Культура політику таки випереджає
Собор — цілком прийнятне місце для танців. У цьому сповна вдалося переконатися на урочистому відкритті Тижнів Німеччини в Одесі, які стартували 15 вересня в лютеранському соборі святого Павла (вул. Новосельського, 68/1).
У церемонії відкриття взяли участь почесний консул Федеративної Республіки Німеччини в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях Олександр Кифак, голова одеського представництва Міністерства закордонних справ України Костянтин Ржепішевський, представники дипломатичного корпусу, акредитованого в Одесі, національно-культурних товариств міста та області, місцевої влади.
У своєму вітальному слові Олександр Кифак зауважив, що таке ж свято проходить у цей день у більшості міст-мільйонників України. Ініціатором проведення Тижнів Німеччини стало Посольство ФРН в Україні, і є всі підстави вважати, що це стане традицією. Наступного року середина вересня в Україні також буде сезоном німецької культури.
Цьогорічне свято, як особливо підкреслив Олександр Кіфак, стартувало у вельми символічні дні — як для України, так і для всього Євросоюзу. На його думку, процес входження нашої країни в Європейське співтовариство увінчається у листопаді у Вільнюсі підписанням Угоди про асоціацію з ЄС. І надзвичайно приємно, що представники культури та мистецтва значно випереджають політиків, як це наочно підтверджує нинішній захід. Для культури і мистецтва кордонів ніколи не існувало, й Одеса, й Одещина, і все Північне Причорномор’я вже давно перебувають у європейському культурному просторі, наголосив він.
Ну а господар свята, як його представив Олександр Кифак, єпископ Німецької євангелічно-лютеранської церкви України Уланд Шпалінгер підкреслив, що відкриття Тижнів німецької культури в приміщенні собору святого Павла є цілком доречним і природним. Лютеранська релігія, лютеранська віра завжди йшла разом з культурою. Й освіта віруючих завжди була одним із найважливіших завдань, яким займалася лютеранська церква. Для того, щоб самому читати і розуміти Біблію, а саме це є одним з основоположних принципів лютеранської релігії, необхідно бути всебічно освіченою і культурною людиною. Тому двері церкви завжди відкриті для проведення заходів, що підвищують культуру, слугують обміну різними культурними традиціями. Тож дуже добре, що Тижні німецької культури в Одесі розпочинаються саме в соборі святого Павла. Єпископ Уланд Шпалінгер побажав Божого благословення всім заходам, які пройдуть у ці дні в нашому місті.
Святковий концерт німецької музики, пісень і танців у соборі святого Павла порадував різноманітністю стилів. Крім Баха і Шуберта, прозвучали народні тірольські пісні, незабутня «Лілі Марлен», танцювальні польки та вальси. У концерті взяли участь струнне тріо зі школи Столярського і струнний квартет «Баварського дому, Одеса» під керуванням Володимира Кена, вокальне тріо «Зоненштраль», зведений хор парафіян собору святого Павла і «Баварського дому, Одеса» під керуванням Наталії Кен. Солістка Одеської обласної філармонії Олена Ріхтер виконала одну з найвідоміших пісень з репертуару Марлен Дітріх «Лілі Марлен». А тірольські пісні і вальси прозвучали у виконанні фольклорного вокального ансамблю під керівництвом С. Дементьєвої. З красою німецького танцю познайомили колектив юних танцюристів під управлінням Г. Гуріної та київський народний театр німецького танцю «Дойче квелле» під керівництвом Світлани Цех.
А палітра подій Тижнів Німеччини в Одесі буде така.
Картини німецького художника Олександра Вабеля можна буде побачити 23 вересня у Музеї західного та східного мистецтва. Дізнатися більше про Німеччину і німців України можна, відвідавши 21 вересня в пасторському будинку біля собору святого Павла регіональний семінар з історії причорноморських німців.
Брейн-ринг з країнознавства «Що я знаю про Німеччину?» пройде 22 вересня для дітей з німецьких сіл нашої області та одеських школярів у представництві БФ «Товариство розвитку», що на Катериненській,
1/5. 21 вересня в «Баварському домі» на Успенській, 60, пройде День відкритих дверей Європейської школи, що дозволить познайомитися з традиційним у Німеччині освітнім процесом, а бізнес-клуб українсько-німецьких економічних експертів розповість про свої нові напрямки і програми.
29 вересня вистава «Дев’ять муз» у Будинку вчених ближче познайомить з творчістю німецької художниці Ніки Гольц.
Здійснити віртуальну подорож у Німеччину дозволять тематична виставка фотографій «Фотосушка», а також зустріч Клубу мандрівників «Німеччина очима одеситів», яка відбудеться 5 жовтня у дворі собору святого Павла. Там же 6 жовтня можна буде познайомитися з національними кулінарними традиціями на осінньому святі «День урожаю», у рамках якого пройде конкурс пирогів. А ще раніше, 21 вересня, у дворі собору пройде фестиваль німецького пива.
У рамках Тижнів Німеччини передбачається також проведення концертів камерної, джазової та вокальної музики на різних концертних майданчиках міста.
Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206