Розкидайлівська без тварин?
21 вересня особисто проінформувати продавців «блошиного», що їм тут не раді, приїжджала міліція і представники департаменту екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міськради. Торговий люд «з доріжок» розповів, що делегація чиновників та правоохоронців того дня переконувала їх, мовляв, своїм товаром псують повітря і погіршують санітарно-епідеміологічну ситуацію на вулиці Розкидайлівській. Зокрема, екологи стверджували: вони неодноразово робили заміри атмосферного повітря у цьому мікрорайоні, і результати показували, що у вихідні дні, коли, власне, вирує торгівля пернато-пухнастим товаром, концентрація шкідливих речовин у кільканадцять разів перевищує норму. Таку ситуацію пов’язують, зокрема, з напруженим трафіком руху у цьому мікрорайоні. Аби поліпшити ситуацію, запевняли людей екологи, треба перебратися торгувати на територію в середині ТЦ «Старокінний».
«Як це змінить ситуацію, особисто я не розумію. Хіба добиратися зі своїми собаками на «Старокінний» я буду не так само, як сюди, на прилеглу доріжку, не на своїй машині? Це просто чергове бажання адміністрації ринку заробити на нас. У нас нефіксований товар: собаки не народжують щодня, як і не купують їх щодня. Тут ми не платимо по 35 гривень за півтораметрове місце, як вони хочуть. Платимо скільки хто може — від 5 до 30 гривень. Та й місце там не облаштоване: мало того, що територія маленька, вона без жодних навісів — просто клаптики землі, розділені на ділянки фарбою. Запевняють, там на 200 людей. Нічого подібного, хоча б 50 там помістилися. Нікому їхні умови не підходять», — зазначив Михайло, продавець вівчарок та автозапчастин.
Окрім завищеної (на думку продавців «з доріжки») орендної плати, є ще одна причина, яка змушує людей до кінця стояти на своєму. «Одесити та й приїжджі вже звикли, що усіляку дивовижу можна купити саме на доріжці біля «Староконки». Якщо кудись переїдемо — втратимо свого покупця й без того нерегулярний заробіток», — каже Надія Пилипівна, продавчиня раритетних довоєнних листівок та посуду.
Питання переселення несанкціонованого «блошиного ринку» розглядається в мерії уже рік. Свого часу продавцям тварин навіть пропонували торговельні місця на території парку Ленінського комсомолу. Але, як і тепер у випадку з ТЦ «Старокінний», продавці живності навідріз відмовилися. Департамент екології і розвитку рекреаційних зон міськради вже попередив реалізаторів, що вулиці у вихідні патрулюватимуть і в разі небажання переїхати на «спеціально облаштовану» ділянку в середині ТЦ «Старокінний» за непослух каратимуть штрафами.
Зазначимо, що у минулі вихідні «доріжку» ніхто не патрулював (принаймні, мені не вдалося зустріти когось із охоронців порядку і взяти коментар, так би мовити, на місці події). А торговців всіляким крамом і тваринами на Розкидайлівській не те що не поменшало, а навіть на кілька десятків додалося.
Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206