Переглядів: 843

Гарячий сніданок для школяра

Восени, коли діти повертаються за парти, і коли зростає їх розумове та психічне навантаження, батьки повинні уважно ставитися до вибору продуктів для школярів. Від цього залежить і самопочуття дитини, й успішність.

«Ранковий гарячий сніданок — обов’язкова умова для нормального скорочення жовчного міхура. А це — профілактика дискінезії жовчовивідних шляхів, дуже характерної для шкільного віку. Повноцінний сніданок стимулює також ранкове спорожнення кишечника, що, в свою чергу, є кращою профілактикою запорів, ситуаційного кишкового і психологічного дискомфорту при бажанні сходити в туалет під час уроків, різкого відчуття голоду або зниження рівня цукру в крові», — пояснює Вікторія Гуляєва, дитячий гастроентеролог вищої категорії багатопрофільної поліклініки INTO-SANA.

Змушувати дитину не можна, адже їжа повинна приносити тільки позитивні емоції. Щоб школяр не нервував і не вередував вранці, дотримуйтеся режиму дня. Піднімайте його з ліжка в один і той же час. Зробіть з ним за компанію зарядку і через 15—20 хвилин запропонуйте сніданок. Якщо дитина навідріз відмовляється їсти, обов’язково проконсультуйтеся у гастроентеролога. У такого явища повинна бути об’єктивна причина.

Ідеальна для сніданку школяра зварена (а не запарена окропом) вівсянка з оливковою олією і шматочком вершкового масла. Також підійдуть вівсяні оладки з натертими фруктами чи морквою, сирники зі сметаною або запечена з вечора вертута з лаваша, начинена сиром із зеленню і залита сумішшю яєць та сметани. Якщо дитина не дуже любить вівсянку, готуйте гречану кашу з тюфтельками з нежирного м’яса або риби. Завершити сніданок бажано чашкою гарячого шоколаду або какао. Тоді у дитини буде бадьорий і веселий початок навчального дня. Не повинна вона голодувати і впродовж дня. «До школи можна давати бутерброди з сиром, скибочкою буженини або свіжої ковбаси, сирники, грінки в яйці. Із собою необхідно дати засіб з антисептиком або серветки для обробки рук. На жаль, небагато дітей перед їжею в класі миють руки», — попереджає Вікторія Гуляєва.

Важливо, щоб дитина не споживала фаст-фуд: чіпси, крекери, здобу, солодкі газовані напої. Звичайно, встежити за тим, що їсть школяр вдень, коли батьків нема вдома, досить складно. І все ж регулювати цей процес можливо. Якщо у дитини під рукою буде смачна їжа, вона віддасть перевагу саме їй, запевняють фахівці.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net