Переглядів: 836

Заради європейського майбутнього країни

Я вдячна світовій демократичній спільноті за те, що вони не дають Україні остаточно звалитися в сутінки диктатури, за те, що захищають кожен паросток нашої молодої демократії в складних сучасних умовах, за те, що зупиняють процес політичних репресій, який знову відновився в Україні, за те, що рятують життя політв’язнів.

Я переконана, що в цій справі Угода про асоціацію між Україною та ЄС буде дорожньою картою та потужним двигуном, які виведуть Україну з минулого в майбутнє.

Знаючи, наскільки безпрецедентно історичною є подія підписання Угоди, я ніколи — підкреслюю, ніколи! — не ставила місії П. Кокса та О. Квасьневського будь-яких особистих умов щодо мого звільнення. Я з першого дня роботи місії сказала, що прийму будь-які їх пропозиції заради європейського майбутнього своєї країни.

Саме тому, коли вони запропонували варіант мого часткового помилування, я без обговорення погодилася. Хоча часткове помилування для мене з багатьох причин було неприйнятним. Воно не знімало з мене абсурдних обвинувачень, було нереабілітуючим, залишало в силі необхідність компенсовувати неіснуючі, грубо вигадані мільярдні збитки та не повертало мені громадянських прав, яких я зараз незаконно позбавлена.

Але, незважаючи на все це, я погодилася на часткове помилування, однак від такого вирішення питання відмовився Віктор Янукович.

Сьогодні місія П. Кокса та О. Квасьнєвського, допомагаючи президенту України зберегти в цій сумній ситуації своє політичне обличчя, публічно погодилася з його пропозицією не застосовувати процедуру помилування, а перенести вирішення питання припинення політичних репресій до Верховної Ради шляхом прийняття законопроекту авторства пані Лабунської. Для мене з багатьох причин цей варіант значно гірший, ніж навіть часткове помилування, але я — не витрачаючи жодної години на вагання, бо угода вже реально стоїть на межі повного зриву, — заявляю, що цілком і повністю погоджуюся навіть на такий важкий для мене варіант, як закон пані Лабунської.

Для повної реабілітації я буду чекати справедливого рішення Європейського суду з прав людини, а зараз приймаю той варіант, який є можливим.

Я прошу депутатів парламентської опозиції без будь-яких покращень та поправок, без будь-яких дискусій і сперечань невідкладно втілити пропозицію місії П. Кокса та О. Квасьневського і негайно в цілому проголосувати у Верховній Раді за законопроект пані Лабунської, одночасно відкликавши той законопроект опозиції, який передбачає мою повну реабілітацію, звільнення та повернення мені незаконно відібраних громадянських прав.

Так, законопроект опозиції про повне припинення вибіркового правосуддя є найкращим і таким, що повністю вирішує виконання критерію ЄС, але зараз нам всім потрібно діяти заради європейського майбутнього найшвидшим та найреалістичнішим шляхом, незважаючи на інтереси та амбіції.

Я була і залишаюся оптимістом — Угода про асоціацію між Україною та ЄС все-таки набуде життя, і парламентська опозиція мусить зробити для цього все можливе. Будь-які дискусії навколо закону пані Лабунської знову заженуть ситуацію в глухий кут.

Приймайте його без поправок та дискусій. Просто негайно. Часу практично нема.

Юлія Тимошенко.
1 листопада 2013 року.
Качанівська колонія.
м. Харків.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net