Переглядів: 849

Подорож у Білі світи...

Ви ходили у Білі світи? Як? Ви не знаєте, де Білі світи? Дивно. Спробую вам пояснити...

Вперше про існування Білих світів ми почули в дитинстві від нашої бабусі. Ми були добрими онуками, хоча й не завжди слухняними — як всі діти, напевне. Через те, мабуть, бабуся деколи казала: «Все! Піду від вас у Білі світи». Тут варто пояснити, що у Білі світи саме ходять, а не літають і не їздять. Але цими погрозами піти кудись усе й закінчувалося. Бабуся не мала часу, адже нас на подвір’ї було п’ятеро, ми ходили у дитсадок, до школи; доки батько був на роботі, нашим вихованням опікувалися бабуся і дідя. От дідя ніколи не грозився піти у Білі світи, — у нього, як у чоловіка, нервова система була сильніша.

Й от настав той час, коли ми вирішили усе-таки піти й пошукати, де ж ті Білі світи. Почали збиратися. Достеменно знали, що потрібно взяти з собою їсти. У бабусі на кухні завжди було багато смачного. А ще обов’язково потрібно було взяти покривала, щоб зробити халабуду. Якщо не знайоме вам це слово, поясню, що халабуда — це ніби намет, схованка: а раптом піде дощ! Обов’язково потрібно взяти із собою ляльок, щоби на відпочинку погратися.

Й от, зібравши все, на нашу думку, необхідне, ми повідомили бабусі з дідьом, що йдемо у Білі світи. На наше здивування, вони відреагували спокійно. Дідусь посміхнувся, а бабуся продовжувала поратися на кухні. Їх реакція видалася нам незрозумілою, але повороту назад не було.

Одразу ж за ворітьми з’явилося у нас багато версій, у яку сторону йти. Вибрали праворуч. Там була гарна стежка та довга алея. І ми вирушили.

Цю процесію побачила сусідка, поцікавилась:

— Дівчата, а куди це ви йдете?

— У Білі світи! — не зупиняючись, поважно відповіли ми.

Перша зупинка — біля гіркої черешні. Попоївши ягід і по черзі повисівши униз головою на одній із гілляк, ми пішли далі. На заваді нам став здоровенний індик, який гордовито вигулював своє чисельне сімейство. Звичайно ж, ми трохи злякались. На ходу синіючи, він одразу ж агресивно попрямував на нас. Для тих, котрі не зрозуміють, поясню, що в індика є борідка, яка синіє, коли він бачить небезпеку, і це вже ознака агресії. Але нам потрібно було йти, і ми не мали іншого вибору, як пожбурити у нього камінцем. Індик, обурений, поволі подався назад. Подолавши цю перешкоду, ми рушили далі.

— Агов! А куди це ви зібралися? — це були сусідські хлопці.

— Ми йдемо у Білі світи! — втаємничено відповіли їм.

— А можна з вами?

— Ну, не знаємо... — ніби невдоволено відповіли ми врізнобій. — Та йдіть, коли хочете...

Йти довелося недовго.

— Дивіться, які яблука! — крикнув хтось із хлопців.

Ми підійшли до яблуні. Розстелили покривала, розклали їжу. Зі знанням справи спочатку погодували ляльок, повкладали їх спати. Потім самі почали їсти. Як було смачно! Коли ляльки виспалися, ми почали гратись. Їли яблука, яких понаносили хлопці, аж у животах почало бурчати.

Не можу сказати, як довго ми були у Білих світах. Але, зачувши бабусине: «Дівки! Йдіть додому! Я вже насипала їсти!», посхоплювалися і, зморені та щасливі, почимчикували одна за одною додому...

...Ми давно стали дорослими. Порозліталися птахами по всіх світах. Але кращих од Білих світів у світі немає.

А ще ми давно зрозуміли, чому бабуся з дідьом не сполошилися, коли почули, що ми зібралися у Білі світи. Вони достеменно знали: це — недалеко, це біля дому, це там, де — дитинство.

Євгенія ЗАСЛАВСЬКА,
викладач української мови та літератури Одеського морехідного училища рибної промисловості ім. О. О. Соляника.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net