Переглядів: 826

«Чорна» зарплата «білих комірців»

Три чверті офісних працівників доводилося практично на всіх роботах отримувати не­офіційну зарплату, а 65% опитаних продовжують отримувати гроші «в конверті» на нинішньому місці роботи. Про це свідчать результати опитування, проведеного дослідницьким центром міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Кожному другому офісному співробітнику доводилося отримувати «чорну» зарплату практично на всіх місцях роботи, а ще в чверті з них зарплати «в конверті» чергувалися з «білими» виплатами. І лише 13% опитаних ніколи не зіштовхувалися з неофіційними зарплатами. Їх можна вважати щасливцями, адже в ситуації економічної нестабільності й переважаючої «тіньової економіки» їхні доходи були прозорими.

Якщо порівнювати з 2012 роком, то ситуація на українському ринку праці суттєво не змінилася: «білі комірці» масово продовжують отримувати зарплати «в конвертах». Зараз повністю «чорну» зарплату отримує кожен четвертий офісний співробітник. Ще в 40% працівників зарплата «сіра»: одна частина — в «конверті», а інша нараховується офіційно. І тільки 30% опитаних отримують повністю «білу» зарплату.

Варто зазначити, що розмір «чорної» частини грошового винагородження може суттєво змінюватися. Для четвертої частини тих, хто отримує зарплату «в конверті», це весь заробіток. У більш ніж половини «чорна» зарплата може суттєво перевищувати «білу» й складати 50—70% доходу. А ще 3% отримують «у конверті» тільки премії та бонуси.

В Україні працювати на «чорну» зарплату — вигід­ніше. Найчастіше офісні працівники погоджуються на неофіційне оформлення тому, що рівень зарплати «в конверті» істотно перевищує «білі» пропозиції. У половині випадків у працівників просто нема альтернативи. Знаходяться й ті, хто готовий пожертвувати соціальними гарантіями заради цікавої роботи (17%). При цьому лише 14% працівників стверджують, що їм абсолютно все одно, офіційна в них зарплата чи ні.

Найпоширеніші зарплати «в конверті» у сфері готельного та ресторанного бізнесу. Тільки одному із десяти працівників цієї галузі пощастило отримувати повністю офіційну зарплату. Половині співробітників видають заробіток двома частинами («в конверті» та офіційно), а 36% вимушені працювати тільки за «чорну» зарплату. Схожа ситуація у сфері будівництва та нерухомості.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного дослідницьким центром міжнародного кадрового порталу hh.ua у вересні—жовтні. Загалом було опитано 3739 респондентів.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net