Переглядів: 799

Пильнуй, водію, гаманець!

Кабінет Міністрів України підтримав законопроект, у якому пропонує посилити штрафні санкції для водіїв за порушення безпеки дорожнього руху, повідомляє агенція «УНН» (http://www.unn.com.ua).

Зокрема, за керування транспортним засобом, що має несправності в гальмівній системі, в рульовому управлінні, а також за переобладнання авто з порушенням норм, у тому числі за тонування скла з порушенням стандартів, запропоновано збільшити штраф із 340—510 грн до 510—680 грн.

За порушення правил використання ременів безпеки або шоломів пропонується штрафувати на суму від 170 до 340 грн (нині діючі штрафи за це порушення становлять 51—85 грн).

Проектом передбачено, що штрафи за порушення правил проїзду перехресть, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, за використання зовнішніх освітлювальних приладів, встановлених з порушенням стандартів, за розмови по мобільному телефону без використання спеціальних пристроїв, становитимуть від 425—510 грн до 510—595 грн.

У документі зазначається, що за пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, створення перешкод для руху, в тому числі встановлення на проїжджій частині предметів, які перешкоджають проїзду транспортних засобів або їх зупинці, штрафні санкції сягатимуть від 340 до 510 грн (або порушника буде піддано громадським роботам на строк від 30 до 40 годин).

За невиконання законних вимог посадових осіб МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху щодо усунення порушень правил, водіям доведеться платити штраф від 680 до 1020 грн, посадовим особам — від 1190 до 1700 грн (нинішні штрафи — 153—187 грн).

Крім того, міліції пропонується надати право «здійснювати в порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ, контроль технічного стану колісних транспортних засобів під час їх експлуатації».

В уряді переконані, що реалізація закону підвищить безпеку дорожнього руху за рахунок поліпшення техстану авто, зменшить кількість ДТП, а бюджет — «поповниться новими штрафами».

За інформацією ДАІ, в Україні за останні п’ять років зареєстровано 293 тис. ДТП, у яких загинуло майже 35 тис. і травмовано понад 286 тис. осіб. На кожні 100 тисяч жителів гине в аваріях 18,8 осіб. Тільки за сім місяців 2013-го було зафіксовано більш як 15,5 тис. пригод. Переважну більшість аварій скоєно з вини водіїв транспортних засобів — 77%. При цьому рівень смертності в результаті ДТП в Україні значно перевищує показники таких країн, як, скажімо, Швейцарія — 49 осіб на 1 млн жителів, Німеччина — 62 особи на 1 млн жителів.

Щорічно в світі в результаті дорожньо-транспортних пригод гине близько 1,2 млн осіб, а кількість травмованих становить близько 50 млн. Значними є й економічні втрати від дорожньо-транспортних пригод — десь від 1 до 3 відсотків обсягу світового валового продукту.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net