Переглядів: 1032

Разом, але не порівну

Топ-5  причин  укладання  шлюбних  договорів

В Україні почали частіше укладати шлюбні договори. За даними Міністерства юстиції, у першому півріччі 2013-го приватні та державні нотаріуси засвідчили 651 шлюбний договір, тоді як за аналогічний період минулого року було посвідчено 536 таких договорів. При цьому протягом дев’яти років дії Сімейного кодексу України, який визначив поняття, зміст та правила укладання шлюбного договору, цією можливістю скористалися вже більше 9 тисяч подружніх пар. Найчастіше укладали шлюбні договори в місті Києві, Дніпропетровській, Одеській і Харківській областях, — повідомила прес-служба Мін’юсту.

За словами партнера адвокатської компанії «Золота середина» Наталії Бочарової, найчастіше зараз ініціюють укладення шлюбного договору бізнесмени, які хочуть захистити свій бізнес від розорення, якщо в разі розлучення дружина захоче розділити його навпіл. А все тому, що в 2012 році Конституційний суд України виніс, по суті, революційне рішення для того з подружжя, хто хоче заволодіти «частиною бізнесу».

«Згідно з цим рішенням, статутний капітал і майно приватного підприємства є об’єктом спільної сумісної власності. Тобто, якщо один з подружжя є засновником приватного підприємства, то при розірванні шлюбу та поділі майна його частка в статутному капіталі та пропорційна частина майна діляться навпіл з дружиною. Щоб захистити створений бізнес, безумовно, необхідно у шлюбний договір внести умови, про те, що людина, яка створила бізнес, є його одноосібним власником, тобто право загальної спільної власності на дане майно не поширюється і, як наслідок, другий з подружжя не має права претендувати на створений бізнес», — пояснює Наталія Бочарова.

Однак це далеко не єдина причина для складання шлюбного договору. Наприклад, зараз в Україні стало модним укладати шлюбні договори в кінці сімейного життя — коли рішення розірвати шлюб вже прийнято. «Причин для цього безліч. Найпростіша — це захистити майно, яке по праву належить одному з подружжя, щоб надалі уникнути досить складної процедури його розділу. Крім цього, шлюбним договором можна визначити компенсаційні виплати одному з подружжя у разі розлучення, щомісячне утримання подружжя або одного з них, а також визначити статус майна, яке, можливо, було придбано потай від одного з подружжя, але, згодом таємне стало відомим», — розповідає Наталія Бочарова.

Також шлюбний договір може захистити майно сім’ї від рейдерів, конкурентів та кредиторів. Якщо одному з подружжя загрожує те, що його частина майна, яке перебуває у спільній власності, буде стягнута, тоді потрібно з допомогою шлюбного договору визначити титульним власником майна другого з подружжя.

«Наприклад, чоловік в період шлюбу вирішив укласти з банком кредитний договір з метою отримання кредитних коштів, наприклад, для купівлі будинку. Банк затребує від нього згоду дружини на оформлення позики. Але при цьому чинне українське законодавство не зобов’язує подружжя повідомляти банку про наявність шлюбного договору. А в ньому може бути прописаний порядок погашення боргів, згідно з яким борг чоловіка перед банком повинен погашатися винятково за рахунок його майна, яке не входить до спільного сумісного майна. А за умовами шлюбного договору чоловікові взагалі може нічого не належати», — пояснює партнер адвокатської компанії «Золота середина».

Наталія Бочарова уточнює, що шлюбний договір можна укладати як до реєстрації, так і в процесі шлюбу. У першому випадку він вступає в силу з моменту державної реєстрації шлюбу, у другому — з моменту нотаріального посвідчення шлюбного договору. Укладений шлюбний договір, за необхідності, підлягає зміні. Такі зміни оформлюються у письмовій формі та нотаріально посвідчуються.

Отже, топ-5 причин укладання шлюбних договорів в Україні:

захистити свій бізнес від розділу в разі розлучення;

захистити майно сім’ї від рейдерів, конкурентів, кредиторів і фіскалів, переписавши його на другого з подружжя на праві приватної власності;

визначити розмір утримання (аліментів) одного з подружжя у разі розлучення. Наприклад, дружини, яка відмовляється від кар’єри на користь сім’ї і виховання дітей;

визначити порядок розподілу доходів, якщо обоє заробляють. У тому числі порядок використання спільних банківських рахунків і депозитів;

визначити долю майна, подарованого до весілля. Скажімо, квартира, подарована гостями нареченого, належатиме йому на праві приватної власності.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net