Переглядів: 1092

У них до нас відкриті серця

Нещодавно свій 80-й день народження у колі рідних, численних друзів та учнів відзначила шанована вчителька з Німеччини, благодійниця Ірмгард Лебкюхнер, про яку добре знають в Одесі. Вона очолює доброчинну організацію «Журавлі в окрузі Майн-Кінціг-Крайс», яка, організувавши довкруж себе небайдужих людей, упродовж багатьох років опікується дітьми ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, що мешкають на Одещині.

На свій день народження ця мила жінка вкотре організувала оздоровчу поїздку до Німеччини групи наших дітей. У серпні, якраз перед новим навчальним роком, шістнадцятеро школярів повернулися з Європи, де відпочили й збагатилися незабутніми враженнями (на знімку).

Для одеських дітей була підготовлена велика цікава програма з численними екскурсіями та розвагами. Було чимало незабутніх зустрічей в родинах простих німців, які знають про нас, переймаються нашими стараннями на шляху до вільного заможного життя, яким давно живе Європа. І дуже важливо, щоб діти не з телевізора, а на власні очі бачили, як живуть люди за кордоном, щоб хотіли кращого буття і для своєї родини, і для всієї держави.

У домі бургомістра округу відбувся справжній прийом, на якому дітей вітали мер міста Нойберг Іріс Шредер, місцеві політики, члени організації «Журавлі». Тамтешні засоби інформації широко висвітлили цю подію.

Організатори поїздки забезпечили дітям щоденні кількагодинні заняття з німецької мови, які проводили кращі вчителі округу.

До слова, діти, яких у різні роки запрошували до Німеччини, охоче продовжили вивчати німецьку вдома. Завдячуючи підтримці доброчинників, дехто вже навіть отримав диплом перекладача, чимало школярів вчилися у музичних школах. Хтось захопився народними ремеслами, а хтось навіть взявся за громадську роботу, щоб допомагати іншим і зміцнювати громаду реалі­зацією цікавих соціальних проектів та ініціатив. Європа ж, де всі ці інституції надзвичайно розвинуті й отримують усіляку підтримку від держави, стає для нас дедалі ближчою. Не останню роль у цьому відіграють прості громадяни, у яких до нас відкриті серця.

Доброчинниця Ірмгард Лебкюхнер нагороджена орденом «За гуманність і милосердя» всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз-Чорнобиль Україна», як визнання її величезного людяного внеску у справу опіки над дітьми-інвалідами, котрі стали невинними жертвами наслідків катастрофи в Чорнобилі. Ми всі бажаємо їй міцного здоров’я, гарного настрою та сили й витривалості для подальших добрих справ, яких у її планах чимало.

Валентина СОЛАРЬОВА,
голова Одеського обласного відділення Українського національного фонду допомоги інвалідам Чорнобиля.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua