Переглядів: 862

Гаврош зі стереотипами не дружить

Як уже повідомляли «ЧН», недавно в нашому місті з творчим візитом побував відомий письменник і журналіст Олександр Гаврош — лауреат конкурсу «Коронація слова», всеукраїнського рейтингу «Книга року», міжнародного конкурсу кіносценаріїв «Шевченко-200». Цього року він також став лауреатом одеської «Корнійчуковської премії» за дитячу п’єсу. За мотивами його книги «Неймовірні пригоди Івана Сили» знято повнометражний художній фільм «Іван Сила», всеукраїнська прем’єра якого відбулася 3 жовтня.

Ужгородець — давній друг одеситів, він чимало писав у ЗМІ про наше місто, зокрема й на шпальтах «Чорноморських новин». Зустріч із письменником пройшла в Українському клубі Одеси. Незважаючи на пізній час, зібралося досить багато шанувальників творчості гостя. Самого ж автора чекав сюрприз: хлібосольні господарі (точніше господині) зустріли його домашньою смакотою і розпростертими обіймами.

«Це перше місто, в якому мій творчій вечір розпочинається не з розповіді, а з фуршету, — заусміхався Олександр. — Приємно бачити тут більшість моїх знайомих. Чотири роки тому я майже рік жив в Одесі. Це був не найгірший пе­ріод, якщо стільки людей прийшли зустрітися зі мною».

Письменник познайомив одеситів зі своїми книжковими новинками. Одна з них — про нацменшини Закарпаття («Точка перетину») — розповідає про історичну долю поляків, ромів, німців, євреїв, українців, молдован й інших народів, що проживають на клаптику землі у 12 тисяч квадратних кілометрів під Карпатами. Автор у подробицях описує повсякденний побут і проблеми, з якими стикаються жителі Закарпаття. За словами Олександра Гавроша, на сторінках своєї книги, написаній у стилі репортажу, він хотів розвінчати всі ті міфи й байки, якими обросло життя різних народностей. «Це не просто розповідь про інші народи. Все засновано на особистому досвіді. Я довго жив у кожній етносім’ї, спосте­рігав. На сторінках моєї книги ви знайдете детальний опис одягу, звичаїв, вірувань і навіть думок кожного народу, представленого на Закарпатті», — зазначив автор.

На думку Олександра Гавроша, подібної книги давно бракує про Одесу. «У вашому місті багато цікавих національностей — болгари, гагаузи, німці, албанці, цигани… Цікаво було б дізнатися про них не з художніх книжок, а з живих інтерв’ю. Стереотипів дуже багато, і всіх їх треба розвінчати», — впевнений гість із Закарпаття.

Завершилася зустріч автограф-сесією та невимушеним спілкуванням.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net