Переглядів: 817

«Нюрнберг-2» для комуністичних катів

Звернення співголови російськомовної Американської правозахисної асоціації (АРПА), президента Міжнародної асоціації колишніх радянських політв’язнів та жертв комуністичного режиму (IASPPV) доктора технічних наук Олександра Болонкіна до учасників Дня пам’яті жертв політичних репресій (http://Bolonkin.narod.ru, http://IASPPV.narod.ru).

Дорогі друзі! Велике спасибі, що ви 30 жовтня згадали про 60 мільйонів жертв комуністичного режиму — найжахливішого режиму в історії людства. Режиму, який здійснював геноцид власного населення і приніс радянському народові величезні біди і страждання. Наслідки цього режиму будуть відчуватися ще довгі роки.

У 1970-ті, перебуваючи в концтаборі, я взяв участь у виборі цього дня як Дня радянських політв’язнів, зумів передати на волю і по концтаборах звістку про загальне голодування, а пізніше академік Андрій Дмитрович Сахаров повідомив усьому світу про цей день.

Колишніх сталінських невинно репресованих уже практично нема, але залишилися їхні діти, яким було зіпсовано дитинство. Колишніх післясталінських політв’язнів — людей, які виступали за демократизацію і права людини, залишилися одиниці. Але саме до них колишні кадебісти-кати, які опинилися при владі, відчувають люту ненависть. Наведу власний приклад. У 1972 році я був заарештований КДБ за обмін з друзями так званою наклепницькою антирадянською літературою (роботи Сахарова, Солженіцина, виписки з минулих з’їздів КПРС з обіцянками щодо підвищення життєвого рівня). У 15 років мене піддавали тортурам, катуванням, знущанням, каторжній праці. Так, більше року тримали в легкому арештантському одязі без ліжка в холодному карцері на фунті поганого хліба і три роки у внутрішньотабірній в’язниці особливого режиму всередині концтабору суворого режиму — на мисці водяної баланди. Забрали здоров’я, зробили інвалідом. У 1988-у в зв’язку з перебудовою звільнили і змусили виїхати за кордон. У 1991-у повністю реабілітували.

Відтоді ось уже більше 20 років я домагаюся, щоб відповідно до єльцинських законів про реабілітацію мені виплатили компенсацію за 15 років незаконного позбавлення волі (75% мінімальної місячної зарплати за кожен місяць незаконного позбавлення волі), відновили квартиру в Москві, платили пенсію (відпрацював у СРСР 32 роки). Маріонеткові московські суди відмовляються брати мої заяви. Нинішня влада пропонує знущальну компенсацію в 75 рублів (2 долари) за місяць каторжної праці, тортур і знущань, відмовила у житлі. Всі цивілізовані держави платять зароблену у них пенсію незалежно від місця проживання і подальшого громадянства, а нинішня російська влада вимагає, щоб я спочатку відмовився від американського громадянства і добровільно заліз у їхню мишоловку (режим, від якого, крім підлості, я нічого не бачив).

Шановні громадяни! Дякую, що ви пам’ятаєте про десятки мільйонів ваших предків — жертв комуністичного режиму. Але дуже важливо винести уроки з минулого — не допустити повторення величезних жертв і страждань російських людей. Німці погодилися з «Нюрн­бергом-1», засудили фашистських катів, гітлерівський «соціалізм», спробу нав’язати його всьому світові. Схвалили закони проти пропаганди нацизму. Нинішня ро­сійська влада також повинна провести «Нюрнберг-2», засудити комуністичних катів, кривавий комуністичний режим і заборонити його пропаганду. Тільки так можна уникнути повторення нового кривавого режиму.

Ще раз дякую вам за відвідання Дня пам’яті жертв комунізму.

Олександр БОЛОНКІН,
доктор технічних наук, професор,
колишній провідний співробітник
авіаційного ОКБ Антонова, ракетного ОКБ Глушка,
колишній доцент МАІ, МАТІ, МВТУ ім. Баумана,
старший науковий співробітник НАСА
і наукових лабораторій ВПС США,
автор понад 200 наукових статей і книг.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net