Переглядів: 798

Чому тепло втікає із квартир?

Упродовж опалювального сезону Україна втрачає близько 26 млрд гривень. Про це заявив голова Асоціації енергоаудиторів Андрій Цибулько. За його словами, близько 85% житлових будівель в Україні зведені у минулому столітті, коли вимоги до їх енергоефективності були у 3—4 рази нижчими.

«Сьогодні в Україні практично нема будівель, які можна назвати теплоефективними. У середньому кожен будинок втрачає близько 40% тепла через фасади — вікна і стіни. Адже потенціал енергозбереження будинку тільки на 15% залежить від котельні і на 85% — від його здатності утримувати тепло. Якщо будинки випускають тепло, то скільки не замінюй котел, тепло буде використовуватися неефективно. Тому утеплення будинку — це не тільки зменшення енергоспоживання та підвищення рівня комфорту проживання, але й покращення зовніш­нього вигляду будинку, продовження терміну його експлуатації і підвищення ринкової вартості», — зазначив Андрій Цибулько. Сьогодні, щоб підтримувати в житловому фонді необхідну температуру, спалюються зайві обсяги газу, вугілля та мазуту. «В середньому неефективно витрачаються близько 20 млрд гривень, які йдуть на закупівлю енергоресурсів. При цьому взимку в квартирах температура не досягає потрібних 21—22 градусів. Тому людям доводиться вмикати електрообігрівачі. Витрати на електроенергію оцінюються в 5,5—6 млрд гривень щорічно. У сумі отримуємо 26 млрд гривень втрат за один опалювальний сезон», — відзначив голова Асоціації енергоаудиторів.

Зайві витрати еквівалентні вартості 8 млрд кубометрів газу. «Це колосальний об’єм. Такої кількості газу вистачило б для опалення всіх житлових будинків у Луганській, Донецькій і Дніпропетровській областях разом узятих або в такому місті, як Москва», — наголосив президент Асоціації виробників піно­пласту України Роман Захаренков. Змінити ситуацію, каже він, може комплексна термомодернізація житлового фонду. «У Німеччині, інших європейських країнах утеплені пінопластом близько 85% всіх житлових будинків. Очевидно, що в Україні з кожним роком питання зменшення втрат тепла стоятиме дедалі гостріше — ціни на енергоносії зростатимуть», — зазначив Роман Захаренков. За його словами, утеплення фасадів пінопластом та заміна вікон дозволяють вирішити проблему холоду, щонайменше, для 80% квартир.

Проведене соціологічне опитування показало, що в Україні є попит на утеплення житла. «Тільки 22% українців відповіли, що в їхніх квартирах взимку тепло. При цьому половина респондентів вважає, що їхні будинки потребують утеплення», — зазначив директор центру «Соціальний моніторинг» Дмитро Дмитрук. Він підкреслив, що 86% опитаних при купівлі або оренді житла приділяють увагу питанню теплозабезпечення будинку.

Отож, за даними опитування, більшість українців — 51% — вважає, що їхні квартири необхідно утеплити. «Близько 5 відсотків планують утеплити свої будинки до кінця нинішнього року, ще 27 відсотків — протягом 2014—2015 років. Близько 20 відсотків людей, у яких в квартирах взимку холодно, поки що не мають фінансової можливості утеплити свої помешкання», — сказав Андрій Цибулько, додавши, що українці почали самостійно вирішувати питання утеплення житлового фонду, не чекаючи допомоги від держави.

За словами Андрія Цибулька, державні програми, спрямовані на термомодернізацію житлового фонду, практично не фінансуються. «Зараз у держави немає коштів на комплексну термомодернізацію житлових будинків, але вихід є, і багато людей вже самі його знай­шли — це індивідуальне утеплення. Вони не чекають, поки держава прийде і допоможе, люди самоорганізуються і замінюють вікна, утеплюють фасади будинків, замінюють опалювальні системи і теплопункти. Такі немасштабні заходи вартістю 100—200 тисяч гривень на будинок допомагають економити 10—15% витрат на опалення за сезон», — підкреслив голова Асо­ціації енергоаудиторів.

Андрій Цибулько зазначив, що Україна в 2011 році приєдналася до Європейського енергетичного співтовариства і взяла на себе зобов’язання скоротити внутрішнє споживання тепла на 9% до 2020-го. «Проведення термомодернізації житлового фонду дозволить максимально безболіс­но пройти період можливого підвищення тарифів на тепло. Фактично, в утеплених будинках навіть при вищих тарифах загальна вартість за тепло не зросте», — зауважив він.

Соціологічне опитування було проведене центром «Соціальний моніторинг» на замовлення Асо­ціації енергоаудиторів з 9 по 16 вересня. Було опитано 2007 осіб у всіх регіонах України.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net