Переглядів: 6651

Майбутнє моря — в наших руках

XX століття — це час, коли людина не пристосовується до умов навколишнього середовища, а, навпаки, адаптує природу до своїх потреб і звичок.

Сьогодні через грубі порушення людиною всіх правил природокористування негативний антропогенний вплив здійснюється на екосистеми, руйнуються зв’язки біотичного та абіотичного оточення, зникають численні види представників флори і фауни. В Україні екологічна проблема видається ще загрозливішою, оскільки для її вирішення докладаються досить незначні зусилля. Проблема забруднення водойм не виняток з цього правила, особливо для Чорного моря, яке визнане одним з найбрудніших у світі.

Нафта і нафтопродукти — найбільш розповсюджені забруднюючі речовини. Щороку в Світовий океан їх потрапляє до 2 мільйонів тонн, у Чорне море — 111 тисяч тонн. Нафта і нафтопродукти негативно впливають на морські біоценози, оскільки утворені ними плівки порушують обмін енергією, теплом, вологою й газами між океаном та атмосферою, а також позначаються на фізико-хімічних і гідробіологічних умовах, на кліматі Землі, на балансі кисню в атмо­сфері. Через їх перевищений вміст у водах Чорного моря 160 видів фауни, які мешкають в ньому, перебувають на межі вимирання.

Вирішенню екологічних проблем Чорного моря сприяє існуюча мережа, створена в рамках Чорноморської екологічної програми (BlackSeaEnvironmentProgram — BSEPGEF). Вона складається з 6 міжнародних і 36 національних центрів спеціального моніторингу і оцінки забруднення, інтегрованого управління прибережною смугою, риболовлею, збереження біорозмаїття та інших ресурсів моря.

Відтак можна зробити висновок, що суспільство переймається питанням незадовільної екологічної ситуації Чорного моря. Хоча на даний момент ці дії не призвели до бажаного результату, але є надія, що в майбутньому ситуація буде покращуватися.

Державна екологічна інспекція
Північно-Західного регіону Чорного моря.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net