Більше дитячого сміху, менше дитячого плачу
Той, хто хоч раз навідувався до дитячого притулку, певно, довго не може забути своє перше враження: всі дітки біжать назустріч зі словами «Мій татко, мій татко прийшов!»
Якби бодай половина дорослих згадували частіше про їхню нелегку долю і допомагали, чим могли, сміливіше всиновлювали сиріт, в Україні частіше лунав би щирий дитячий сміх і рідше — плач. Але поки що головну частку соціального захисту позбавлених сімейного виховання дітей, які з різних причин опинилися на вулиці, бере на себе держава.
Цими днями головне управління статистики в Одеській області оприлюднило дані про діяльність притулків та центрів соціально-психологічної реабілітації дітей у січні—червні 2013 року. Ось картина мовою цифр. На Одещині діють 5 притулків та 8 центрів. За півроку в них отримали соціальний захист та допомогу 702 дитини, з них 382 хлопчиків та 320 дівчаток. 85 відсотків вихованців мали вік від 3 до 14 років. Більше половини (59%) до влаштування у заклади проживали у сільській місцевості. Перед тим, як потрапити під державну опіку, 430 дітей (61%) виховувалися у неповних сім’ях, 424 (60%) — у сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах чи в яких батьки ухиляються від виконання своїх обов’язків, 12% із загального числа, влаштованих у державні установи, — діти-сироти та позбавлені батьківського піклування.
Основні причини, через які діти потрапляють до притулків, — вилучення із сім’ї (63%) і самовільне її залишення (22%). До центрів більше половини дітей потрапили через складні життєві обставини, 35% — опинилися поза сімейним оточенням.
Серед дітей шкільного віку, які перебували у притулках та центрах, 5 відсотків не навчалися взагалі або не навчалися більше року.
Майже половина дітей, які потрапили у заклади, мали захворювання, зокрема інфекційні та паразитарні (29% від загальної кількості хворих вихованців), органів дихання (44%), розлади психіки та поведінки (19%).
Упродовж січня—червня 2013-го із центрів та притулків вибуло 397 дітей, з яких 295 повернуто та влаштовано в сім’ї батьків, опікунів, у прийомні родини чи у дитячі будинки сімейного типу.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206