Краса приходить уночі
Нинішній період року — дуже важкий для організму, особливо жіночого. Адже сама по собі осінь викликає депресію, а переведення стрілки годинників додає проблем ще й на фізичному рівні. Тому жінкам варто знати, як захистити власний організм від неминучих стресів.
Відновлення шкіри припадає на нічні години, адже пік поділу клітин — з 22-ї до 24-ї. І якщо в цей час не спати, то, кажуть науковці, процес відновлення шкіри відбувається досить в’яло, і в результаті на вас чекає раннє старіння. Крім цього, в нічний час активізується бактеріальна флора, тобто через пори виводяться токсини, шлаки, прийняті за останній час медичні препарати.
На перший погляд, бажання помолодшати за одну ніч виглядає абсолютно фантастичним. Насправді ж, навіть за ніч, якщо спати правильно, можна «скинути» кілька років. Побачивши в дзеркалі обличчя без набряків, ви відразу зрозумієте: правильний сон — найекономічніший і найнадійніший спосіб виглядати краще.
Зволоження і живлення шкіри
Зволоження клітин шкіри відбувається переважно зсередини і лише на 10% — завдяки зволожуючому крему. Тому випивайте 2 літри чистої води впродовж дня, але за дві години до сну припиняйте прийом рідини. Варто скоротити споживання солоного, жирного і гострого, особливо ввечері. Приправи не дають виходити воді з організму, що призводить до набряків. Також не пийте увечері напої з кофеїном, вони погіршують роботу нирок, а в результаті — набряки. Не забувайте обов’язково змити перед сном весь макіяж, протерти обличчя тоніком, а потім нанести крем, що зволожує. Не ігноруйте й шию — без належного догляду саме вона зрадницьки видає вік.
Піклуйтеся про руки і ноги
На очищені скрабом руки нанесіть зволожуючий крем і надіньте бавовняні або силіконові рукавички. Також обробіть після душу затверділі ділянки шкіри стоп спеціальною пилкою, нанесіть зволожуючий крем для стоп і надіньте на ніч шкарпетки із спеціальною силіконовою прокладкою. Так шкіра буде зігріта і зволожена. Ці процедури для рук і ніг достатньо робити раз на тиждень.
Щоб і тіло відпочило
Не забувайте про вібромасажер для релаксації і розігрівання м’язів. Поєднання масажера, 15-хвилинної зарядки і контрастного душу допоможе забути про те, що таке втома і сонливість протягом дня.
Худнути уві сні
Вечеря повинна бути легкою, наприклад, складатися з салату і шматка хліба грубого помелу з нежирним сиром. Якщо ви щодня вживатимете на вечерю склянку кефіру або несолодкого йогурту, то швидко налагодите травлення.
Як правильно спати
Наша шкіра вбирає воду ззовні, якщо вологість у приміщенні в нормі, тобто вище 65%. Використовуйте зволожувачі повітря в спальні або ж просто поставте на батарею центрального опалювання ємність з водою. Відкрийте кватирку, дихайте нічним повітрям під час сну. На свіжому повітрі спиться міцніше, а отже зранку ви будете бадьорішими. У перегрітому, задушливому приміщенні шкіра стає млявою. Мабуть, з тією ж метою маркіза де Помпадур наказувала ставити на ніч поряд з її ложем срібний таз з льодом.
Загальні правила здорового сну
• Сон повинен тривати не менше 8 годин.
• Лягати спати слід не пізніше 24-ї, а краще раніше — саме цей час є для організму сигналом до сну. Якщо ви лягаєте спати пізніше, то забезпечуєте собі стрес, який, як відомо, старить нас завчасно.
• Не дивіться на ніч страшні фільми, не сидіть за комп’ютерними іграми.
• Не займайтеся спортом на ніч, тому що після фізичної активності ви збуджуєтеся, а це заважає заснути.
Ми навіть не усвідомлюємо, яку роль у засипанні відіграють звички: улюблена подушка, легка книга для читання перед сном або приглушена музика. Сон — це надійний природний косметичний засіб, особливо для шкіри обличчя. Безсонні ночі важко «затушувати» хімічною косметикою.
Як впоратися з безсонням?
Ми не можемо заснути після напруженого дня, стресів або великих хвилювань. У цьому випадку випиваємо склянку теплого молока, робимо теплу ванну (найкраще — трав’яну). Для розслаблення м’язів допоможуть звичайні фізичні рухи, скажімо, прогулянка чи пробіжка. Основне правило — потрібно розслабити не тільки м’язи, але й думки.
Німецький психіатр Ф.Роте пропонує власні цікаві поради хорошого сну:
• постарайся мати чисту совість, тоді і спати будеш спокійно;
• перед тим як ляжеш спати, відкинь усі турботи;
• гасячи світло, пригаси також свої думки;
• знайди найзручнішу позу для засинання;
• не думай про те, що не заснеш;
• не намагайся заснути через силу;
• вранці після пробудження вскакуй двома ногами в активне життя.
Підготувала
Інна ЯКИМЕНКО.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206