Переглядів: 785

Американський покупець українських боргів

Один з найбільших інвестиційних фондів США — Franklin Templeton — придбав зовнішні державні облігації України на номінальну суму у $5 млрд, повідомила в неділю у своїй електронній версії британська газета Financial Times.

«Інвестиційна група поглинула український зовнішній борг номінальною вартістю майже $5 млрд в кінці серпня. А це становить близько п’ятої частини зовнішньої заборгованості країни», — зазначає видання. За даними Financial Times, перед тим перший віце-прем’єр України Сергій Арбузов і міністр фінансів Юрій Колобов відвідали з неофіційним візитом штаб-квартиру фонду в каліфорнійському місті Сан-Матео з метою дати певні гарантії найбільшому держателю національного боргу. Інформація про те, яку суму Franklin Templeton запропонував за 20% українського зовнішнього боргу, залишається комерційною таємницею.

Як зазначає британська газета, інвестфонд Franklin Templeton відомий своїми ризиковими вкладеннями в суверенні облігації. Раніше, у початковій фазі фінансової кризи єврозони, фонд скупив облігації Ірландії, отримавши в результаті цієї операції великий прибуток після того, як Дубліну була надана допомога з боку Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду.

За даними українських економічних видань, зовнішній державний борг сягнув майже 70 мільярдів доларів, а за оцінками опозиції, бюджетна діра сягає 100 мільярдів. На думку експертів, вітчизняна економіка перебуває у вкрай за­грозливому становищі, що й підштовхує владу до гарячкового пошуку іноземних запозичень.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

050-55-44-203, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 050-55-44-203
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net