Переглядів: 982

Нетворчі клопоти

В Одеській письменницькій організації — новий очільник

Попередньому — відомому прозаїку Геннадію Щипківському, заслуженому діячеві мистецтв України, лауреату престижної премії ім. Олеся Гончара, — колеги щиро дякували та бажали найшвидшого одужання.

Збори Одеської організації Національної спілки письменників України відбулися позавчора, 31 жовтня. На обговорення було винесено дві заяви про вступ до НСПУ. Третя містила прохання Геннадія Щипківського увільнити його від обов’язків голови правління Одеської організації НСПУ у зв’язку з погіршенням здоров’я.

Драматургія цих зборів обіцяла круті повороти сюжету, однак цього разу все відбулося у рамках пристойності та взаємоповаги. Спершу всі, хто прийшов, зареєструвалися, підтвердивши цим свою присутність. Та тільки-но почалася процедура обрання президії, як троє письменників покинули зібрання. Збори, однак, продовжувалися, залишаючись у межах статутних вимог.

Першим питанням було розглянуто заяви про вступ до НСПУ. Обидвоє пошукачів — Олекса Мельник з м. Балти (до слова сказати — член російської Спілки письменників) та Ірина Тома з Білгород-Дністровського району — коротко розповіли про себе та відповіли на численні запитання, відтак читали свої вірші. На жаль, присутні не мали можливості заздалегідь озна­йомитися з їхньою творчістю, й це треба буде врахувати на майбутнє.

Під час обговорення обох кандидатур найбільше критики дісталося Олексі Мельнику. У виступах зазначалося, що, попри всю патріотичність його поетичного доробку, у його творах забагато декларативності, не вистачає глибини, бракує художньої образності. Загальний висновок: потреба прискіпливішої праці та посилення вимогливості до своєї творчості. Прихильніше була сприйнята поезія Ірини Томи. Присутнім заімпонувала щирість та відкритість її поезії, пульсація допитливої думки. Попри конкретні зауваження до прочитаних нею віршів, збори одноголосно (один утримався) рекомендували молоду поетку приймальній комісії НСПУ.

Відтак було розглянуто заяву Геннадія Щипківського, котрий у своєму слові попросив увільнити його від обов’язків голови правління Одеської організації Національної спілки письменників України у зв’язку з проблемами зі здоров’ям та необхідністю серйозного лікування. Далі з документами в руці поінформував присутніх про майновий стан організації, зокрема про ситуацію, що склалася впродовж останніх років з приміщенням. Присутні також отримали конкретну відповідь на запитання, чому на зборах нема бажаного у подібних випадках представника від керівних органів НСПУ.

У своїх виступах відомі майстри слова Анатолій Колісниченко, Олекса Різників, Дмитро Шупта, Надія Мовчан-Карпусь, Олег Олійників та інші говорили про те, що Геннадій Щипківський за час перебування на цій посаді, яка не дає жодних привілеїв ані матеріального зиску, витримав шалений тиск нашого непростого часу, допомагав, скільки міг, своїм колегам глибоко шануючи талант й особистість кожного, щиро радів кожній книжці колег по організації, за непростих фінансових умов зумів зберегти письменницький журнал «Море». Попри стан здоров’я, що бажав би бути значно кращим, та громадську роботу, не перериває письменницької праці, видаючи одну за одною книжки, про які пишуть літературознавці та схвально оцінює літературна критика, а їх автор номінувався на здобуття Національної премії ім. Тараса Шевченка, є лавреатом престижної премії ім. Олеся Гончара. «Маємо подякувати Геннадію Щипківському за його безкорисливе служіння письменницькій організації, щиру зацікавленість у творчих успіхах кожного її члена», — таким було резюме всіх виступів з обговорення заяви.

Новим головою Одеської організації НСПУ обрано Сергія Дмитрієва — науковця та молодого прозаїка, чий вік якраз і має стати йому доброю запомогою у цій ділянці роботи в наш нинішній важкий час. Дообрано також раду організації до необхідної кількості.

Роман КРАКАЛІЯ.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua