Переглядів: 1717

Не квартири у пріоритеті

80% українців хочуть жити в приватних будинках, а не в квартирах

Якби в українців був вибір, 8 із 10 воліли б жити у приватних будинках замість квартир. Такі результати показало соціологічне опитування, проведене Всеукраїнською організацією роботодавців у сфері будівництва, проектування та архітектури.

За словами голови організації Дмитра Третьякова, якщо раніше таке бажання могла здійснити тільки дуже невелика частина населення, то сьогодні вартість квартир зрівнялася з вартістю невеликого будинку за містом. «В українському суспільстві склалися стереотипи, що свій будинок або дача недалеко від міста доступні тільки багатим людям. Раніше це було так, але сьогодні сучасні технології будівництва дозволяють зробити приватний будинок доступним, навіть з урахуванням вартості земельної ділянки», — запевняє Дмитро Третьяков.

Вартість квадратного метра доступного житлового будинку може складати 300—400 доларів, тоді як ринкова ціна за метр у багатоповерхівці під Києвом варіюється від 700 доларів. «На початку весни до нас звернулася одна з клієнток, яка продала «хрущовку» в Києві, і їй терміново необхідно було придбати недороге житло для сім’ї. Так-от, за гроші, отримані від продажу однокімнатної квартири, вона купила 10 соток землі за 17 кілометрів від столиці, побудувала дім на 100 кв. м з пінопластових SIP-панелей, придбала автомобіль, і ще залишилися гроші на ремонт та облаштування території», — розповідає Дмитро Ковганич, директор компанії, що спеціалізується на зведенні котеджів.

Згідно з прогнозами об’єднання роботодавців у сфері будівництва, проектування та архітектури, в найближчі декілька років в Україні активно розвиватиметься індивідуальне і масове будівництво недорогих котеджних будинків. «Україна йде шляхом розвинених країн, коли жителі мегаполісів дедалі частіше переїжджають жити чи купують оселі за містом», — відзначає Дмитро Третьяков.

За словами голови Української федерації роботодавців у сфері охорони здоров’я Володимира Загороднього, вибір на користь власного будинку продиктований не тільки ціною, але й можливістю контролювати якість будівельних матеріалів. «60% житлового фонду України потенційно небезпечні для здоров’я людини через неякісні матеріали, використані забудовником при спорудженні дому. У групі ризику — азбест, мінеральна вата, лаки, фарби і низка інших матеріалів, які можуть бути небезпечні для здоров’я людини», — цитує Володимира Загороднього прес-служба Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців у сфері будівництва, проектування та архі­тектури.

Довідково. Соціологічне опитування було проведене центром «Соціальний моніторинг» з 9 по 16 вересня 2013 року. Було опитано 2007 осіб у всіх регіонах України.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net