№ 101 (21469) субота 21 грудня 2013 року

Переглядів: 973

Путін розповів Януковичу, що відбувається в Україні

Пояснюючи причини відмови України від укладання угоди з ЄС, Путін казав те саме, що казали Янукович та Азаров. Причому слова російського президента лунали набагато переконливіше. Так, ніби Янукович знає про ситуацію в Україні не інакше, ніж зі слів Путіна, зауважує «Телекритика».

Рідкісну можливість отримали українські телеглядачі 19 грудня. О 10-й годині ранку російський «Первый канал» транслював прес-конференцію президента РФ Володимира Путіна, а вже за дві години по тому вітчизняний Перший національний розпочав транслювання прес-конференції президента України Віктора Януковича. Тож самі собою напрошуються порівняння.

Українська трансляція розпочалася буденно — з самої прес-конференції. Натомість росіяни дали розігрів — репортаж із фойє, де люди в яскравих різнобарвних футболках і з гламурненькими плакатниками розповідали, як вони привертатимуть увагу Путіна, щоб отри­мати змогу поставити запитання. Настрій у присутніх був аж ніяк не зосереджений, а якийсь святково-збуджений — приблизно такий, яким він буває у глядачів перед початком цікавого спортивного матчу або концерту суперзірки. Можливо, це тепер уважається за прогресивне — не знаю. Мені це здалося стилістичним дисонансом, недоречним оживляжем, покликаним створити враження буцімто виняткової демократичності стосунків Путіна з журналістами. А заразом задати глядачам не надто серйозний настрій, спонукати їх стежити більше за формою, ніж за змістом.

Переглядів: 957

Ігор Уманський: «Українську владу посадили на короткий повідок»

На початку 2009 року, після скандалу із «секретною» аналітичною запискою, Віктор Пинзеник пішов з посади міністра фінансів. Його місце в уряді Юлії Тимошенко зайняв молодий перший заступник — Ігор Уманський. 34-річному фінансисту так і не присвоїли статус повноправного міністра. До кінця роботи уряду йому довелося носити префікс «в.о.» Незважаючи на неясний статус, Уманський запам’ятався як один з фронтменів Кабміну Юлії Тимошенко. Він регулярно виступав перед ЗМІ, «відмиваючи» дії уряду.

І все ж Уманський виявив себе доволі успішним в.о. міністра. Під час кризи 2008 року він дивними шляхами знаходив гроші для фінансування бюджетних видатків. Зокрема, в.о. міністра запам’ятався тим, що домігся продати на міжнародних ринках SDR, які отримала Україна після збільшення внесків до МВФ.

Переглядів: 766

Вибори зі змінами

Президент Віктор Янукович підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань проведення виборів».

Цей закон, що належить до так званого євроінтеграційного пакета, Верховна Рада ухвалила 21 листопада. Його норми передбачають, зокрема, збільшення із 175 до 360 днів, які відводяться Центральній виборчій комісії для формування виборчих округів і встановлення їх меж; зменшення максимальної кількості виборців, закріплених за виборчою дільницею, а також кількості членів ОВК до 18 осіб (було 24).

Переглядів: 817

Опозиціонери — державні заколотники?

Арсеній Яценюк, Олександр Турчинов та Олег Тягнибок фігурують у справі про державний заколот.

«Про це чітко щойно заявив генпрокурор. Це 109 стаття (захоплення державної влади) ККУ. По ній проходять Турчинов, Тягнибок, Яценюк і ще 8 людей», — повідомляє «Українська правда», посилаючись на лідера фракції «Батьківщина» Арсенія Яценюка.

Переглядів: 783

Судовий відгомін кривавої бійні

У Кіровограді закінчилося судове слухання над колишніми високопосадовцями одеської обласної міліції — Олексієм Хлівним та Андрієм Гукасяном, яких звинувачували в службовій недбалості, що спричинила до важких наслідків, під час проведення спецоперації із затримання банди Аслана Дікаєва.

За вироком суду, екс-заступнику начальника ГУ МВС в Одеській області Олексієві Хлівному присуджено 4-річне ув’язнення, щоправда, з дворічним випробувальним терміном, а з колишнього очільника кримінального розшуку Андрія Гукасяна знято всі обвинувачення.

Переглядів: 1111

Ми — сила, і нас почують!

У неділю, 22 грудня, о 12.00 на Майдані Незалежності в Києві відбудеться «Мітинг нашої сили».

«Влада нас не почула. Треба в черговий раз продемонструвати їм, що ми — сила, з якою вони змушені будуть рахуватися», — написано на сторінці Євромайдану у мережі Facebook із закликом приєднуватися до акції.

Переглядів: 4440

...І засяяла вогнями ялинка

19 січня, у День Святого Миколая, на Думській площі Одеси урочисто запалили вогники на новорічній ялинці.

Нинішня ялинка не схожа на своїх попередниць — вона не дарунок природи (живі сосни, як це було досі, не знищувалися), а є витвором фантазії і рук людських.

Переглядів: 943

Редактор Іван Коляда

До 100-річчя від дня народження

Людина живе доти, допоки її пам’ятають. Я повторюю цю істину завжди, коли подумки поринаю у витоки свого журналістського минулого, які пов’язані з ім’ям Івана Митрофановича Коляди — редактора нашої «Чорноморки» впродовж 1947—1960 років.

Уперше надрукувавшись у «Чорноморській комуні» в липні 1949 року (інформація про випуск молодих спе­ціалістів у торговельному технікумі), я, звичайно, нічого не знав про людину, чиє прізвище стояло на четверній сторінці газети під словами «відповідальний редактор». Хто такий Іван Митрофанович, дізнався у січні 1954-го, відслуживши строкову військову службу, на яку пішов з посади завідувача відділу культури і шкіл тернопільської газети «Вільне життя» (отакого кренделя викинув через рік після випуску молодий спеціаліст-торговельник!).

Переглядів: 4676

Підприємства — фіктивні, мільярди — справжні

Працівники управління по боротьбі з організованою злочинністю Одеської області спільно з представниками облпрокуратури та ГУБОЗ МВС України викрили групу осіб, які організували та використовували для отримання незаконного прибутку конвертаційний центр. Усього до складу злочинного угруповання входили 12 учасників.

Встановлено, що за допомогою конвертаційного центру зловмисники формували незаконний податковий кредит з податку на додану вартість різним суб’єктам підприємницької діяльності. Діяли члени угруповання за такою схемою: реєстрували фіктивні підприємства, після чого використовували їхні реквізити для проведення безтоварних операцій, отримуючи таким чином незаконний прибуток. Усі печатки, а також документи про проведення товарних операцій та надання послуг були підроблені. Впродовж нинішнього року через рахунки задіяних суб’єктів підприємницької діяльності, а всього їх було понад сімдесят, зловмисники незаконно перевели у готівку близько двох мільярдів гривень. Гроші вони отримували з банківських рахунків, які відкрили спе­ціально для цього у кількох банках Одеси.

Переглядів: 8023

Європейська ідентичність українців у складі Великого князівства Литовського і Речі Посполитої

Продовження. Початок у номерах за 30 листопада та 7 грудня.

У другій половині XIV ст. з падінням Галицько-Волинської держави для українських земель розпочинається новий драматичний період історії, пов’яза­ний з посиленням Великого кня­зівства Литовського і його наступом на Південно-Західну Русь, зумовленим її занепадом у результаті експансії з боку Польщі, Угорщини, нападів татаро-монголів, кримських татар та Османської Туреччини. Майже на три століття, аж до епохи Б. Хмельницького, український народ повністю втратив свою державність. Але, незважаючи на це, формування українського етносу продовжувалося. Українці-русини зберегли свою культуру, свою православну віру, що стало передумовою процесу подальшого націєтворення, формування європейської ідентичності української інтелектуальної і духовної еліти, становлення української державності.

Українські землі за часів
Великого князівства Литовського

Велике князівство Литовське існувало в 1236—1795 роках на теренах сучасної Литви, частини Естонії та Латвії, Білорусі, східної Польщі, західної Московії і більшої частини України. Заснував його литовський князь Міндовг, який у 1230-х—1240-х об’єднав частину литовських та руських племен у Литовській державі. Подальше розширення володінь відбулося у XIV ст., в період правління князя Гедиміна (1316—1341) та його нащадків. У 1322-у Гедимін захопив Житомир, Київ, Канів, Черкаси, Брянськ, Переяслав та інші руські міста. Згодом до Литовського князівства увійшли Волинь, Чернігово-Сіверщина, Поділля, Брацлавщина. Українські, білоруські та частково російські землі становили 9/10 загальної площі князівства.

Переглядів: 1490

Яблуко — всьому голова

Наукова доповідь на тему «Яблуко — рушійна сила створення Богом світу та найважливіший чинник безперервного розвитку людської цивілізації».

Вельмишановні колеги!

У «Короткому тлумачному словнику української мови» слову «Яблуко» приділено лише три рядки. А саме: «Яблуко, а, с. Плід яблуні. Яблуко незгоди — причина, предмет суперечки, сварки, незгоди».

У той же час слову «язик», який, за визначенням мовників, є всього-на-всього «рухливим м’язовим органом, розташованим у ротовій порожнині хребетних тварин і людини, який є органом смаку, бере участь у процесі жування, ковтання», приділено аж 11 рядків!

Переглядів: 809

Операція «Новорічна ялинка»

Державна екологічна інспекція України та її територіальні органи в період з 1 по 31 грудня посилюють контроль за охороною лісів від незаконного вирубування хвойних насаджень.

З метою вжиття заходів щодо охорони, збереження та невиснажливого використання хвойних насаджень територіальні органи Держ­екоінспекції України створили рейдові групи із залученням представників органів внутрішніх справ, громадських організацій та засобів масової інформації. Перевірки, в першу чергу, здійснюються на селекційних плантаціях та ділянках з особливо цінними хвойними породами, а також на лісових масивах, що примикають до населених пунктів, автодоріг, залізниць, і особливо — на територіях природно-заповідного фонду.

Переглядів: 736

П’ятигривнева конячка

Символіка східного календаря, за яким декілька тисяч років живуть Китай, Японія, Монголія, Корея та інші азійські країни, вже давно стала популярною в Україні. Особливо напередодні Нового року згадуються тварини, що уособлюють 12-річний цикл Юпітера. Підготовка дарунків, вибір кольорів, атрибутів та одягу на новорічну ніч, страв, що відповідають символу року, — традиційні передсвяткові заняття. 2014-й — рік синього дерев’яного Коня.

До новорічних свят Національний банк України ввів в обіг пам’ятну монету «Рік Коня» номіналом 5 гривень із серії «Східний календар». Завдяки великому тиражу, 25000 штук, багато поціновувачів східного гороскопа матиме змогу придбати цю монету. Її вартість у футлярі — 395 гривень. Зважаючи на те, що монету виготовлено зі срібла 925 проби, а її маса становить 15,55 г, — це цікавий симво­лічний та цінний подарунок на Новий рік рідним та близьким, членам сім’ї, друзям.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net