№ 85 (21453) субота 26 жовтня 2013 року

Переглядів: 920

Шлях до свободи

Ми живемо в щасливий для України час. Країна повертається до Європи, до людської гідності, до цивілізованого життя, до власної автентичності.

В Україні досягнута національна єдність щодо підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Симптоматично, що предстоятелі релігійних організацій України, включно з очільником УПЦ МП митрополитом Володимиром (Сабоданом), підписали спільного листа з підтримкою євроінтеграційного курсу нашої країни та закликали Росію поважати цей вибір.

Депутат від Партії регіонів Олена Бондаренко, коментуючи слова оглядача російського телебачення Дмитра Кисельова, який назвав Віктора Януковича неомазепинцем, та порівняла його «з Петром І, який рубав вікно в Європу». Думаю, що порівнювати сучасного полі­тика з геніальним Мазепою — це комплі­мент, а от щодо московського царя — тут маємо справу з необізнаністю пані Бондаренко.

Переглядів: 920

Дитяча посмішка і батьків потиск руки

Очі рятувальника Володимира засяяли від радості, коли він побачив маленьку Машу. Дитина притискає до себе плюшевого ведмедика, подарованого ним, і з цікавістю поглядає на чоловіка у формі. Кілька днів тому він урятував їй життя — виніс на руках із задимленого приміщення, віддавши їй свою кисневу маску. Маші — лише півтора рочку, і вона неохоче йде на руки до когось, крім мами. Однак того дня, коли сталася пожежа в будинку, де вона живе, одразу дозволила рятівникові одягти на себе маску та передати лікарям «швидкої».

18 жовтня о 19.16 до служби 101 на­дійшло повідомлення від місцевих жителів про пожежу в будинку по вулиці 40 років оборони Одеси. За кілька хвилин на місце події виїхав караул 3-ї зміни на чолі з капітаном служби цивільного захисту Сергієм Павловим. Через коротке замикання сталося загорання в електрощитовій на першому поверсі. Будівля швидко наповнилася димом.

Володимир Галькун — пожежник-рятувальник 5-ї ДПРЧ Одеси — згадує той день як звичайний, буденний: у частині прозвучала тривога, вони швидко зібралися та помчали на виклик.

«Коли приїхали, побачили задимлення у підвальному приміщенні і в під’їзді. Одразу пішли перевіряти квартири, чи є там люди, — згадує Володимир. — Коли зайшов у квартиру на третьому поверсі, там було дуже багато диму, майже нічого не видно. Крізь ту пітьму розгледів на балконі жінку з маленькою дитиною. Дівчинка була у вікні — через дим їй бракувало повітря. Я підійшов і сказав, що ми — пожежники, що все буде добре і ми їх врятуємо. Взяв дитя, зняв з себе маску, одягнув на Машу і виніс її на вулицю».

Переглядів: 739

Янукович каже «так», Путін — «ні»

Під час засідання Ради глав держав СНД у вузькому форматі в Мінську Президент України Віктор Янукович заявив, що вважає «докорінно невірними» будь-які розмови про те, що нашій країні необхідно зробити вибір: інтеграція з Європейським Союзом чи розвиток співпраці з країнами Співдружності Незалежних Держав і Митного союзу.

На думку Віктора Януковича, співпраця нашої держави з усіма цими об’єднаннями можлива, і це принесе користь їх учасникам. «Я переконаний, що створивши зону вільної торгівлі з ЄС, а також налагодивши ефективну взаємодію з Митним союзом, Євразійським союзом у перспективі, Україна сприятиме подальшій активізації економічної взаємодії на Євразійському континенті», — підкреслив він.

Переглядів: 767

Освітянам недоплачують

Українським педагогам недоплачують зарплату і допомогу на оздоровлення, скасовують або зменшують доплати за певні види педагогічної роботи, за виконання обов’язків тимчасово відсутніх колег, суміщення посад, примусово відправляють у неоплачувані відпустки. Про це, як повідомляє сайт http://ipress.ua, заявив заступник голови Профспілки працівників освіти і науки Сергій Романюк під час виступу на парламентських слуханнях «Доступність і якість загальної середньої освіти: стан та шляхи покращення».

Освітнє середовище, зауважив він, тривожить нестача коштів на виплату зарплати працівникам більшості територій в листопаді—грудні, а також якість казначейського обслуговування, навіть якщо гроші є. За оперативними даними представництв профспілки, додаткова потреба витрат на оплату праці в місцевих бюджетах становить близько 2 млрд.

Переглядів: 912

Про які стандарти їм мріється?

В Україні є люди, які нині у захопленні від «європейського курсу» чинного президента. Що саме їм до вподоби у «європейському курсі» пана Януковича — важко сказати. Якщо йдеться про факт підписання Угоди про асоціацію з ЄС, то таке підписання мало про що свідчить. «Стандарти Європи», про які мріють більшість українців, і «стандарти Європи», як їх сприймає чинна влада під кермом Віктора Януковича, мають різний зміст. Бо що зміниться в житті українців після підписання угоди, якщо при владі в Україні — «регіонали»?

«Регіонали» мріють утриматися при владі — от і весь «європейський курс» В. Януковича. Що ж до стандартів політичного, економічного, соціального, екологічного та іншого характеру, то тут важко мати надію на позитивні зрушення. Образно кажучи, що дає гасло Хвильового «Геть від Москви», якщо вся московська рать осіла у Києві, не згадуючи про міста південно-східної Вандеї? Що толку з «геть», якщо український «гегемон» не здатен захистити себе?

Переглядів: 1130

Іди, іди, дощику, зварю тобі борщику, або Овочевий дивертисмент

Недавно мені випало побувати у селі Маринове Березівського району і скуштувати борщу, який приготувала тітка Дуся, як з теплотою називають тут Євдокію Параскевич, приязну, комунікабельну і доброзичливу жінку. Це, скажу вам, був справжній український борщ! Повернувшись додому, вирішив й сам приготувати цей шедевр нашої кухні.

Кліматичні зміни й ціни

Слава Богу, в Одесі на базарах є все, чого душа може бажати, — картопля і цибуля, капуста і морква, огірки і помідори, кріп і петрушка... Ось тільки ціни! У розпал літа кілограм буряків коштував до 4 гривень, нині — 7—8. Така ж вартість моркви. Ціна картоплі й цибулі підскочила з 5 до 6, а капусти — до 10 гривень. Можливо, на оптових ринках чи вечірніх базарах щось можна купити й дешевше, але мені трапилися на очі саме такі цінники. Можна зрозуміти подорожчання у рази помідорів чи огірків: вони погано зберігаються. Але щоб буряки, морква, капуста у жовтні трималися такої ціни, збагнути важко.

Переглядів: 834

...І плаття від феї

Сяючі посмішки, елегантні зачіски і вишукані наряди... На конкурсі «Краса без обмежень» у Донецьку було все, як на будь-якому подібному заході. Тільки конкурсанткам знадобилося більше мужності і впевненості в своїх силах, щоб виїхати на сцену в інва­л­ід­них візках. За корону та титул першої красуні змагалися більше ста дівчат-колясочниць з України, Росії та Молдови. А переможницею стала наша землячка Олена Онищук з Балтського району. Стрічку переможниці їй вручила Людмила Янукович, яка в свій день народження прийшла подивитися на красивих і сміливих дівчат. Побачене зворушило першу леді.

Про те, що переможниця Міжнародного конкурсу краси повертається в суботу, 12 жовтня, знали всі — і журналісти, і представники влади. Зазвичай у таких випадках зустрічі відбуваються помпезно. Не сумнівалися, що з квітами і телекамерами будуть зустрічати й «Міс Україна» Олену Оніщук. Але як же ми помилялися! Зустрічали її тільки найближчі друзі.

Переглядів: 1325

Історія одного пам’ятника

Кожен, хто хоч раз був у Березівці, мабуть, бачив цей пам’ятник. Легендарний танк Т-34, ніби здиблений кінь, у повній своїй силі і сталевій грації приготувався до рішучого кидка на ворожі редути, за якими — окупована Одеса.

Чому, коли і як постав цей танк у Березівці, ми попросили розповісти ветерана Великої Вітчизняної війни, кавалера ордена Слави, двох медалей «За відвагу», медалей «За звільнення Варшави» і «За взяття Берліна», відмінника народної освіти СРСР і відмінника народної освіти УРСР Василя Тимофійовича ТКАЧЕНКА.

Переглядів: 733

По лезу бритви

Тонюсінькі дитячі ручки і ніжки, рахітичний животик, на прозорому личку — великі блакитні оченята, жадібний погляд яких спрямований на шматок хліба в куточку широкого ліжка. Поруч — пляшка з водою. До хліба ще треба доповзти… «Де це?» — запитаєте ви. Одеса, центр міста, величезна комуналка, 1941 рік...

Батько хлоп’яти з перших днів війни — на фронті, мати — на примусових роботах. До дитини час від часу навідується сусідка-румунка. Інколи поріг переступають румунські солдати, безжалісно ви­грібаючи увесь харч, сякі-такі копійки. Тоді лунає її несамовитий голос. Та хлоп’я його не лякається. Гірше, коли сусідки нема, а стіни здригаються від недалеких вибухів. Тоді хлопчик злазить з ліжка і заповзає під великий дерев’яний стіл на лев’ячих лапах. Там спокійніше можна було дочекатися матері. Дивлячись на немічне тільце, їй хотілося голосити. Проте вона знала одне: будь-якою ціною повинна зберегти сина.

Переглядів: 790

Де ж та соціальна справедливість?

У Конституції України записано, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються вищою соціальною цінністю. Добре написано. А насправді: чи так воно у нас?

На жаль, наше сучасне життя свідчить, що все далеко не так. Якщо всі люди рівні перед Богом і перед законом, то чому одні користуються проголошеними благами, а інші позбавлені такої можливості? Чому в одних пенсії за­хмарні, а в переважної більшості вони жалюгідні?

Переглядів: 772

Згадати всіх поіменно

Напередодні відзначення 80-х роковин Голодомору 1932—1933 років духовенство греко-католицької та православної (Київського патріархату) церков підготувало спільне звернення, у якому закликають співвітчизників вшанувати пам’ять жертв геноциду, впорядкувати їхні могили та взяти участь у богослужіннях.

«У цьому році Україна та світ вшановуватиме 80 роковини пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 років. Ця трагічна сторінка залишається незагоєною раною в історії нашого народу. Пам’ять про мільйони втрачених життів, біль сотень тисяч родин об’єднує більшість громадян України, які щороку в четверту суботу листопада запалюють свічку пам’яті та приходять до пам’ятних знаків у Києві та у своїх містах і селах...

Переглядів: 703

Симфорок у день жалоби

24 жовтня у Великому залі Одеського училища мистецтв і культури ім. К.Ф. Данькевича пройшли відкрита репетиція і прес-конференція, присвячені проекту «Voice of simpho rock», втілення якого заплановане на 23 листопада і має відбутися на сцені Українського академічного музично-драматичного театру ім. В.Василька.

Із 2010 року це вже п’ятий проект виконання творів рок-музики засобами симфонічного оркестру, але якщо раніше число учасників не перевищувало 90 музикантів, то нинішній стане наймасо­вішим, безпрецедентним не тільки для Одеси, а й для всієї України, — у ньому візьме участь 120 виконавців. Це — симфонічний оркестр, рок-група і хор, які складаються зі студентів училища з другого по четвертий курси та ОНМА ім. А.В. Нежданової з першого по п’ятий курси. У їх виконанні прозвучать у симфонічній обробці композиції груп Nightwish, Apocalyptica, Evanescence, Metallica, Linkin Park, Rammstein та інших.

Переглядів: 752

Линуть пісні Піднебесної

Хоч в історії нашого міста не збереглося особливих спогадів про перший період активної уваги до китайської культури, який припав на п’ятдесяті роки минулого століття, і все ж знаменита пісня того часу «Москва — Пекін» з незабутнім першим рядком «Русский с китайцем — братья навек!», напевно, назавжди закарбувалася у пам’яті старшого покоління. Тоді, після перемоги комуністичної революції в Китаї в 1949 році й утворення КНР, багато тисяч китайських студентів приїхали вчитися в СРСР, зокрема й в Одесу, а на прилавках з’явилися яскраві китайські термоси і не менш яскраві літрові емальовані кухлі.

Й ось, через майже 60 років, почався новий період активної присутності в Україні та Одесі представників Китаю. Тільки тепер до великої кількості китайських студентів додалися ще й бізнесмени з Піднебесної. І все це, ще й з урахуванням тієї величезної ролі, яку почав відігравати Китай у світовій економіці, призвело до зростання в Україні, в тому числі і в нашому місті, непідробних уваги й інтересу до китайської культури.

Переглядів: 879

Якість нашого зору — це якість нашого життя

Щороку допомоги офтальмологів, яких у нашій області 125 (йдеться про спеціалістів, які працюють у комунальних закладах), потребують понад 200 тисяч громадян. Проблеми ж з очима, за підрахунками медичних експертів, має кожен п’ятий з нас. Сьогодні офтальмологічну допомогу надають у семи профільних закладах Одещини.

Про нововведення, які виписані в наказі МОЗ «Про удосконалення офтальмологічної допомоги населенню України», йшлося на прес-конференції завідуючого офтальмологічним відділенням Одеської обласної клінічної лікарні, головного позаштатного офтальмолога управління охорони здоров’я ОДА, заслуженого лікаря України, доктора медичних наук Юрія ЦІСЕЛЬСЬКОГО.

Переглядів: 6146

Вдалого тобі льоду, Яшо!

У спеціалізованій дитячо-юнацькій спортивній школі олімпійського резерву з катання на ковзанах «Крижинка» (вул. Академіка Філатова, 29а) відбулося вшанування вихованця цієї школи Якова Годорожі, який на зимовій Олімпіаді в Сочі представлятиме Україну в одиночному фігурному катанні.

Цим видом спорту Яків почав займатися у тренера Георгія Старкова у 1997 році. І за цей час неодноразово ставав і призером, і переможцем чемпіонатів України в різних вікових категоріях.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net