Переглядів: 2221

Чорна зарплатна хмара

Три чверті офісних працівників принаймні раз отримували зарплату «в конвертах». Більшість з них упевнені: боротися з нелегальними виплатами необхідно, але це завдання не під силу державі. Про це свідчать результати опитування 3739 респондентів, проведеного у вересні—жовтні дослідницьким центром міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Близько 90% респондентів упевнені: боротися з «чорними» зарплатами необхідно. Однак далі думки розходяться: 67% вважають за необхідне змінювати підхід до оплати праці, а ось кожен п’ятий стверджує, що за нелегальні виплати необхідно карати роботодавців. Щодо ж до ролі держави, то, сприймаючи Україну як країну з процвітаючою корупцією, більшість офісних співробітників не надто вірить, що уряду вдасться змусити роботодавців платити тільки «білу» зарплату. Такої думки дотримуються більше половини «білих комірців».

Лише троє офісних працівників зі ста сподіваються, що перемога над «чорними» зарплатами відбудеться у найближчому майбутньому. 27% опитаних вірять, що держава таки зможе побороти зарплати «в конверті», але це буде дуже нескоро. Ще 8% вважають, що державі зробити нічого не вдасться, оскільки отримувати зарплату «в конверті» стало на українському ринку праці традицією. Є також і ті офісні співробітники, котрі дотримуються альтернативної версії: перехід до «білих» зарплат все ж таки здійсниться, але без участі українського уряду.

Якщо українській державі все ж таки вдасться побороти «чорні» зарплати в найближчому майбутньому, то які наслідки це матиме? Тут думки офісних співробітників розділилися на оптимістичний і песимістичний сценарії. Песимістів виявилося більше: на думку 40% респондентів, у випадку, якщо держава оголосить війну «чорним» зарплатам, Україні загрожує закриття малого і середнього бізнесу. Ще 34% очікують у такому випадку на масові скорочення працівників, а 20% — зубожіння українського населення. Найпесимістичніші — а таких 6% — передбачають колапс економічної системи і падіння курсу гривні.

Окремі офісні працівники вважають, що державна боротьба з «чорними» зарплатами призведе до «додаткової напруженості в суспільстві через поглиблення процесу зубожіння виробничих сил у зв’язку із «законним» забиранням частини їх доходу й перерозподілом на користь і так досить не бідних чиновників (для подальшого «дерибану»)».

На думку оптимістів, успішна боротьба з «чорними» зарплатами стане запорукою економічного розвитку країни (35%), процвітання населення (24%) і покращення стосунків з країнами ЄС (18%).

Але про те, що буде відбуватися насправді, можна ще тільки здогадуватися. Усе цілком залежиться від мети переходу до «білих» зарплат. Якщо мета поповнити бюджет/усунути конкурентів за рахунок штрафів роботодавців, то це призведе до негативних наслідків для всіх. Якщо зміниться державна парадигма, і мета переходу до «білих» зарплат буде в «прозорості» економіки й справедливому розподілі бюджетних грошей, у т.ч. від податків, то виграють усі в довгостроковій перспективі: і працівники, і приватні підприємства, і самі державні інституції.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у вересні—жовтні 2013 року. Загалом було опитано 3739 респондентів.

HeadHunter Україна входить до складу найбільшого об’єднання рекрутингових проектів із восьми країн Європи та Азії з найширшою базою резюме на території Балтії та СНД — більше 11 млн.

З допомогою hh.ua понад 30000 компаній шукають спеціалістів по 28 напрямках. До їхніх послуг пропонується понад 535000 професійно складених резюме, які пройшли ручну модерацію HR-спеціалістів HeadHunter.

Основу пошукової аудиторії сайту складають висококваліфіковані спеціалісти різного профілю. На сьогодні hh.ua володіє найчисленнішою аудиторією кандидатів ТОП-рівня та спеціалістів «західного взірця».

Усі проекти HeadHunter розміщені на єдиній онлайн-платформі. Робота з нами — це можливість публікувати вакансії та переглядати резюме у всіх країнах присутності HeadHunter з одного вікна.

На ринку міжнародного інтернет-рекрутменту HeadHunter Україна відомий не тільки роботою кадрового порталу, але й реалізацією багатьох успішних проектів. З 2006 року розгорнулась дослідницька діяльність компанії, спрямована на глибинний аналіз поточних тенденцій ринку праці й прогнозування його розвитку. У той же час була заснована міжнародна «Премія HR-бренд» — єдиний професійний конкурс в галузі побудови репутації роботодавця.

У кожній кар’єрі є hh.ua!

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net