Переглядів: 710

Молодець, Світлано!

Телефестиваль «Агросвіт» не випадково є найпопулярнішим серед журналістів-аграріїв різних європейських країн. Два десятиліття тому його започаткували телевізійники Латвії.

То був непростий період переходу планової соціа­лістичної економіки на ринкову. І форум став міжнародною трибуною для висвітлення проблем і досягнень аграрного сектора. Гострі дискусії, знайомство з кращими господарствами там, де відбувається зустріч, фахові змагання журналістів плюс чесні оцінки журі стали тут традицією.

Як тепер кажуть організатори, тоді в Латвії ніхто не думав про такий довгий шлях телефестивалю. Та що­річно він виявляв й об’єднував дедалі більше не байдужих до сільського життя журналістів. Кілька разів форум проходив у Польщі, Білорусі, але найчастіше — в Україні. Незмінним головою журі був і залишається академік УААН, Герой України Петро Саблук. Адреса зустрічі — місто Кам’янець-Подільський Хмельницької області.

Нинішнього року у номінації «Підприємець» запровадила власну нагороду Українська спілка промисловців і підприємців, очолювана відомим політиком Анатолієм Кінахом. Перше місце і нагороду здобула наша землячка-одеситка, незалежний тележурналіст Світлана Чекушина. Її роботи відзначалися на всеукраїнському телефестивалі «Калинові острови», проте улюбленим залишається «Агросвіт». З дванадцяти привезених додому дипломів дев’ять — «агросвітівських».

Останні п’ять років Світлана Чекушина працює самостійно, хоч не має технічних можливостей великих телекомпаній. Та є головне — уміння знаходити цікавих, інколи просто унікальних героїв для своїх розповідей. Героєм останнього телефільму «Змінити все» став Олександр Сущенко. Жив у місті, займався ра­діоелектронікою, мав бізнес, квартиру, друзів. І раптом несподіване рішення: переїхати у село, зайнятися вирощуванням екологічно чистої продукції. Підтримав новосела у цьому лише далекий родич. Удвох молоді люди почали будувати дім, облаштовувати теплиці. Тож міський хлопець змінив все у своєму житті. Тепер дехто з колишніх друзів навіть заздрить йому.

Отака історія, яку майстерно розповіла тележурналістка. Після нагородження у числі інших переможців Світлану Чекушину запросили до Києва для участі у передачі «Телеакадемія». Наступний телефестиваль «Агросвіт» планують провести у Грузії. Це буде через рік. А поки що кажемо: молодець, Світлано! Нехай побільше нагород здобувають одеську прописку.

Вероніка СКЛЯРЕНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net