Переглядів: 712

Примушування до любові, або Непогашені московські борги

Примушування до любові з розрахунку, до повторного шлюбу... Але ж ми вже були з російською владою в шлюбі 350 років (кріпацтво, заборона українського друку, три голодомори — 1921, 1932—1933, 1947років, дев’ять років відряджень на війну в Афганістан, добре, що шлюб розпався до чеченських воєн, де тільки в першій з них загинуло понад 14 тисяч російських солдатів та офіцерів, а то б і там воювали українці за землі, приєднані російськими царями 400 років тому).

Взаємного почуття російський жених не вимагає, просить вийти заміж з розрахунку. Але якщо ще до весілля російський жених дозволяє собі насилля і лицемірство у вигляді «золотого» газу і заборон торгувати сирами, цукерками, вагонами, то що буде після весілля?

Усі «прєлєсті росжениха» в нашому першому шлюбі описані Шевченком: «Стоїть в селі Суботові / На горі високій / Домовина України, / Широка, глибока. / Ото церков Богданова. / Там-то він молився, / Щоб москаль добром і лихом / З козаком ділився. / Мир душі твоїй, Богдане! / Не так воно стало... / Занапастив єси вбогу / Сироту Украйну!»

Можливо, якби ми з 1709 року були у шведському союзі, то вже випускали б легковики, «швидкі допомоги», вантажівки, комбайни, трактори і тролейбуси Volvo і SAAB. Тоді б і ВВП у нас був набагато більший. А такі елементи моральної корозії, як хабарництво, казно­крадство, не роз’їдали б суспільство. І жили б у шведському соціалізмі. Адже російський соціалізм економічно збанкрутував через 70 років, бо дбав більше не про національні інтереси, як китайці, а про ідеологічні світові. Це тільки Сонце може обігрівати всі народи світу — СРСР на це був нездатний.

З Кремля постійно чуємо закиди, мовляв Київ погано розраховується за газ, щось їм винен. Але чому Москва не зголошується плати мільярди за збитки, завдані Україні афганською війною і Чорнобилем? Але ж то саме Москва дала наказ направляти українців на війну, щоб змінити світогляд афганців з феодального на соціалістичний. А хто замовляє музику, той має і платити. Житло, пільги, інвалідність — за все це повинна платити Москва. Як і за наслідки Чорнобильської катастрофи. Бо ж наказ проводити експеримент на ЧАЕС також надійшов з Москви. Чомусь на атомних станціях між Москвою і Ленінградом таких експериментів не проводили...

Юрій АРТЕМЕНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net