Переглядів: 809

Їсти сало — здорова традиція

Майже 40 років лікарі рекомендували зменшити вживання продуктів з насиченими жирами (сало, вершкове масло, сметана тощо). Дієтологи запевняли, що від великої кількості тваринних жирів підвищується рівень холестерину, страждають судини і погіршується робота серця. Однак сучасні дослідження спростували цей постулат.

Масло, сир, червоне м’ясо (яловичина, баранина), сало — продукти, що містять насичені жири, з меншою ймовірністю ведуть до розвитку серцево-судинних захворювань, ніж продукти з низьким вмістом жиру», — каже учений-кардіолог лондонської лікарні при Croydon University Асім Малхотра. На думку дослідника, основний винуватець серцевих недуг — цукор і рафіновані вуглеводи.

У свою чергу колишній головний дієтолог МОЗ України Петро Карпенко зазначає, що звичка українців їсти сало — здорова традиція. «Сало містить незамінні жирні кислоти: арахідонову та олеїнову. Перша входить до складу всіх клітинних мембран, бере участь у передачі клітинних сигналів і поліпшує роботу серцевого м’яза. Ця кислота забезпечує гормональну активність, холестериновий обмін, імунну відповідь організму. Тому сало рекомендують вживати для профілактики атеросклерозу і підтримки імунної системи. А без олеїнової кислоти неможливий правильний обмін речовин в організмі людини. Її вміст у салі трохи нижчий, ніж в оливковій олії, тому для тих, хто хоче схуднути, сало — незамінний продукт. Адже олеїнова кислота прекрасно засвоюється організмом», — запевняє дієтолог.

У салі є й вітаміни А, Д і Е, плюс каротин. Таким чином, біологічна активність цього продукту в кілька разів більша, ніж у вершкового масла, яке всі вважають кориснішим від сала. Насправді ж свиняче сало як ніякий інший продукт допомагає підтримувати на належному рівні імунітет і життєвий тонус людини.

А ще сало повільно розщеплюється, його невеликий шматочок може підтримувати сили протягом всього дня, воно дає швидку ситість, захищає від переїдання, не перевантажує печінку і має жовчогінну дію. Завдяки цим властивостям скибочка сала вранці натщесерце допоможе зберегти фігуру, хоча в 100 г сала і міститься близько 724 ккал.

Варто зазначити, що у Швеції нещодавно завершилися дослідження з впливу жирів на судини і серце. В результаті тамтешня рада з технологій охорони здоров’я визнала, що збільшення в меню жирів покращує показники рівня цукру в крові і підвищує рівень винятково «корисного холестерину». А проблеми починаються під час вживання насичених жирів у поєднанні з цукром (вуглеводистою їжею). Зважаючи на те, що вуглеводні добавки часто присутні у м’ясних напівфабрикатах, варто «налягати» на сало в чистому вигляді і рідше ласувати ковбасами і сосисками.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com