Переглядів: 1457

Ювілей у колі п’яти поколінь

У селі Круті Кодимського району проживає цікава долею і заслужена людина — Карпо Парамонович Костенко, який нещодавно відзначив 90-ліття. У ювіляра 4 дітей, 12 онуків, 21 правнук і праправнучка. А знають дідуся Карпа не лише як заслуженого фронтовика, а й як неперевершеного майстра-швеця, що всю округу забезпечував валянками.

— Гарна дата в мудрому віці, — каже його онука Світлана Костенко, яка мешкає на Київщині. — Вік, звичайно, щось забирає від нас, зате, якщо старіти правильно, залишає нам взамін забраного цінний досвід, яким можна поділитися. Ось так і наш родинний довгожитель — дідусь на своєму віку бачив війну, пережив голод, усе життя тяжко працював, але в тому важкому житті пройшов усі випробування долі з гідністю і вірою в серці. Зараз він — голова великої і дружної родини.

Карпові Парамоновичу доводилося працювати на різних роботах у селі. А коли була найбільша безвихідь і нестатки, ставав ще й шевцем. Шити доводилося ночами, коли звільнявся від роботи, але з часом це стало його основною й улюбленою справою. Виявляється, саме цей талант був йому даний від Бога. Він шив усе, але найбільше у своєму житті пошив валянок — тисячі пар, що розходилися й поза межі району. Люди із задоволенням йшли по «Карпові черевички» навіть із сусідньої Молдови, з якою межує село Круті.

Сьогодні валянки користуються не таким попитом, як раніше, але слава майстра живе і навіть мала дитина скаже, де мешкає дід Карпо, і покаже дорогу до його хати. Працелюбність, чесність, порядність — саме за це шанують Карпа Парамоновича.

І в радості, і в горі, і в праці з ним усі ці роки була поруч його дружина — мудра, терпляча і свята жінка — Ксенія Гаврилівна. Одружилися вони наприкінці січня 1946-го, коли панував голод, холод, злидні. Доводилося жити у землянці, тяжко працювати. Чи могли вони тоді мріяти, що відсвяткують 67-річчя подружнього життя? А їх не зламали негаразди. Бадьо­рість, почуття гумору притаманні їм і нині. Це дуже великий дар від Бога — зустріти свій 90-літній ювілей зі своєю половинкою у колі такої великої родини!

— П’ять поколінь у родині — справжнє щастя, а виховати всіх дітей, онуків, правнуків, праправнуків справжніми людьми — це великий подвиг та досягнення, — кажуть односельці.

Родина у кожному поколінні з року в рік поповнюється дітьми, невістками, зятями, яких у день народження дідусь з бабусею ніколи не забувають вітати. У Карпа Парамоновича є власний записничок, в якому досі він ретельно занотовує події у своїй великій родині, починаючи ще від дідів-прадідів. Це — велика історія багатьох поколінь. А коли Костенки збираються за великим столом, старші тішать нащадків своїми піснями, від яких захоплює подих.

Дідусь Карпо став учителем для своїх дітей та внуків, уже й правнуки охоче йдуть за порадою до нього. Всі вони вдячні йому за добро, ласку і любов, за тепло і підтримку, мудрі настанови. І всі сподіваються ще в ширшому колі відсвяткувати дідусеве сторіччя.

Віра ТИХОНОВА.
Кодимський район.

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net