Переглядів: 844

Місту, світу, одеситам

Виставка «Urbi et Orbi» Алли Ворохти в Літмузеї

В Одеському літературному музеї триває виставка живопису Алли Ворохти (на знімку) «Urbi et Orbi» («Місту і світу»). Художниця — одеситка, кожна її картина нагадує нам про це. Закінчивши в 1971-у художньо-графічний факультет Одеського педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського, через два роки вона почала там викладати і присвятила цій справі понад три десятиліття.

Усе почалося з невеличкого будиночку на 5-й станції Великого Фонтану. Це перша робота, яку намалювала Алла Іванівна. Потім були натюрморти, морські пейзажі і навіть трохи дивакувата картина з оголеним, червоного кольору, силуетом дівчини, який уважно розглядає чи то турист, чи то студент. Є тут і цікаві пейзажі з Чехії, куди торік художниця їздила на міжнародний бієнале графіки. Багато картин з квітами, особливо трояндами та півоніями — улюбленими рослинами мисткині.

«Я почала малювати, щойно навчилася ходити. Ми жили в дуже маленькій квартирі, там була пічка, і я пам’ятаю, як збирала вуглинки і обмальовувала ними стіни, за що мені чимало діставалося від дорослих. Потім попросила батьків віддати мене в художню школу», — розповіла Алла Іванівна.

Всього в експозиції — близько півсотні робіт. Це і графіка, і живопис. Графіки найбільше. Вона займає в житті митця головну роль. Алла Іванівна, як розповіли її колеги по цеху, досконало володіє всіма техніками: це і пастель, і «суха голка», і акварель, і багато-багато інших. Працює в класичній і реалістичній манері, займається також декоративно-прикладним мистецтвом — макраме, батик, художній розпис, авторська лялька. Творчі роботи художниці зберігаються в Одеському літературному музеї і в приватних колекціях 27 країн світу.

«Виставка «Місту і світу» — камерна. Вона знайомить нас перш за все з таким явищем, як художник-педагог. Гарних художників багато, а от педагогів зовсім мало. Алла Іванівна вміло в собі це поєднала. Мене завжди захоплювало оце дивне поєднання «тренер, що грає» — художник-педагог. Адже художники бояться розголошувати свої секрети, вони навіть патентують якісь свої особистісні творчі відкриття, дуже бояться, щоб про ті відкриття хтось дізнався. А тут — художник-педагог, який віддає всю себе, свої знання учням, виховує достойне покоління», — зазначила на відкритті виставки мистецтвознавець Ірина Тимохова. І студенти, майбутні педагоги, й знамениті художники вдячні їй за це. Вони із задоволенням і неприхованою гордістю прийшли на відкриття експозиції, аби підтримати свого улюбленого викладача Аллу Іванівну. Дякували їй за науку, дарували квіти.

Познайомитися з живописом Алли Ворохти, оглянути виставку «Urbi et Orbi» можна в Літмузеї, де вона триватиме до 14 січня.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net