Плоди того зла пожинаємо й досі
У ці дні минає 96 років подій, які лягли на сторінки історії під назвою «Велика Жовтнева революція». Це так зване свято пам’ятає багато людей. Воно було державним у Радянському Союзі. Вперше його почали відзначати у 1918-у. То що ж це за «праздник» такий?
Після того, як Микола II зрікся монархічного престолу, влада в Російський імперії перейшла до Тимчасового уряду. Той уряд переживав часті кризи, склад міністрів постійно змінювався. До кінця літа 1917-го його більшість складали представники лівих партій. Очолював уряд член партії есерів О.Ф. Керенський. Ситуація була складною. У Петрограді був сильний вплив Ради робочих і солдатський депутатів, які були в опозиції до команди Керенського.
У березні—квітні 1917 року із заслання та еміграції до Петрограда повернулася велика кількість політиків ультралівого спрямування, в тому числі В.І. Ленін, Л.Д. Троцький та інші персони. На думку деяких істориків, повернення Володимира Ульянова-Леніна з Швейцарії в Росію було спецоперацією німецького генерального штабу і ця операція була спрямована на підрив та знесилення економіки Російської імперії.
25 жовтня (за старим стилем) 1917 року під час військового перевороту більшовики, заарештувавши Тимчасовий уряд, перебрали владу. Здійснивши Жовтневий переворот, вони спробували заручитися підтримкою населення імперії шляхом проведення виборів до Установчого зібрання (зборів). Це були перші й останні вибори до парламенту після Лютневої революції.
Вибори відбулися 12 листопада (за старим стилем) 1917 року. Ці вибори більшовики програли, набравши вдвічі менше голосів, аніж російська партія соціал-революціонерів. Ця партія боролося за побудову демократичної федеративної республіки, висувала програму соціалізації землі й передачі її сільським громадам на засадах зрівняльного користування: вона зверталася насамперед до людей села. Соціалісти-революціонери активно виступали проти більшовицької політики, засуджували зрадницький Брестський мир, продрозверстку та створення комбідів (комітетів бідноти).
Марія Спиридонова, одна із лідерів лівих есерів, характеризувала більшовиків-комуністів як «зрадників революції». Після невдалого повстання проти більшовиків та їхнього бандитського режиму соціал-революціонери були знищені фізично.
Що для мене, українця, означає ця дата? Це день, коли розмірене життя України було скаламучене більшовицьким переворотом. Після чого мої співвітчизники стали заручниками комуністичного режиму. Це день, після якого у моїх дідів забирали худобу, реманент, хати, останні харчі і навіть саму гідність людини. Три страшні голодомори, які незворотно порушили демографічне становище, схибили горду психологію мого народу. Це початок втягнення українських людей в безглузду Другу світову війну між параноїдальними диктаторами Сталіном та Гітлером. Це дата, через яку доведені до відчаю українські жінки та чоловіки ставали в перших лавах повстання в сталінських концтаборах. Це дата початку тривалої боротьби мого народу проти окупаційної радянської влади — славні сторінки спротиву тоталітарній системі партизанів Холодного Яру та їхніх правонаступників — бійців легендарної УПА. І ті, й інші, перебуваючи в повній ізоляції, без зовнішньої підтримки, покладаючись тільки на дух і власну гідність, протистояли бандам НКВД і московської комуни.
Жовтневий переворот став точкою відліку змін у житті кожного українця, наслідки якого пожинаємо й досі.
Валерій ПАНЧЕНКО.
м. Одеса.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206