Переглядів: 908

Рабинович, Дюймовочка і метелик

24 вересня о 19.00 на сцені Одеського українського академічного музично-драматичного театру імені В.Василька — комедія «Хто кому Рабинович» за п’єсою Ігоря Афанасьєва, який і поставив цю комедію, що має незмінний успіх як на рідній сцені, а це — Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім. П.К. Саксаганського (знаходиться він у місті Біла Церква), так і на гастролях.

Ігор Афанасьєв — відомий режисер, драматург, сценарист, заслужений діяч мистецтв України. У 1993 — 2010 роках жив і працював у США. З 2012-го — режисер-постановник Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка. Постановки за його п’єсами здійснені у театрах України, Росії, Білорусі, Польщі, Чехії, Ізраїлю, США.

Свого часу у Білій Церкві Лесь Курбас створив студію «Березіль», яку згодом реорганізували у державний заклад, і сьогодні він носить ім’я одного з корифеїв українського театру П.К. Саксаганського. У його репертуарі понад 40 вистав українських та зарубіжних класиків, а також сучасних драматургів. З гастролями колектив побував у багатьох містах і містечках України: Києві, Кіровограді, Житомирі, Полтаві, Черкасах… І завжди збирав схвальні відгуки глядачів та преси.

До Одеси трупа завітає вперше. Наше місто — один з визнаних культурних центрів України, а тутешній глядач знаний своїм вишуканим смаком і є своєрідним лакмусовим папірцем для визнання творчого рівня будь-якого колективу будь-якого театру. Тож якщо одесити сприймуть і вподобають творчість гостей із Білої Церкви, це стане вагомим підтвердженням ви­знання попередніх років.

До речі, у театрі ім. П.К. Саксаганського працюють двоє одеситів: актор Віктор Сирота та художник з костюмів Катерина Панчошак, які навчалися в художньо-театральному училищі. Свого часу на їхню долю, на вибір професії вплинула громадська організація «Інтелектуальний форум». І не тільки вплинула, а й допомогла зробити правильний вибір у житті. Звісна річ, вони з радісним хвилюванням чекають зустрічі з колишніми однокурсниками, друзями, рідними, наставниками-педагогами і, найголовніше, — глядачами-земляками.

Перші спроби заявити про себе вони зробили саме завдяки проектам «Інтелектуального форуму»: Віктор грав і був режисером вистави Тараса Шевченка «Назар Стодоля», який поставив з колективом «Джерело» історичного факультету ОНУ ім. І.І. Мечникова, а Катерина створювала костюми для цієї постановки.

«Інтелектуальний форум» постійно дбає і про виховання молодого покоління театральних глядачів, відтак велику увагу приділяє дитячому репертуару. Ось і зараз на суд юної аудиторії буде представлено фантазію на тему казки Г.-Х. Андерсена «Дюймовочка і метелик», лібрето до якої написала талановита одеситка Ганна Яблонська. Творча група зробила переклад тексту українською мовою. Постановка вийшла динамічною, оформлена масштабними декораціями, цікавими костюмами і супроводжується прекрасною музикою.

«Дюймовочку і метелика» можна буде побачити в Українському театрі 24 вересня о 13.00.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net