Переглядів: 1673

Нехай там що, а житимемо довго!

Фахівці благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» оприлюднили результати дослідження оцінки здоров’я українців, проведеного компанією GFK Ukraine  з ініціативи та практичної допомоги фонду.

У рамках дослідження респонденти відповіли на запитання про те, як вони оцінюють стан свого здоров’я, які чинники впливають на нього, що вони роблять, аби покращити своє самопочуття, й до яких джерел звертаються, аби знайти інформацію про методи лікування та профілактики. Дослід­ження також допомогло зрозуміти, чим українці відрізняються від жителів Росії та інших країн, де було проведено аналогічне опитування, й ви­значити рівень довіри українців до сучасних медичних технологій.

Згідно з цим дослідженням, лише 8% українців регулярно відвідують лікарів, 41% — коли є проблеми зі здоров’ям, 37% громадян звертатися до людей у білих халатах лише у крайньому випадку. Виходить, що культура регулярних профілактичних візитів до лікарів — це не про нас із вами.

Дослідження показало, що лише 2,8% населення вважає туберку­льоз потенційною загрозою здоров’ю, тоді як епідемія триває в Україні з 1995 року. Саме ж захворювання передається повітряно-краплинним шляхом і його рання діагностика, як і початок лікування, — гарантія одужання. Про це знають не більше 5% населення.

Більше 84% українців назвали екологію найважливішим чинником, який визначає ризики для їхнього здоров’я, 80% сказали, що негативно впливають на них стрес і фізичний стан. А от більшість громадян Росії вважають основним ризиком для їхнього здоров’я рівень вартості самого життя, яке останнім часом мало кого радує, жителі США — відносини з рідними й друзями, вважаючи їх такими, що можуть як продовжити життя, так і вкоротити його.

Лише 35% українців вірять, що в них у похилому віці можуть з’явитися серйозні проблеми зі здоро­в’ям. У США ж більше половини опитаних вважали, що така проблема існує, що старість неодмінно при­йде з болячками, а в Туреччині очі­кування ще гірші: на хворобливу старість «розраховують» більше 80% людей з числа опитаних.

Майже половина громадян нашої держави планують прожити довше 70 років, росіяни, американці та німці — по 80 років кожен, а то й довше.

Дослідження виявило, що більше половини українців позитивно оцінює вплив технологій на їхній стиль життя та стан здоров’я. Майже 53% наших співвітчизників переконані в тому, що такі технології змінять їхнє життя в найближчі 10 років (для порівняння, в Росії так вважають 61% опитаних, у США — 79%, у Німеччині — 67%). Майже половина українців (46%) і росіян (47%) упевнені, що медичні технології збережуть їхнє здоров’я до похилого віку й дозволять прожити довше.

Майже 30% з числа опитаних у нас і в Росії встановлення діагнозу довіряють… рідним та знайомим, як, власне,  і лікування, тоді як на думку, найперше, медиків опирається у  США — 53% людей, у Німеччині — понад 60%.

Опитування Philips «Стан здоров’я українців» було проведене компанією GFK Ukraine в рамках що­місячного дослідження «Омні­бус» згідно з методологією, розробленою для міжнародного до­слідження «Індекс здоров’я та благополуччя». Дослідження за­сноване на національній репрезентативній вибірці із 1000 українців віком від 15 до 59 років. Метод дослідження — особисті інтерв’ю вдома у респондента. Період проведення — 16—30 квітня цього року.

Яна СТАСІНА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net