Переглядів: 819

Операція «Новорічна ялинка»

Державна екологічна інспекція України та її територіальні органи в період з 1 по 31 грудня посилюють контроль за охороною лісів від незаконного вирубування хвойних насаджень.

З метою вжиття заходів щодо охорони, збереження та невиснажливого використання хвойних насаджень територіальні органи Держ­екоінспекції України створили рейдові групи із залученням представників органів внутрішніх справ, громадських організацій та засобів масової інформації. Перевірки, в першу чергу, здійснюються на селекційних плантаціях та ділянках з особливо цінними хвойними породами, а також на лісових масивах, що примикають до населених пунктів, автодоріг, залізниць, і особливо — на територіях природно-заповідного фонду.

Аби запобігти незаконним вирубкам новорічних ялинок, продаж «зелених красунь» проводиться з обов’язковим маркуванням: окрім клейма лісокористувача (ставиться на зрізі дерева), закріплюється електронний чип. Цей чип прикріплюється до дерева (у верхній його частині) за допомогою нейлонової стяжки таким чином, що зняти її без пошко­дження кріплення неможливо.

Чипи розподіляються управлінням лісового та мисливського господарства серед держлісгоспів чи інших підприємств і вносяться в електронний реєстр, що унеможливлює їх повторне використання.

Відсутність чипа на ялинці, яка реалізується, засвідчує, що її похо­дження є сумнівним. І в цьому випадку, за словами екологів, ялинка цілком може бути привезена з Чорнобильської зони відчуження (мова — про радіологічну безпеку «новорічної красуні» у наших домівках).

Також нагадуємо, що самовільне вирубування хвойних порід тягне за собою накладання штрафу (ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення) у розмірі від 85 до 170 гривень, а на посадових осіб — від 119 до 204 гривень, а також відшкодування збитків, завданих державі внаслідок знищення або пошко­дження дерев, які розраховуються залежно від діаметра стовбура дерева. Якщо вчинена рубка кількох новорічних дерев, а розмір завданої лісу шкоди визнаний істотним, винна особа притягується до кримінальної відповідальності за ст. 246 Кримінального кодексу України.

Державна екологічна інспекція з охорони довкілля Північно-Західного регіону Чорного моря звертається до всіх мешканців Одещини з проханням: перш ніж зрубати зелену красуню, добре подумайте, адже природі новорічні свята обходяться дуже дорого.

Максим ЗАХАРЧЕНКО,
державний інспектор з охорони навколишнього
природного середовища Чорного моря.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net