Переглядів: 712

Стихія і людяність

Унаслідок сильних злив, які не вщухали впродовж п’яти днів на початку вересня, у 17 населених пунктах Арцизького, Болградського, Татарбунарського, Тарутинського та Саратського районів було підтоплено 449 жилих приватних будинків, понад 50 зруйновано повністю. Спільна біда об’єднала людей: прості громадяни, підприємці, представники влади й різних організацій спрямували зусилля на порятунок потерпілих.

В Одесі таким центром допомоги стала регіональна організація Національної спілки журналістів України, яка спільно з громадською радою при ОДА, депутатським корпусом Овідіопольського району та одеситами виступили ініціаторами створення пункту допомоги постраждалим жителям Бессарабії. До офісу НСЖУ, що на проспекті Шевченка, 11, небайдужі до чужої біди люди щодня зносили теплий одяг, їжу, воду й медикаменти. До благочинної справи долучилися жителі Києва, Херсона та Миколаєва. Свої пакунки з допомогою вони передавали поштою, деякі з них супроводжувалися листами зі словами співчуття й підтримки. Про акцію дізнавалися з новин: на телебаченні, в газетах, інтернет-порталах та по радіо. Чималу підтримку надала адміністрація проминку «7-й км» в особі його директора Василя Мозгальського. З його ініціативи підприємці «Сьомого» передавали в спілку новий одяг, продукти харчування і великі бутлі з питною водою. Аби доставити зібране в підтоплені райони, керівництво обласних управлінь ДСНС та МВС, а також ОДА виділили транспорт. Контроль за збором і відправленням пакунків взяв на себе очільник обласної журна­лістської організації Юрій Работін.

«Складаємо списки, вносимо в них імена благодійників і що саме приносять. Коли привозимо в пункти призначення, телефоную представникам громадських рад та адміністрацій, а вони вже самі на місцях розподіляють зібране,  — розповів Юрій Анатолійович.  — Всім, хто не залишився байдужим до чужого горя й допомагає чим може, хочеться висловити слова вдячності. Люди з розумінням поставилися до цієї ситуації. Щодня з десяток відвідувачів до нас приходять. Приносять хто що може, але кожен намагається допомогти. Одна бабуся навіть 200 гривень принесла, а в сьогоднішніх умовах життя для неї це чимала сума. Мені постійно телефонують, питають, що потрібно ще, чого не вистачає. Цікавляться, як справи в постраждалих».

За словами Юрія Работіна, до бессарабців їздили вже тричі. Учора відправили четверту партію допомоги. Збір продовжується, основний пункт прийому  — офіс спілки журналістів на проспекті Шевченка, 11.

Кабмінівську грошову допомогу потерпілим від вересневої повені жителям півдня Одещини цими днями пообіцяв і заступник голови облдержадміністрації Валерій Матковський. За його словами, кошти надійдуть до 5 —7 листопада  — всім «підтопленцям» без винятку, навіть тим, які не мають належних документів на побудоване ними житло. У рамках «рятівної компенсації» уряд виділив 78,3 млн грн на відновлення дорожнього покриття та 26 млн 470 тис. грн вимушеним безхатькам. Чиновники сподіваються, що цієї суми людям, які внаслідок зливи втратили домівки, має вистачити на придбання нового житла (за останніми підрахунками, 54 будинки не підлягають відновленню, ще 128 потребують капітального ремонту). Також близько трьомстам сім’ям виплатять «моральну компенсацію» в грошових одиницях (в якому розмірі  — поки що не повідомляється) на придбання теплого одягу. Як розподілять кошти і в який саме спосіб визначатимуть тих, хто найбільше їх потребує,  — невідомо. Хотілося б, щоб до цієї справи чиновники на місцях поставилися з усією серйозністю, аби не було такого, що людині в одних шортах серед зими вручали (та ще й під розписку) зубну пасту замість чобіт та кожуха (схожі казуси, за словами жителів підтоплених районів, уже траплялися під час розподілення гуманітарної допомоги).

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

Від редакції. Список тих, хто виявився небайдужим до чужого горя й по можливості допоміг постраждалим від повені, ми обов’язково опублікуємо в одному з найближчих номерів «ЧН».

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net