Переглядів: 857

Повстанці Причорномор’я

Видання розповідає про мешканців краю, які в умовах большевицької окупації протягом 1920—1923 років, коли вже майже було втрачено надію на перемогу незалежної Української Народної Республіки, продовжували героїчну боротьбу. Зокрема, в ній йдеться про подвиги отаманів Семена Заболотного, Якова Кощового, інших отаманів та рядових повстанців, які назавжди стануть прикладом героїчного чину борців за волю України.

Автор книги, кандидат історичних наук Сергій Боган, у доробку якого десятки наукових та публіцистичних статей, присвячених історії антикомуністичного повстанського руху в Україні, називає себе «повстанцем за покликанням».

Під час презентації Сергій Боган підкреслив, що антибольшевицький рух на українських землях у 20-і роки ХХ століття — це і досі сторінка україн­ської історії, позбавлена об’єктивіз­му: «Протягом цілої епохи правдиву історію цього руху ретельно приховували архіви, замовчували не лише представники панівного в СССР режиму, а й самі колишні повстанці. Комуністична влада та її репресивний апарат навчили українців міцно тримати язика за зубами. Саме тому цей масовий збройний рух в Україні залишив по собі таку обмежену (порівняно з іншими історичними подіями ХХ століття) мемуарну та історичну літературу. Втім, приходить час, коли таємне стає відомим і коли з’являється можливість пролити світло на давноминуле, але не забуте».

Історик наголосив, що нові важкі для українського суспільства часи вимагають справжніх національних героїв. «Українцям Одеси та Одещини вже не потрібні накинуті чужою владою герої, які були звичайнісінькими злодіями та покидьками. Національно свідомі українці Причорноморського краю та Бессарабії відмовляються визнавати героями Мішек Япончиків та Грішек Котовських. Українцям потрібні справжні герої, на прикладі яких ми зможемо виховати нове покоління борців за Україну, її чесних і гідних громадян», — сказав Сергій Боган.

Народний депутат Павло Кириленко акцентував увагу на тому, що книга Сергія Богана яскраво спростовує московські міфи про Причорноморський край. «Одещина ніколи не стояла осторонь боротьби за незалежність, і це вкотре підтверджує єдність усіх українських земель. Однак чимало сторінок української історії замовчували або продовжують замовчувати досі. Серед них — й участь мешканців Одещини у боротьбі за незалежність Української Народної Республіки в 1917—1923 роках. Власне, ця книга покликана нейтралізувати вплив українофобів різного ґатунку, які намагаються розколоти українців, пропагуючи міфи про наше минуле», — цитує прес-служба Одеської обласної організації ВО «Свобода» Павла Кириленка.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net