Переглядів: 1220

Надвисокий екологічний хмарочос

Розроблений українським архітектором проект хмарочоса «Biotecton» заввишки більше кілометра може купити Китай. 300-поверховий «екологічний хмарочос», якщо він буде споруджений, може стати найвищим у світі — сьогодні такою є 828-метрова будівля «Бурдж-Халіфа» в Дубаї (АОЕ).

Автор проекту, професор Олексій Лазарев зазначив, що при проектуванні «Biotecton» основні принципи міцності і стійкості були запозичені у природи. Використання цих принципів дозволить вирішити не тільки проблему забезпечення житлом населення Землі, що зростає, але й може убезпечити жителів сейсмічно небезпечних районів.

Проект висотної будівлі був розроблений ще в 1980-х роках, однак його втілення стало можливим тільки зараз, з появою і широким застосуванням надлегких, міцних та енергоефективних матеріалів. Серед таких — титан, графен і піно­пласт. «Для надвисоких будівель критичним питанням стає маса. Адже тиск на ґрунт може досягати десятків тисяч тонн на квадратний метр. Тому дуже важливо застосовувати легкі матеріали», — зауважив Олексій Лазарев.

Згідно з проектом, «Biotecton», маючи форму вежі, являтиме собою систему несучих оболонок з підвищеною опірністю до вітрових і сейсмічних навантажень. Коливання гаситимуть своєрідні «амортизатори», які пов’язуватимуть несучі конструкції. Принцип зведення цієї будівлі майбутнього запозичений у живої природи. За основу Олексій Лазарев взяв стебла злакових рослин, які завдяки унікальній структурі витримують сильні пориви вітру.

«Сучасна архітектура тільки нещодавно почала наслідувати живу природу не лише у зовнішніх проявах, але й у її конструктивній суті. Наприклад, у стеблах пшениці є спеціальні «колінця», які не дають рослині зламатися під натиском вітру або іншими зовнішніми чинниками. Аналогічні амортизатори я передбачив у «Biotecton». Амплітуда коливання такої висотної будівлі — мінімальна, а сейсмостійкість — максимальна, на відміну від жорстких сучасних хмарочосів», — пояснив автор проекту. За словами Олексія Лазарева, коливання верхівки 350-метрової Останкінської вежі сягають півтора метра, а зруйновані під час теракту американські хмарочоси коливалися в межах семи метрів. «Тому при проектуванні надвисоких будівель потрібно зважати, що на великій висоті швидкість вітру може перевищувати 100—150 кілометрів на годину», — підкреслив вчений.

За задумом архітектора, в 300-поверховій вежі, яка має округлу форму, звужену згори і внизу, розмістяться житлова, офісна, розважальна й торговельна зони, а також сонячна та вітрова електро­станції, що забезпечать повну автономність будівлі. Проектом передбачена автоматична регуляція температури, тиску і вологості внутрішніх приміщень в хмарочосі-місті завдяки стінам, що «дихаюють», бо будуть зведені з пінопласту.

Завдяки тому, що «Biotecton» займає мінімальну для своїх розмірів ділянку землі, унікальний проект 300-поверхової будівлі за­цікавив китайських девелоперів. Якщо переговори пройдуть успішно, то, можливо, незабаром у Піднебесній з’явиться найвищий хмарочос у світі, спроектований українським архітектором.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net