Переглядів: 958

Віталій КЛИЧКО: «Політика в Україні — це бої без правил»

/_f/2013/87_2.jpgЄ така думка, що жодна подія в світі не відбувається випадково. І те, що одні трактують як простий збіг обставин, для інших є чітким розрахунком. Як би там не було, але важко тепер позбутися відчуття, що візит лідера політичної партії «УДАР» Віталія Кличка до Одеса у день, коли сталася, цілком можливо, доленосна для нашого міста подія, — не просто збіг обставин. Сам же Віталій Кличко, дізнавшись під час прес-конференції в прес-центрі «Паритет» про те, що Олексій Костусєв написав 31 жовтня заяву про складання своїх повноважень, а голова обладміністрації Едуард Матвійчук начебто теж звільняє службовий кабінет (щоправда, потім ці чутки були спростовані), відповів: якщо мої візити допоможуть швидко змінювати непрофесійну владу, від якої люди вже втомилися, то їздитиму по різних містах України зі ще більшою радістю...

У будь-якому різі для Одеси, яка стала першим містом у країні, куди Віталій Кличко завітав після оголошення з трибуни Верховної Ради про своє рішення брати участь у президентських виборах, день його приїзду справді виглядав доленосним.

Перед початком прес-конференції біля приміщення прес-центру «Паритет», крім тих, хто зустрічав Віталія Кличка, вишикувалися кілька десятків молодих людей, з вигляду — старшокласників чи студентів перших курсів, з плакатами. Вони представлялися членами досі невідомої громадської організації «Непитущі України» та тримали гасла: «УДАР — зашморг для Одеси», «Одеса — не ринг для УДАРУ», «УДАР — удар по печінці одеситів», «Твереза Одеса без Кличка» тощо. І тільки-но вийшовши з машини, Віталій Кличко вирушив насамперед до них. Під час спілкування з пікетувальниками, які явно не очікували, що до них підійде сам Кличко, з’ясувалося, що ніхто з безпосередніх учасників акції у виготовленні цієї наочної агітації участі не брав. І які, власне, претензії вони пред’являють політику, ніхто з них пояснити не зміг. Оскільки проплачений характер цього пікету ні в кого сумніву не викликав, Віталій висловив співчуття молодим людям, яким доводиться таким чином заробляти гроші, і побажав їм обов’язково домогтися обіцяного «гонорару», а у разі, якщо обдурять, звертатися безпосередньо до нього.

Потім до приміщення, де проходила прес-конференція, увірвалася одна із журналісток і повідомила, що охорона політика не пропускає до залу працівників ЗМІ, а у неї особисто відібрала мобільний телефон. «У мене нема охорони. Якщо знадобиться, я готовий особисто поохороняти вас», — зреагував Віталій Кличко. Він вийшов разом із журналісткою і повернувся з її телефоном та з представниками ЗМІ, яких не пускали. Виявилося, що чоловік, якого прийняли за охоронця політика, не має до нього ніякого відношення...

Прес-служба «УДАРу» всі інциденти, які супроводжували візит лідера партії, включаючи і те, що в «Паритеті» кілька разів цього дня пропадало світло, розцінили як провокації та спроби влади зірвати його спілкування з одеситами. «Багатьох не влаштовує те, що Віталій Кличко в політиці. Їм не подобається, що я ніколи не порушував закон, не вкрав жодної копійки, чесно заробив свої гроші», — заявив сам політик. Він зазначив, що вже почалася компанія з його дискредитації, для чого, зокрема, розповсю­джується брехлива інформація про нього, його брата, сім’ю. І те, що вона буде тільки наростати, він не сумнівається.

Головною метою своєї політичної програми Віталій Кличко назвав зміну влади в Україні, оскільки чинна влада не хоче реформ. Партія влади бореться за збереження сфер впливу, активів. Він же — за те, щоб Україна стала цивілізованою європейською країною. А для цього економіку необхідно зробити прозорою, вважає політик. Віталій Кличко зазначив, що йому, очевидно, не вистачить макроекономічних знань для виконання цього завдання, але вистачить сили волі, щоб створити команду, орієнтуючись на професійні якості людей і бажання працювати. «Сьогодні ми формуємо виборчий штаб і найближчим часом оголосимо, хто і за які напрямки роботи в ньому буде відповідати», — розповів лідер «УДАРу».

Одне з питань, поставлених гостеві, стосувалося того, в якому випадку нинішній Президент України Віктор Янукович може розраховувати на «мирну» пенсію. На це Віталій Кличко відповів: «У Януковича з’являться підстави сподіватися на пенсію, якщо він звільнить Юлію Тимошенко і не зірве підписання Угоди про асоціацію з ЄС у листопаді у Вільнюсі. Поки що ми не бачимо реальної волі Президента виконувати ані перше, ані друге».

Ще одним завданням, яке ставить перед собою Віталій Кличко, — реабілітувати слово «політика». «Політика в Україні — це бої без правил. Сьогодні це слово стало лайкою. Моє завдання — змінити ставлення до нього», — підкреслив він. Відповідаючи на питання, чи висуватиме «УДАР» свого кандидата на посаду одеського міського голови, сказав: «Коли будуть призначені вибори мера Одеси, наша політична сила претендуватиме на цю посаду. Разом з тим ми будемо консультуватися з колегами по опозиції, оскільки впевнені, що має бути єдиний кандидат від демократичних сил, який переможе висуванця влади».

«Моє завдання — під час цього візиту якомога більше поспілкуватися з одеситами й отримати зворотний зв’язок», — наголосив лідер «УДАРу».

Пролунало й питання щодо того, як Віталій Кличко ставиться до сексуальних меншин, оскільки серед європейських цінностей, які повинні прийти в Україну, можуть бути й одностатеві шлюби. На це відповів жартом, що особисто він усе життя був «лесбіяном» і взагалі не дуже розуміє такі нахили: «Скільки не їздив по різних країнах, українські жінки найкрасивіші. Й одягаються найкраще, і виглядають найкраще!» І все ж політик вважає, що кожен має повне право вибудовувати своє особисте життя відповідно до своїх схильностей, і держава не повинна втручатися в ці сфери і чинити тиск. Водночас пропаганду одностатевих шлюбів і стосунків вважає неприпустимим.

Крім зустрічі з журналістами, 31 жовтня Віталій Кличко спілкувався зі студентами Державної академії будівництва та архітектури, партійним активом «УДАРу», а в п’ятницю у нього були заплановані зустрічі в кількох південних районах Одещини.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

НА ЗНІМУ: Віталій Кличко розмовляє з «горе-пікетувальниками»;

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net