського. Організаторами та учасниками урочистостей виступили співробітники Генерального консульства Республіки Румунія в нашому місті та члени Інтелектуального форуму Одеси, учні школи ім. П.С. Столярського та гімназії №1 ім. А.П. Бистріної, студенти та викладачі історичного факультет ОНУ ім. І.І. Мечникова, Інституту мистецтв ПУНПУ ім. К.Д. Ушинського, ОНМА ім. А.В. Нежданової, Одеського педагогічного училища, актори театру Олександра Перуцького. У святковій програмі взяли участь поет Станіслав Стриженюк та автор книги «Чужий лелека» про перебування Міхая Емінеску в Одесі Вадим Бачинський.

Переглядів: 774

За кращий літературний переклад

16 січня відбулося засідання Комітету з присудження премії Кабінету Міністрів ім. Максима Рильського, якою відзначаються кращі літературні переклади українською мовою творів зарубіжних авторів і переклади творів українських класиків та сучасних авторів мовами народів світу, повідомила прес-служба Держкомтелерадіо.

Таємним голосуванням лауреатом премії 2014-го обрано Романа Гамаду, старшого викладача кафедри сходознавства ім. проф. Ярослава Дашкевича філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Премією відзначено його переклади з перської мови — «Захоплюючі розповіді» Алі Сафі та «Бахтіяр-наме», що вийшли у 2011 та 2012 роках у тернопільському видавництві «Богдан».

Переглядів: 938

«Ой, на річці, на Йордані...»

Йордана (або Ордана, Водохреща, Богоявлення) — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 19 січня. З ним пов’язують хрещення на Йордані Христа.

19 січня закінчувався дванадцятиденний період святок, а тому останній день цього періоду супроводжувався різними магічними діями та повір’ями.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net