Переглядів: 821

ВАСУ Маркову не товариш

Вищий адміністративний суд України зобов’язав Центральну виборчу комісію позбавити Ігоря Маркова мандата депутата Верховної Ради. Таке рішення слухань за позовом екс-нардепа Юрія Кармазіна оголосив у четвер суддя ВАСУ Юрій Цвіркун. Отож суд визнав доведеним факт фальсифікації результатів голосування на парламентських виборах в одеському окрузі №133.

Тим часом багато політиків різко критикують практику перегляду результатів виборів з допомогою відомо якого «незалежного» українського правосуддя. Скажімо, у «Батьківщині» рішення ВАСУ щодо позбавлення мандата Ігоря Маркова назвали свідченням знищення парламентаризму в Україні. «Попри те, що Ігор Марков є нашим ідеологічним опонентом та належить до фракції Партії регіонів, ми вважаємо, що сьогоднішнє рішення є антизаконним та несправедливим, оскільки суди не можуть перебирати на себе право корегувати вибір народу… Чергове рішення ВАСУ про по­збавлення мандата народного депутата свідчить, що Янукович продовжує практику знищення парламентаризму через кишенькові суди. За 22 роки незалежності України інститут парламентаризму ніколи не опинявся під такою серйозною загрозою знищення», — йдеться у відповідній заяві. Нагадавши, що в аналогічний спосіб, через суд, депутатских мандатів уже позбавили Сергія Власенка (захисника Юлії Тимошенко), Павла Балогу, Андрія Веревського та Олександра Домбровського, у «Батьківщині» ви­словили глибоке занепокоєння практикою, коли «ручні» суди заднім числом спотворюють результати виборів. «Таким чином Янукович планує розправлятися з будь-яким неугодним депутатом, і це не має жодного відношення до демократії та європейських стандартів», — наголошується у заяві.

Про те, що позбавлення депутатського мандата нардепа Маркова повністю лежить за межами Конституції і законів України, а рішення ВАСУ — ще один крок влади до знищення українському парламентаризму, заявив в ефірі «5-у каналу» і народний обранець від «УДАРу» Валерій Карпунцов.

Сам Ігор Марков після вердикту ВАСУ активно взявся критикувати Партію ре­гіонів, заявив, що переходить в опозицію, подякував «Батьківщині», «УДАРу» та частині «регіоналів» за підтримку, пообіцяв боротися з «режимом» і висловив переконання, що, послідовно позбавляючи нардепів мандатів, влада підписує собі смертний вирок.

«Сьогоднішнє рішення показало всій країні, що у нас не існує правосуддя. Нинішній режим витер ноги об Конституцію... Партія регіонів на чолі зі своїми лідерами зрадила мільйони виборців південного сходу, зрадила їх очікування, зрадила ідеологію, за яку вони голосували, розраховуючи на дружні відносини з Росією. Сьогодні Росія перетворена чи не в основного ворога України. І сьогодні вся фракція Партії регіонів, за винятком декількох депутатів, які не бояться ви­словлювати свою позицію, тримається на страху. На страху позбавлення мандатів, безмежному, незаконному, так само, як і мене, когось шантажують, що заберуть бізнес. Це початок кінця нинішнього режиму. Я з сьогоднішнього дня переходжу в опозицію», — цитує вже екс-нардепа прес-служба «Родини».

Деякі центральні ЗМІ наводять ще і такі слова головного «родинця»: «Я не засмучений, я прогнозував таке рішення, у режиму немає іншого виходу, крім як тримати в страху, але не можна залякати 46 мільйонів населення. Ви знаєте, в моєму випадку йдеться лише про по­збавлення мандата, а у нас лідер опозиції в тюрмі сидить. Якщо слабка жінка не зламалась, то як ми, чоловіки, можемо бути слабшими?.. Через 3—4 місяці і Домбровський, і Балога, і я будемо знову в парламенті. Мої адвокати готують позов до Європейського суду з прав людини».

На прес-конференції, що відбулася у Києві в п’ятницю, Ігор Марков розказав, що в ПР йому погрожували, оприлюднив такси за «правильне» голосування «ре­гіоналів», висловив побоювання за власний бізнес і безпеку тощо. Але про це — в наступному номері.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net