Переглядів: 1033

Для милих «амфоричних» дам

Уже вдев’яте наприкінці вересня проводиться всеукраїнський конкурс збирання винограду «Золота Амфора», на який з’їжджаються до Криму кращі представники галузі з усієї країни. У цьогорічних змаганнях взяли участь посланці дев’яти господарств Херсонської, Одеської та Миколаївської областей, Закарпаття і, звісно ж, самого Криму. Особливістю конкурсу є не тільки те, що визначається кращий у професії, а й те, що поряд зі спортивним азартом суперництва, із загальною атмосферою свята він щоразу стає місцем знайомства з усіма новинками та основними тенденціями розвитку виноробства.

За день до початку змагань відбулася зустріч журналістів (а вони приїхали з різних регіонів країни) з організаторами «Золотої Амфори» та керівниками компанії «Алеф-Віналь».

Почавши свою діяльність в Україні у 1999 році, «Алеф-Віналь» сьогодні є однією з найбільших у країні компаній з виробництва та реалізації алкогольних напоїв. Компанія володіє повним закінченим циклом виробництва вин і коньяків — від грона на виноградній лозі до келиха на столі. «Алеф-Віналь» — це безліч торгових марок, об’єднаних найвищою якістю виробництва і безмежною любов’ю співробітників до улюбленої справи. Це п’ять ультрасучасних підприємств, що використовують технології, вдосконалені часом і досвідом колег з усього світу.

Чотири з п’яти підприємств компанії розташовані на півострові Крим, де зосереджена сировинна база, й одне — у Дніпропетровській області. Останнє спеціалізується на випуску горілки торгових марок Helsinki, «Українка» та «Столєтов». Кримські ж підприємства займаються виробництвом вин ТМ «Золота Амфора», «Амфора 2007», Villa Krim і кошерного вина найвищої якості Kosher Collection. Крім того, кримський завод у Багеровому випускає найпопулярніші марочні коньяки ТМ «Клінков», «Жан-Жак», «Дюльбер». А виноробне підприєм­ство «Старокримський» виробляє також з натурального білого вина вермут під торговою маркою «Verso Bianco Italliano».

На зустрічі з пресою директор заводу «Алеф Віналь-Крим» Олег Логвинов, керівник напрямку «вино-коньяк» Наталія Шмукіна, бренд-менеджер напрямку «вино» Тетяна Гирич, бренд-менеджер напрямку «коньяк» Олена Крекніна і PR-менеджер компанії Валерія Квасницька детально розповіли про нові напрямки розвитку «Золотої Амфори».

А почалися зміни з дизайну продукції. Розробили нові етикетки та форми пляшок, щоб осучаснити їх зовнішній ви­гляд. Цікаво, що розробкою нового дизайну «Золотої Амфори» опікувався фахівець, який працював для Ferrari. Саме він займався рестайлінгом Ferrari Enzo, і його роботи вже давно посіли почесні місця серед відомих брендів.

У ТМ «Золота Амфора» тепер з’явився і новий слоган — «Живи Амфорично!». Що означає отримувати задоволення від життя кожного дня, кожної години і кожної хвилини. Проявом нової стратегії позиціонування продукції стало також і те, що з кінця жовтня в інтернет-просторі з’явиться новий сайт — «Золота Амфора. Живи Амфорично!». Це цілий портал з цікавим контентом, новинами, колонкою порад та іншими сюрпризами. Усе, що може зацікавити активних жінок (а саме ця група споживачів стає тепер у центрі уваги компанії), можна буде знайти на цьому сайті.

Ну а найприємнішим моментом завершення зустрічі з керівництвом компанії стало, звичайно ж, «близьке» знайомство, а саме дегустація з професійним сомельє нової лінійки вин, випущених «Золотою Амфорою». Винороби компанії створили три абсолютно унікальні напівсолодкі вина: червоне, рожеве й біле. Червоне «Мілен Руж» назване на честь Мілени Гарсії де Руж — однієї з небагатьох жінок-тореадорів. Воно володіє складним букетом з нотками шоколаду, вишні і кориці: від прохолодного інтересу до гарячої пристрасті, від терпких ревнощів до округлої ніжності. На створення рожевого «Марі Розе» виноробів надихнула Марія Конті-Розе, володарка кращого розарію в Італії. Марі була трепетною і чуттєвою, те ж саме можна сказати і про напій, названий на її честь. Легке біле напівсолодке вино, виготовлене з винограду сортів ркацителі і совіньон та суміші білих європейських сортів, відрізняється округлим, збалансованим смаком і носить ім’я «Софі Блан» — на честь французької актриси, яка ввела в моду біле вино з льодом.

Були представлені і два класичні сортові напівсухі вина. «Шардоне Мішель», біле елегантне вино солом’яно-жовтого кольору, із зеленуватими переливами, має делікатний букет з відтінками білих квітів, зеленого яблука і цитрусових. Його смак — повний, з легким присмаком мигдалю. «Каберне Марсо» — класичне червоне, що має ніжний оксамитовий і багатий смаком з помірно терпкими благородними нотками. В його букеті вгадуються аромати чорної смородини, граната та фіалки.

Як було ще раз наголошено на презентації і дегустації, нова лінійка напівсолодких вин призначена насамперед для жінок і жіночих посиденьок. Вони створені за особливою технологією з урахуванням жіночих уподобань. Що ж до представників «сильної статі», то розроблені під наші смаки й уподобання новинки, як пообіцяли керівники «Алеф Віналь», повинні з’явитися в наступному році.

Особливістю всеукраїнського конкурсу збирання винограду «Золота Амфора-2013» стало те, що з погодою у день проведення змагань спочатку, на жаль, не дуже пощастило. У неділю зранку лив дощ, і здавалося, що так триватиме до вечора. Однак згодом виглянуло сонце, і свято збирання сонячних грон пройшло насичено, яскраво і запам’яталося гостям надовго, бо отримати такі емоції можна тільки в Криму і тільки серед безкрайніх виноградників «Золотої Амфори». І навіть те, що між виноградними шпалерами можна було ходити тільки в гумових чоботях, аж ніяк не псувало настрій.

Вітаючи учасників змагання і гостей, генеральний засновник компанії «Алеф Віналь» Фелікс Черток зазначив, що дощ для виноградарів Криму є великою удачею та запорукою доброго врожаю, на який, звісна річ, сподіваються працівники галузі.

«Започатковуючи цей конкурс дев’ять років тому, — сказав він, — ми його задумували як можливість зібрати своїх однодумців, своїх партнерів і споживачів. Показати наші виноградники, показати, що ми працюємо на європейському рівні. І хоча, звичайно ж, з першого конкурсу до сьогоднішнього багато що змінилося, наша ініціатива виявилася потрібною і цікавою для колег. Адже ми з ними робимо одну дуже важливу справу — відроджуємо і розвиваємо українське виноробство. Озираючись назад, можна сміливо сказати, що за дев’ять років наша компанія зробила величезний прорив. Тепер значна частина наших виноградників — це європейські сорти, привезені з кращих розсадників Європи. І ми щасливі, що можемо показати наш урожай, дати можливість спробувати виноград і вино, зроблене з нього».

Новинкою «Золотої Амфори-2013» було й те, що, крім уже традиційної участі журналістів у конкурсі збирання винограду, для них придумали новий, який викликав не менший інтерес. Шість пар представників ЗМІ вичавлювали виноградний сік традиційним народним способом, який після фільму «Приборкання норовливого» іноді називають «методом Челентано»: під музику з цієї комедії вони танцювали в спеціальних бочках, давлячи босими ногами виноград. І дуже приємно, що найвищі оцінки за артистичність, а заодно і за обсяг видавленого під час запальних танців соку отримали команди, в яких брали участь наші земляки, журналісти газети «Вечерння Одесса» Олег Суслов і радіостанції «Одеса-мама» Володимир Крижанівський.

Ну а професійних виноградарів одеського регіону представляла команда АТ «Харчовик» Болградського району у складі Анастасії Баранової, Тамари Руснак, Олександри Іскри і Валентини Біб. Вони продемонстрували прекрасну техніку і стали дипломантами конкурсу. На завершення дійства народилася ідея проводити подібні заходи в усіх виноробних регіонах України. Тож цілком можливо, що найближчим часом з не меншим успіхом подібне свято виноробства прийме й Одеса.

Кращим же збирачем винограду України і переможцем конкурсу «Золота Амфора-2013» став кримчанин Люман Умеров з ПП «Маєток» в Коктебелі. Він й отримав головний приз від компанії «Алеф-Віналь» — ноутбук.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 50 грн.
  • на 3 місяці — 150 грн.
  • на 6 місяців — 300 грн.
  • на 12 місяців — 600 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net