Переглядів: 4442

Бліцкриг не вдався

Терміново скликана на понеділок позачергова сесія Одеської міської ради мала б бути однією з найкоротших. Адже розглядали депутати лише одне питання: «Про звернення Одеської міськради до українського народу, Президента та до всіх політичних сил країни».

По суті, депутати хотіли попросити у Віктора Януковича «вжити заходів щодо недопущення дестабілізації в країні». Але прийняти документ одним махом виявилося не просто — він викликав емоційне обговорення серед депутатів. Спочатку представники фракції «Родина» виклали своє бачення такого звернення, в якому йшлося б про надання автономії регіонам України та звільння політичних бранців. Та голосування за це варіант рішення провалили. На черзі вже був інший — від опозиції. Голова фракції «Фронту змін» Олександр Остапенко наголосив, що в зверненні мають бути пункти щодо відставки голови уряду Азарова та притягнення до відповідальності міністра внутрішніх справ Захарченка. Однак і в такій варіації регіональній більшості документ виявився не до смаку (а як же інакше!).

Згодом деякі обранці почали вимагати включити у звернення до президента пункт щодо засудження будь-яких силових методів проти учасників мирних зібрань. Зрештою, представники Партії регіонів погодилися додати його до проекту рішення. Але коли від слів перейшли до діла — своїми голосами провалили й цю пропозицію.

Втім, найбільша інтрига чекала попереду: провал і проекту звернення, підготовленого депутатами Партії регіонів. У ньому, як уже зазначалося, висловлювалася підтримка курсу президента та уряду і містилися заклики не допустити дестабілізації обстановки в країні.

Коли завершення сесії стало очевидним, виконуючий обов’язки міського голови Олег Бриндак несподівано оголосив перерву. Що відбулося за цей час — не відомо. Проте після перерви міськрада повернулася до розгляду питання про звернення до президента. Й от — новина! Знайшлося 72 голоси за нове рішення. Хоча новим його назвати складно, адже в документі було змінено лише кілька фраз, а суть залишилася незмінною: попросити гаранта «вжити заходів щодо недопущення дестабілізації в країні»…

Відзначимо, що проти такого рішення активно виступали депутати від опозиційних фракцій. Так, Олександр Остапенко заявив: при­йняття цього звернення призведе до знищення місцевого самоврядування і перетворить Одесу у філію Донецької республіки.

Неофіційно багато депутатів вважає, що цей документ додасть можливостей центральний владі за певних обставин оголосити надзвичайний стан в країні.

Інна ЯКИМЕНКО.

 

Із звернення до Українського народу,
Президента України та до всіх політичних сил країни.

Одеська міська рада звертається до:

— Українського народу — зберігати національну єдність, громадянський мир і злагоду, утримуватися від радикальних проявів, незаконних дій, що порушують громадський порядок;

— Президента України як гаранта державного суверенітету та додержання Конституції України з підтримкою послідовно здійснюваного ним зовнішньополітичного курсу, що базується на національних інтересах України, — забезпечити права і свободи громадян України, безперешкодне функціонування держорганів, підприємств і організацій; вжити невідкладних заходів щодо недопущення дестабілізації соціально-політичної обстановки в країні. Приймати рішення з питань зовнішньоекономічної інтеграції, спираючись на думку народу України;

— політичних сил — утриматися від зазіхань на конституційний лад та суспільний спокій, прояви насильства, блокування роботи держ­органів влади на догоду вузькопартійним інтересам та амбіціям окремих лідерів. Відповідно до задекларованих європейських цінностей залишатися толерантними до різних політичних та ідеологічних позицій, вести цивілізований діалог з політичними опонентами на основі пріоритету національних інтересів України.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua