Житло: безпечне чи дешеве?
Такі фактори, як екологічність району та використані при будівництві матеріали, хвилюють 87,5% та 85,1% відповідно. «Сьогодні питання екологічності житла і району його розташування відходить на другий план. При цьому третина українців знають про негативний вплив будівельних матеріалів на здоров’я», — сказав директор центру «Соціальний моніторинг» Дмитро Дмитрук.
За оцінками УФРОЗ, повідомляє прес-служба федерації, більше 60% житла може бути небезпечне для здоров’я людини. На якість повітря всередині приміщень найбільший вплив мають будматеріали, тоді як смог з вулиць лише на 20% впливає на мікроклімат будинків чи офісів. «Сучасна людина близько 85—90% часу проводить у приміщенні — будинку, в школі, інституті чи на роботі. Люди вдихають шкідливі речовини, які виділяють будівельні та оздоблювальні матеріали. Дрібний пил і хімічні сполуки становлять серйозну небезпеку для здоров’я», — зазначив голова УФРОЗ Володимир Загородній і нагадав, що хронічні захворювання виникають не одномоментно, а протягом тривалого часу, оскільки багато небезпечних речовин роками накопичуються в організмі людини.
За словами Володимира Загороднього, одними з найнебезпечніших речовин, які можуть виділятися в житлових та офісних приміщеннях, є фенол і формальдегід, що містяться в ДСП і ДВП, мінеральній ваті, лінолеумі, синтетичних килимах. Фенол та формальдегід впливають на центральну нервову систему, викликають головний біль, втому, депресію, зниження гостроти зору, можуть провокувати виникнення онкологічних захворювань. Небезпечним канцерогеном також є азбест, з якого виготовляють шифер і труби, а також важкі метали, як-от нікель, хром, кобальт, свинець, які використовують для виготовлення металопластику, барвників і додають у бетон для прискорення його застигання. Нервові розлади викликають ацетон, бутанол і толуол, які застосовують при виготовленні олійних фарб...
Щоб зменшити вплив цих мікроелементів на організм людини, необхідно проводити профілактику, а також використовувати матеріали, що отримали сертифікати якості, зазначив Володимир Загородній.
Отож, як свідчить опитування, проведене центром «Соціальний моніторинг» з 9 по 16 вересня (опитано 2007 респондентів у 24 областях, Криму та Києві), при виборі житла українці надають перевагу таким критеріям: ціна — 97,6%; розвиненість інфраструктури — 90,4%; екологічно чистий район — 87,5%; екологічність будматеріалів — 85,7%; старий чи новий будинок — 85,1%; мальовнича місцевість — 69,0%.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206