Переглядів: 868

Одеська версія «Шельменкаденщика»

Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька відзначив десятиліття вистави «Шельменко-денщик» за п’єсою Г. Квітки-Основ’яненка на своїй сцені. Прем’єра, яку поставив заслужений діяч мистецтв України Володимир Туманов, відбулася в листопаді 2003-го. За 10 років актори Українського театру виходили на сцену в образах героїв комедії «Шельменко-денщик» 134 рази — як в Одесі, так і на гастролях, повідомляє прес-служба театру.

Найпопулярніша з українських класичних комедій — п’єса про хитромудрого денщика капітана Скворцова — від часу її написання не сходить зі сцен театрів України. Автор, класик національної літератури Г. Квітка-Осно­в’яненко, зобразив живих і колоритних персонажів, яскраво і точно відтворив характерні риси українців: перед­усім, вміння виживати за найрізноманітніших обставин. До речі, 29 листопада ми відзначатимемо 230-річчя від дня народження видатного драматурга.

Шельменка-денщика в різні часи грали славетні актори Карпо Соленик і Михайло Щепкін, Марко Кропивницький та Іван Карпенко-Карий, народний артист СРСР Василь Василько, а також інші корифеї одеської української сцени — народні артисти України Іван Твердохліб, Микола Сльоза, Василь Яковець, заслужені артисти України Олександр Кошутський, Ігор Максимов.

У минулому постановки «Шельменка-денщика» в Українському театрі здійснювалися двічі. В 1966 році режисером вистави виступив Йосип Беркович, в 1978-у свою версію класичної комедії поставив народний артист України Матвій Ошеровський. Як вже згадувалося, у 2003-у традицію продовжив режисер Володимир Туманов. Він залучив до роботи сценографа з Харкова — заслуженого діяча мистецтв України Тетяну Медвідь. Музичне оформлення постановки належить композитору Євгену Ульяновському. У виставі звучать дуети, куплети, сольні пісні на вірші одеського поета Станіслава Стриженюка. Балетмейстер — Сергій Кочергін.

У виставі васильківців «Шельменко-денщик» є все для успіху: потужна драматургічна основа, талановитий акторський ансамбль, прекрасна музика, співи, а разом це — веселе, яскраве, захоплююче видовище. Постановка користується незмінним успіхом в одеської публіки.

Комедія «Шельменко-денщик» — третя вистава в межах культурно-просвітницької акції «Українська класика на сцені», яку Український театр ім. В. Василька проводить спільно з управлінням культури, туризму, національностей та релігій Одеської ОДА.

Побажаймо ж виставі «Шельменко-денщик» і подальшого успішного життя на одеській сцені!

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net